Neler Yeni

Zalman 240mm soğutucu yüksek sıcaklık

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
bulunduğum şehir ortalama 38-39 derece hava sıcaklığında amd ryzen 5 7500f ile zalman 240mm sıvı soğutucu kullanıyorum cpu sıcaklığım oyunda 80 dereceleri görüyor bana normal gelmedi ortalamadan düşük bir işlemciyle 240mm bir sıvı soğutucu bu kadar yüksek bir değer yaratabilir mi veya işlemci termal macun sıvı soğutucu modifiyesinde bir sorun mu oluşmuştur aydınlatırsanız sevinirim

sıvı soğutucu:https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-zalman-alpha-24-black-sivi-su-fiyati,34027204.html

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Tayfun Balım
Soğutucunuzun çalıştığından emin olun
Sisteminizi yeni aldıysanız pompanın işlemci yüzeyine tam oturup oturmadığını kontrol edin
Eğer sistemi siz topladıysanız heyecanla pompanın üzerindeki jelatini sökmeyi unutmuş olabilirsiniz
Sıvı soğutucu ters montajlanmış olabilir
İşlemciyi overclocklu kullanıyorsanız 5.3 5.4 ghz gibi yüksek saat hızlarına çıkardıysanız 80 derece normal 240lık sıvı soğutucular kule tiplerinin gerisinde kalıyor
Bütün bu aşamaların kontrolünü sağlarsanız sorunun nerede olduğunu tespit edebiliriz

Hanaz

80+ Silver
Soğutucu ile işlemcinin arasına termal macun sürdüğünüz yerde de jelatin var mı

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucu ile işlemcinin arasına termal macun sürdüğünüz yerde de jelatin var mı
sistemi vatandan satın aldım hiçbir bilgim yok açıp bakmam veya müşteri hizmetlerine götürmem mi gerek

pc ustasi1

80+ Silver
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
z
bulunduğum şehir ortalama 38-39 derece hava sıcaklığında amd ryzen 5 7500f ile zalman 240mm sıvı soğutucu kullanıyorum cpu sıcaklığım oyunda 80 dereceleri görüyor bana normal gelmedi ortalamadan düşük bir işlemciyle 240mm bir sıvı soğutucu bu kadar yüksek bir değer yaratabilir mi veya işlemci termal macun sıvı soğutucu modifiyesinde bir sorun mu oluşmuştur aydınlatırsanız sevinirim

sıvı soğutucu:https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-zalman-alpha-24-black-sivi-su-fiyati,34027204.html
Zalman ne ak vantilatörle soğutsam daha çok işe yarar

Hanaz

80+ Silver
sistemi vatandan satın aldım hiçbir bilgim yok açıp bakmam veya müşteri hizmetlerine götürmem mi gerek
Hocam 80 dereceyi görüyorsa zaten sıvı soğutucu da sıkıntı soğutucu bir çıkarıp bakmanız gerekiyor elinizde termal macun var mı sesli yazma ile şey yapıyorum da halacığım yazmış hocam diye dediğimi

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran
Hocam inanın ilk açıp bakmak zor geliyor bir şey yaparım korkusuyla ama rahat ol :) eğer evde matkabın varsa 1 dakikanı almaz açıp bakman sonra geri vidalarsın bir şey olmuyor.

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
overclock vb birşeyde yapmadım
z

Zalman ne ak vantilatörle soğutsam daha çok işe yarar
haklısın lütfen burayı terk et
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 80 dereceyi görüyorsa zaten sıvı soğutucu da sıkıntı soğutucu bir çıkarıp bakmanız gerekiyor elinizde termal macun var mı sesli yazma ile şey yapıyorum da halacığım yazmış hocam diye dediğimi
elimde termal macun yok açıp bakmaya çekiniyorum acaba vatana götürsem kontrol edebilirler mi hala 2 yıl garantiövar

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Mert Camran

Hanaz

80+ Silver
overclock vb birşeyde yapmadım

haklısın lütfen burayı terk et

elimde termal macun yok açıp bakmaya çekiniyorum acaba vatana götürsem kontrol edebilirler mi hala 2 yıl garantiövar
Ya kendin de yapabilirsin sadece şey yapacaksın ya bu sıvı Soğutma bloğunu vidalarından ayırıp çıkaracaksın ya ama yapmaya çekiniyorsan Bu Vatana da götürebilirsiniz yani

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
842
İsim
mehmet ali oğuz

İşlemcin aniden 80 derece cıkıp toparlıyormu yoksa hep 80 de kalıyormu buda önemli boşta kaç derece işlemci

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
İşlemcin aniden 80 derece cıkıp toparlıyormu yoksa hep 80 de kalıyormu buda önemli boşta kaç derece işlemci
oyundayken 80 dereceleri göryor aniden atlamıyor

Ya kendin de yapabilirsin sadece şey yapacaksın ya bu sıvı Soğutma bloğunu vidalarından ayırıp çıkaracaksın ya ama yapmaya çekiniyorsan Bu Vatana da götürebilirsiniz yani
peki teşekkürler en yakın zamanda götüreceğim

boşta 57-60

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
842
İsim
mehmet ali oğuz
oyundayken 80 dereceleri göryor aniden atlamıyor

peki teşekkürler en yakın zamanda götüreceğim

boşta 57-60
Anladım sorma sebebim çok ani ısınıyor amd işlemciler eğer tak diye artıp düzeliyorsa normal diyecektim. Sürekli 80 derece fazla boştaki değerlerde fazla işlemcinin ayarlarıylada oynamadınız forumda bir arkadaşın 7500f i 1.4 voltaj çekiyordu sürekli ısınıyordu işkemcisi öyle bir durumunuzda yoksa macun yenilemeyi deneyebilirsiniz montaj doğru yapmak lazım. Eğer gene sorun devam ediyorsa sıvı soğutmanızda sorun olabilir. Benim işlemciyi k240 7800x3d yi ani ısınmalar harici 73 72 derecede tutuyordu boşta 45 50 derece.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,501
Üyeler
149,741
Son üye
taha01lj
Top Bottom