Neler Yeni

Yurtdışında Eğitim Görünce İş İmkanı Oluyor Mu?

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
İlk 400'e girmesi için yeterli mi mat olmaması
yeterli değil ancak bütün vaktini çalacak olan ayt matematikle işi olmadığı için tyt matematiğe daha fazla yüklenebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yeterli değil ancak bütün vaktini çalacak olan ayt matematikle işi olmadığı için tyt matematiğe daha fazla yüklenebilir.
genel olarak herkesi zorlayan, bu sene de olduğu gibi ,ayt matematikti. o yüzden diyorum yanlış anlaşılmasın.

pallass

80+
O zamana kadaf fikrin değişir muhtemelen ama okulu birakip para biriktirecem diyorsan ya eğitim hayatindan bihabersin ya da iş hayatından. Okulunu düzgünce oku çalışacaksan illa yarı zamanlı çalış. Çok vaktin var çalışman için. Burslu kazanabilirsin.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hocam tyt matematiğin yüklenilecek bir tarafı yok kısa sürede halledebilir. Ben sınavın kendisinden bahsediyordum. Tyt kısa süreli bir sınav ve en az bilgi kadar hız ve pratiklik de çok önemli bir etken. Ayt mat olmaması sınavı hafifletmiyor. Aynı şekilde edebiyat ve sosyal konuları da ağırdır.

Ethn0siDe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Rüzgar Seğmenoğlu
O zamana kadaf fikrin değişir muhtemelen ama okulu birakip para biriktirecem diyorsan ya eğitim hayatindan bihabersin ya da iş hayatından. Okulunu düzgünce oku çalışacaksan illa yarı zamanlı çalış. Çok vaktin var çalışman için. Burslu kazanabilirsin.
Benim dediğim burs kazanamama durumu için. Burs kazanırsam zaten mezuna bırakmam. Okulu da yarıda bırakmam zaten.

pallass

80+
Benim dediğim burs kazanamama durumu için. Burs kazanırsam zaten mezuna bırakmam. Okulu da yarıda bırakmam zaten.
Okul odaklı gitmeyin. Bölüm odaklı gidin. Yurtdışına çıkmanın tek yolu iyi bir universite kazanmak değil. Diliniz ve mesleki yeterliliğiniz yüksek seviyede olursa aynı kolaylıkla gidebilirsiniz.
Bu tarz çok ileriye dönük planlar yapmak, özellikle bu yaşlarda yapmak yanlış. Yaş ilerledikçe bunu daha iyi anlarsınız. Şuan vaktinizi değerlendirip dil öğrenin, ders çalışın. Gerisini zamana bırakın.
Ek olarak bahsettigin universitelerde %50 burslu olarak okumak dahi çok masrafli. Tek masraf ettiğin şey eğitimin de olmayacak...
Hayırlı akşamlar.

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
alperen taha demir
Özel üniversiteyi karşılayacak para yok ama. 😃

Özel üniversiteyi karşılayacak para yok ama.
O zaman daha çok çalışıp gidiceğin özel üniye burslu gir birde özel üniye gitmene gerek yok illa çoğu sevlet üniversitesi özellerden daha iyi birde zaten 1 sene nerde çalışıcanda o kadar para biriktircen

Sinan_Enginar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
kaanzi
obpyle alan iyi liseler var yurt dışında hocam 84 obpyle Polonya'da bilgisayar mühendisliğine girmişti abim iş ortamı vb gayet iyiymiş.

Top Bottom