Neler Yeni

Yurt Dışı İphone kapanırsa ne olur?

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Enes Hazar
yalnızca simkart kullanıyor 4 ay 2. telefon gerekli fakat 2. telefon ahım şahım olmasa da olur tercihen eski iphone alınırsa (ucuza gelsin diye parmak izi bozuk 6, 6s) hücresel veri açıp ana telefonu bağlarsınız aramalar için de icloudu bağlayıp aramaları diğer telefona yansıtma tarzı bir özellik var onu açarsınız 2. telefonu çantadan veya cepten hiç çıkarmadan normal kullanmaya devam edersiniz 4 aylık sürede
Hocam 4 ay ikinci telefon kullanırız sonra geri açılır değil mi? Açıldığında tekrar kapanma olmuyor diye duydum doğru mudur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Paşadöner
s26 olsun yine almam. iPhone iyidir.
kamerası ve işletim sistemi lazım bana, androidleri beğenmiyorum.
Samsungun s24 leri vs. İphone 11 ve 12 den kat ve kat daha iyi kamera olarak vs. De iphone Türkiye algı sırf iPhone olduğu için alınıyor ismi var ama güvenlik açısından önemli vir mevkide olsaydım kesinlikle iPhone seçerdim orası ayrı mesleğine bağlı

şahin doğan

80+ Platinum

şahin doğan

80+ Platinum

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Enes Hazar
Peki sizce uygun fiyatlı ve temiz bulursak almaya değer mi?
"Güncel olarak kullandığım Xioami telefonu sim kartlı olarak taşırım yanımda, iphone'a internet açarım mobil veri gibi kullanırım dışarıda. Aramaları da xioamiden yaparım."
diyor kardeşim.

eneskaya6

80+ Bronze
Samsungun s24 leri vs. İphone 11 ve 12 den kat ve kat daha iyi kamera olarak vs. De iphone Türkiye algı sırf iPhone olduğu için alınıyor ismi var ama güvenlik açısından önemli vir mevkide olsaydım kesinlikle iPhone seçerdim orası ayrı mesleğine bağlı
Sadece turkiye de değil avrupa ve abd de ac sefil degilsen düşünmeden iphone alırsın. Özellikle 15-30 yaş arasi inanılmaz iphone aliyor. Turkiye de sadece vergiden dolayi ulasmasi zor olduğu için alan kisiler triplere giriyor. Yoksa dumduz herkesin aldigi telefon
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 yıl icerisinde 1 tane simi 4 ay kullanma hakkın var. Telefonun da kac tane sim varsa carpı 4 ay. 2 sim 8 ay kullanim hakki demek. Sim kartini telefona taktigin andan itibaren hangi sime taktiysan (1-2) 4 aylik (120gün) süren aktif oluyor, sen simi cikarsanda süren ilk taktigin andan itibaren geri sayiyor.
Her sene 1 ocakta(2-3gün sarka bilir) bu kullanim süresi sifirlaniyor.

Tercihen ocak subat mart nisan aylarinda cift telefon yapsin arkadasin sebebi hava soguk oldugu icin cift telefon gezecek ve mont giyecegi icin ikinci telefonu cebine vs koymasi daha rahat olur. 1 mayısta sim1 e takar simi agustos sonuna kadar gider ondan sonra cikarir sim2 ye takar yılı oyle tamamlar. 1 ocak olunca süre hakkı tekrar tanimlanir

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Ahmet Şeker
Peki sizce uygun fiyatlı ve temiz bulursak almaya değer mi?
"Güncel olarak kullandığım Xioami telefonu sim kartlı olarak taşırım yanımda, iphone'a internet açarım mobil veri gibi kullanırım dışarıda. Aramaları da xioamiden yaparım."
diyor kardeşim.
değer fakat şöyle bir durum var bu uygulama ne kadar devam eder bilinmiyor yarın bir gün biz 8 ay kullanım süresini 4e(2+2) düşürdükte diyebilirler zaten sürekli bu kullanımı engellemeye çalışıyorlar daha geçenlerde yurtdışından vergisi, imei kaydı ödense bile 2 telefon getirmek yasaklandı. bu risk dışında değer onun dışında yazın 2 telefon taşıması biraz zor oluyor fakat çok sıkıntı değil.

Top Bottom