Neler Yeni

Yurtdışı cihaz kullanım süreleri

yahya308

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yahya
Merhabalar arkadaşlar. Yurt dışı telefonlar ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Diyelim ki çift hatlı bir iphone telefonumuz var yurt dışı cihazı. Bu cihaza sim kartı takıldığı andan itibaren sim kart başına 4 ay yani toplam 8 ay kullanabildiğimizi biliyorum ve imei kapandıktan sonra da bu süre her yılbaşında tekrar yenileniyormuş diye duydum. Sorum şu, diyelim ki biz yılbaşından önce yurtdışı cihazımızdan sim kartımızı çıkarttık tamamen ve yılbaşından sonra da 3 ay boyunca hiç takmadık. Bizim yılbaşında yenilenen bu 4 aylık kullanım süremiz 3 ay içerisinde başlamış oluyormu, yani kullanım süremiz 1 aya mı düşer yoksa yılbaşında kullanım süremiz yenilendikten sonra sim kartımızı taktığımız andan itibaren mi 4 aylık kullanım süremiz sim kartı takmasak bile otomatik başlar mı başlamaz mı?

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,593
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
yenileniyor bende yurt dışı kullanıyorum yeni yıldada hemen 2025 ocak 1 olddu gibi açılmıyor telefonun 7 8 gün geçiyor ondan sonra açılıyor hemen açılmıyor ve bu yurt dışı telefon alma durumuda 14pro ve üstü için mantıklı altındaki cihazlar için çok ölü fiyatsa mantıkllı oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Yunus
Hayır öyle değil hattı taktın 1 ocak o zaman o imei üzerinde nisan ayı üzerine kadar çalışır tak çıkar olmuyor.

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,593
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Merhabalar arkadaşlar. Yurt dışı telefonlar ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Diyelim ki çift hatlı bir iphone telefonumuz var yurt dışı cihazı. Bu cihaza sim kartı takıldığı andan itibaren sim kart başına 4 ay yani toplam 8 ay kullanabildiğimizi biliyorum ve imei kapandıktan sonra da bu süre her yılbaşında tekrar yenileniyormuş diye duydum. Sorum şu, diyelim ki biz yılbaşından önce yurtdışı cihazımızdan sim kartımızı çıkarttık tamamen ve yılbaşından sonra da 3 ay boyunca hiç takmadık. Bizim yılbaşında yenilenen bu 4 aylık kullanım süremiz 3 ay içerisinde başlamış oluyormu, yani kullanım süremiz 1 aya mı düşer yoksa yılbaşında kullanım süremiz yenilendikten sonra sim kartımızı taktığımız andan itibaren mi 4 aylık kullanım süremiz sim kartı takmasak bile otomatik başlar mı başlamaz mı? Ayrıca bilginiz varsa söyleyiniz lütfen bütün kayıtsız cihazların kullanım süresi her yılbaşında yenileniyormu net olarak?
3 ay takmama durumuda söyle mesela sen fiziki sim taktın sinyal aldın an sana sms geliyor imei süresi adında bu geldi an sennin süren başlıyor

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,593
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Yılbaşı öncesi çıkarttığımızda geri takmasak bile her türlü nisan ayında geri mi kapanıyor
hayır yok öyle bişey sen yeni yılda taktın an sms geliyor gelmesi ile birlikte başlıyor sim çıkarsan dahi o süre işliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Burhan Bey
Dostlar bu yenilenme durum sadece 1 yıl için mi geçerli? 2. ve 3. yılda da devam ediyor mu?

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,593
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,854
İsim
uwu
Her yıl yenilenir her sim 4 ay aktif kalır eğer bir simi 1 ay günü içerisinde kullanıp sonra ki ay başına gelmeden çıkarırsanız süre durur yani 1 ay böyle kullanıp 2 ay hat takmazsaniz o sim e yine 3 ayı kalmış oluyor

Top Bottom