Neler Yeni

Yurt dışından gelirken beraberinde ürün getirmek

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Murat
Yakın bir zamanda yurt dışına seyahate çıkacağım. Gelirken yanımda getirebileceğim ürün sınırı nedir? Ps5 veya ekran kartı alırsam trye girdiğimde vergi çıkarıyorlar mı ve herhangi bir fiyat sınırı var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
İlteriş İlteriş
Ben PS5 getirdim bavulun içine koymuştum. Kimse bu nedir vs. demedi. Her üründen 1 tane getirme hakkınız var. 2. ürün ticaret kapsamına gireceği için vergilendirme söz konusu olabilir. Türkiye'de tekrar bavul kontrolü vs. olmadı zaten. Sadece uçaktan indirilen bavulumu havalimanı içindeki banttan aldım. Yani bir üründen 3 5 tane (telefon, ekran kartı vs.) koysanız kim bilir bilemiyorum artık. İşin risk tarafı size bağlı.

• Beğen
Reaksiyonlar: Alyx

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben PS5 getirdim bavulun içine koymuştum. Kimse bu nedir vs. demedi. Her üründen 1 tane getirme hakkınız var. 2. ürün ticaret kapsamına gireceği için vergilendirme söz konusu olabilir. Türkiye'de tekrar bavul kontrolü vs. olmadı zaten. Sadece uçaktan indirilen bavulumu havalimanı içindeki banttan aldım. Yani bir üründen 3 5 tane (telefon, ekran kartı vs.) koysanız kim bilir bilemiyorum artık. İşin risk tarafı size bağlı.
Kutusuyla birlikte mi getirdiniz? Ve birden fazla teknolojik ürün koysam (kamera, ps5, gamepad, ekran kartı, işlemci vs) sıkıntı olur mu bir de yiyecek konusunda paketli gıdalar valizin içinde ne kadarına müsade ediliyor? Sıvılarda sanırım litre sınırı var ama başka şeyler için ne gibi sınırlar var?

Top Bottom