Neler Yeni

Yurt dışından ps5 getirmek

_berdan_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
_berdan_
Arkadaşlar yurt dışından ps5 almak istiyorum.

Kuzenim orada yaşıyor ps5 alıp kargo ile bana gönderse herhangi bir sorun çıkar mı?(5kg kargo 45 euro gözüküyor)

Vergi alınır mı?

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Hasan Doruk
O kargonun içi gümrükte açılacak

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Nedox Bey

Kuzenim orada yaşıyor ps5 alıp kargo ile bana gönderse herhangi bir sorun çıkar mı?(5kg kargo 45 euro gözüküyor)

Vergi alınır mı?
Gümrükte ücret alırlar.

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Nedox Bey
Hediye olarak yazılırsa ve sigorta istenmezse olabilirmiş. Gene de tam araştırmanı yapmanı öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normalde elden gelirken sorun olmuyor açıp bakıyorlar. Şimdi kargo olduğu için bilemedim
Vergisi alınıyor diye biliyorum.

_berdan_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
547
İsim
_berdan_
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hediye olarak yazılırsa ve sigorta istenmezse olabilirmiş. Gene de tam araştırmanı yapmanı öneririm.
Hocam adam akıllı bı kaynak göremedim. 150 Euro üzerine vergi var ama o direkt internetten alisveris yaparsam. Bana tanıdık gönderiyor

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Nedox Bey
Hocam adam akıllı bı kaynak göremedim. 150 Euro üzerine vergi var ama o direkt internetten alisveris yaparsam. Bana tanıdık gönderiyor
Dediğim gibi ben de başkasına sordum bana eğer hediye yazarsan ve sigorta yaptırmazsan ücret alınmıyor galiba ama riskli iş gene de birine sormanı öneririm.
Sahibinden'de baya getiren firma var bunlar nasıl getiriyor diye onlara sorabilirsin ama cevap alabilir misin bilmiyorum.

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
@_berdan_ Gürcistana yakınsan git kendin al gidip alıcam yakın zamanda ben

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN

Vergi alınır mı?
Hediye olarak gönderilmesi gibi bir şey söz konusu değil maalesef.
Şöyle ki yurt dışından sponsorlu ve ya hediye olarak gönderilen paketler, içerik üreticileri tarafından alınamıyor. Ürün içeriği veya fiyatına dair bir bilgi olmadan gelirse otomatik olarak gümrük de el koyulur.
Eğer ki fatura vb. ile gönderirlerse gümrükleme yapan bir firma ile alabilirsin o süreçte ayrı uzun ve uğraştırıcı, çok fazla kötü niyetli insan ve firma var.

İki seçenek var: Ya karşı taraf faturasıyla birlikte gönderecek, vergisini ödeyip alman gerekecek ya da gelen birisi tarafından vergisiz, sorgusuz sualsiz getirilecek.

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ordan ne kadara geliyor hocam?
1349 lari ; 14011 TL ediyor bildim kadarı ile gümrüktede %10 vergi iadesi var ortalama 13-14k ya gelir yine

2 saat uzaklıkta bana müsait olduğumda gidicem

Top Bottom