Neler Yeni

HİÇBİR ŞEY BİLMEDEN BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI OKUNUR MU?

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
İyi akşamlar 12. sınıfa geçtim. Bu sene son senem. Ortaokuldan beri grafik tasarım okumayı düşünüyordum fakat günümüzde yapay zeka ve robotların artmasıyla grafik tasarımda gelecek göremiyorum. Bugüne kadar hiçbir şekilde ne yazılım ne kodlamayla ilgili bir şey yaptım. Çevremdeki herkes bilgisayar programcılığı oku, ondan sonra yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliğine geçiş yaparsın dedi. Aklım hala grafik tasarımda olsa da bir yandan da Marmara bilgisayar programcılığı var. Şöyle bir şey de var grafik tasarımın en iyi en yüksek puan isteyen okulu bilgi üniversitesi fakat Kuştepe kampüsü. Etrafı kötü bir okul, içini bilemem. Aynı sıralamada ise Marmara Bilgisayar Programcılığı var. Marmara Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri. Bu yüzden Marmara'da bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum. Aklımda olan bir kaç soru var.
1-Hiç bir şey bilmeden bu saatten sonra sadece okulda eğitim görerek yazılımcı olunur mu?
2- Eğer olunmazsa nereden nasıl başlamayalım?
3- Geç mi Kaldım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Armağan Hanlı
Geç filan fark etmiyor internete özel dersler var oradan yavaş yavaş başlayabilirsin. Ama bence daha yüksek okullara gitmeye çalış orada baya çok şey öğretiyorlar. Kodlamaya phytondan başlayabilirsin yavaş yavaş metodlarını öğrenip daha başka dillere geçebilirsin. Oyun filan yapma fikrin varsa 2d başlamını öneririm sonra yavaş yavaş gelişirsin ama bir ekip bulman lazım bu işler tek kişiyle genelikle olmaz uzun sürer.Youtube'ta phyton yada c++ hangi dili çalışıcaksan oradan bulabilirsin.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geç filan fark etmiyor internete özel dersler var oradan yavaş yavaş başlayabilirsin. Ama bence daha yüksek okullara gitmeye çalış orada baya çok şey öğretiyorlar. Kodlamaya phytondan başlayabilirsin yavaş yavaş metodlarını öğrenip daha başka dillere geçebilirsin. Oyun filan yapma fikrin varsa 2d başlamını öneririm sonra yavaş yavaş gelişirsin ama bir ekip bulman lazım bu işler tek kişiyle genelikle olmaz uzun sürer.Youtube'ta phyton yada c++ hangi dili çalışıcaksan oradan bulabilirsin.
önerilerin için teşekkür ederim. daha yüksek okullar derken Marmara yeterli bir okul değil mi? phytonu biraz daha açar mısın dilleri kullanımı vb

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
Valla seni bilmem ama tek skilli ders çalışmak olup daha power tuşunu bilmeyen kişiler "geleceğin mesleği" diye diye bilgisayar mühendislikleri tıpı geçti. Aşırı sinir oluyorum bu duruma. İlgin yoksa seçme kardeşim gelecek için para için okursan bir yere varamazsın.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla seni bilmem ama tek skilli ders çalışmak olup daha power tuşunu bilmeyen kişiler "geleceğin mesleği" diye diye bilgisayar mühendislikleri tıpı geçti. Aşırı sinir oluyorum bu duruma. İlgin yoksa seçme kardeşim gelecek için para için okursan bir yere varamazsın.
aslında bilgisayar kullanmayı çok iyi biliyorum ofis programları, Adobe programları ve çok oyun oynarım sistemimde 3700x ve 3060 var ama sadece yazılım programlarıyla ilgili bir şey bilmiyorum

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
aslında bilgisayar kullanmayı çok iyi biliyorum ofis programları, Adobe programları ve çok oyun oynarım sistemimde 3700x ve 3060 var ama sadece yazılım programlarıyla ilgili bir şey bilmiyorum
ingilizcen varsa yazilim ogrenmek kolay is. Zaten her yerde kaynak dolu. Bir suru dil var. Arastirma yapmayi da seviyorsan daha kolay.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
O zaman seçebilirsiniz hızlı adapte olursunuz

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,578
İsim
Anon
İleride ne yapacağına bağlı üniversite bitirdikten sonra ne yapmayı düşünüyorsun kendi projeni mi yapıcaksın girişimcilik ruhu var mı ya da başkalarıyla mı çalışacaksın veya devlette mühendis olmayı mı düşünüyorsun yazılım işi girişimcilik ruhu gerektiren meslek kendini geliştirmeye ve araştırmaya özen gostermelisin sırf o bölümden diploma almak için gideceksen okuma
Mesaj otomatik birleştirildi:

0 dan okumak biraz sıkıntı en azından temel şeyleri öğren

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
nereden başlamalıy8m? rehberlik edecek YouTube kanalı, vlog veya udemy kursları var mı?
C# başlamanızı öneririm. Udemy de yazılım teknolojileri akademisi var yazın çalışsanız temelinizi iyi oturtur.

Top Bottom