Neler Yeni

💀 MARKALAR BİZİ KAZIKLIYOR MU? MESUT ÇEVİK 💀

The Semih

80+ Silver

Mesut abinin takipçisiyim kendisini severim fakat bu videodaki konuda kendisine hiç katılmıyorum, izlemek istemeyenlere özet geçeyim adam videoda firmaları savunuyor 599 dolar'lık ekran kartı TR de 1000 dolar olması normal diyor ve nedenlerini anlatıyor, aracı firmalar banka komisyonları vs bir çok örnek vermiş.
Söylediği şeyler doğru olsa bile ben satıcı firmaların kesinlikle kurnazlık yaptığını düşünüyorum, madem bu kadar aracı firma var bizde onların parasını ödüyoruz ozaman gidip direkt yurtdısından alalım kardeşim nedir bu saçmalık. Tavsiye edilen fiyatın 2 katını ödemek zorundamıyım ben. Cesaret isteyen video çekmiş fakat sponsor kaybetmemek için tüketiciyi savunmuyor satıcıları koruyor 5 dk izleyin uslupdan anlarsınız.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Videoyu izlemedim lakin tavsiye edilen fiyat ile markaların fiyatları bile bir olmazken( ki olmaz adı üstünde tavsiye edilen fiyat) ülkeler arası fiyatların bir olmasını veyahut yakın olmasını nasıl bekliyorsunuz ki? Hele ki Türkiye'de doların 30 TL olduğu bir yerde?Hem adamın dediklerini doğru demisin hem aracı firmanın parasını niye ödüyorum diyorsunuz. Aracı firma da insan çalıştırıyor hatırlatmak isterim o yüzden aracı firmada Kâr koymak zorunda. Burda şöyle anlaşılmak istemem burada ki pahalı fiyatların bu kadar çok olmasını savunmuyorum.Anlatmak istediğim Ticarette ki işleyiş. Asus,msı vb markalarda aracıdır unutmayın

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Salgın döneminde 3000 TL'lik konsola organize bir şekilde +2000 TL fiyat bindirip 5000 TL'den sattılar. Ek vergi gelene kadar da fark edilmedi. Bu başıboşluğa kılıf uydurmak yersiz. Türkiye'de çoğu cihazın satış fiyatı bile yok. Harika bir genişlik bulunuyor.

The Semih

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Videoyu izlemedim lakin tavsiye edilen fiyat ile markaların fiyatları bile bir olmazken( ki olmaz adı üstünde tavsiye edilen fiyat) ülkeler arası fiyatların bir olmasını veyahut yakın olmasını nasıl bekliyorsunuz ki? Hele ki Türkiye'de doların 30 TL olduğu bir yerde?Hem adamın dediklerini doğru demisin hem aracı firmanın parasını niye ödüyorum diyorsunuz. Aracı firma da insan çalıştırıyor hatırlatmak isterim o yüzden aracı firmada Kâr koymak zorunda. Burda şöyle anlaşılmak istemem burada ki pahalı fiyatların bu kadar çok olmasını savunmuyorum.Anlatmak istediğim Ticarette ki işleyiş. Asus,msı vb markalarda aracıdır unutmayın
Söylediklerinin farkındayım, ben sadece bu sisteme kurnazlığın katıldığını düşünüyorum öyle yazmışım zaten %1 bile olsa fırsatçılık var bu sistemde, kızdığım konu bu kadar para ödemek yerine yurtdışından sipariş verelim ozaman aynı fiyata mı geliyor bu kart ? gümrük vs derken 1000 doları geçiyor mu tam hakim değilim.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,254
İsim
Kadir
Türkiye'de denetleme yok, standart fiyat uygulaması olan ürünlerin fiyatına bile uyulmuyor (kurun şok artış ve azalış dönemlerini hariç tutuyorum)
Newegg vergi hariç 600 dolara satabiliyorsa benim 1000 dolara almamın hiçbir izahı yok. Aracı kurum banka hikaye,
Türkiye'de 4070 stokları erimediği sürece bu kartın fiyatı da maalesef düşmeyecek, ilerleyen günlerde 4070-4070 super ile çıkmış bol hazır sistem göreceğimizi düşünüyorum özellikle 4070
Aklı selim biri gidip 30.000 TL'ye 4070 super almaz (mevcut kurda) almamalı.

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
1000 dolarlık ekran kartının (bunu toptan fiyatı falan sanan laleler var hayır Amerika'da son kullanıcının ödediği fiyat 1000 dolar) tr de 2000 dolara satılmasının hiçbir bahanesi yok. Gümrük vergisi KDV nakliye zart zurt bahane uydurmayın. ABD veya Avrupa'da bu vergiler yok mu sanıyorsunuz? Adamlar 1000 dolara bu kartı son kullanıcıya satıyor mu? Satıyor. Ee bizde niye 2000?

oliveforge99

80+ Silver
Bir ara Amazon Japonya’dan ekran kartı alınıyordu hatırlarsınız. Bu şekilde kartı alınca üzerine gümrükte vergi verip yine de daha ucuza alıyorduk.

Japonya’dan ülkemize kartı alıp binlerce kilometre yoldan gelip üzerine yüksek vergiler verip daha ucuza kart alabiliniyorken düşünün ki yerel satıcıların kar marjı nasıl.

Arkadaşlar bir ürünün ihracatı konusunda bilip bilmeden atmanız bir işe yaramıyor. Ab veya Abd pazarını denk alıp orada 100 dolarlık ürün burada da 100 dolar olsun diye bir beklentideyseniz boşuna beklemeyin. Basitçe gidip bir bakın yurt dışından bir adet poşet getirmeye çalışırken nasıl yüklü ücretler ödüyorsunuz. Ayrıca daha yeni yeni bir çok ürün ve marka ülkeye giriyor onların da satışı tekelleşmenin bir tık üstü. Daha birkaç sene öncesine kadar ülkede bilgisayar almak istediğinde güvenebileceğin rahat rahat alabileceğin yer sayısı bir elin parmağını dahi geçmiyordu.

Pazar bakımından ab ile abd arasında tüketicinin gözüne batacak bir fiyat farkı yapamazsınız. Bizim ülke içerisinde ürün getirtemediğimiz noktada adam okyanus ötesinden marketten sipariş verir gibi ürün getiriyor ve bunu çok uzun yıllardır yapıyordur.

Son olarak bilgisayar ürünleri bakımından 1000 dolarlık ürün burada 2000 dolar olarak gelmiyor. Fark etmediğiniz şey bugün piyasaya çıkan ürünü adam 1000 dolara getiriyor, ücreti dolar olarak ödüyor. Yurt dışı pazarında o ürün iki yıl sonra 500 dolara düştüğünde ve farz edelim siz de 1000 dolara aldıysanız gelip burada tüketici olarak sen de 500 dolara sat diyebilmeniz için aynı benzer oranlarda ya kur düşüşü ya da gelir artışı olması lazım. Satıcı ürünü 1000 dolara alsın, buraya getirirken yaptığı masrafı vergiyi eklemesin yine 1000 dolara satsın hatta üstüne bir de yurt dışında indirim var diye 500 dolar da düşürsün. Aradaki 500 doları da sanırsam ağaçlardan toplayacak.

Öz cümle şu, sen bireysel olarak yurt dışından ne kadar basitçe getirebilirsen yurt içi fiyatları da o kadar düşük olur. Olay erişim ile ilgilidir

(Uzun detaylı olmasın diye terimler ve sayılar basit, kusura bakmayın)

kepenss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Mert Can
4070 ile 4070 super fiyatı aynı, 4070'i ne kadara satıyorlarsa şuanda, 4070 super'in de okadar olması lazım. bu kadar basit.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama bizim millet yine alır yine alır, üstüne gider sarı site de satmaya bile çalışır. onu da alanlar olur sıkıntı yok. O yüzden ne kadar konuşsak boş.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Mesut abinin takipçisiyim kendisini severim fakat bu videodaki konuda kendisine hiç katılmıyorum, izlemek istemeyenlere özet geçeyim adam videoda firmaları savunuyor 599 dolar'lık ekran kartı TR de 1000 dolar olması normal diyor ve nedenlerini anlatıyor, aracı firmalar banka komisyonları vs bir çok örnek vermiş.
Söylediği şeyler doğru olsa bile ben satıcı firmaların kesinlikle kurnazlık yaptığını düşünüyorum, madem bu kadar aracı firma var bizde onların parasını ödüyoruz ozaman gidip direkt yurtdısından alalım kardeşim nedir bu saçmalık. Tavsiye edilen fiyatın 2 katını ödemek zorundamıyım ben. Cesaret isteyen video çekmiş fakat sponsor kaybetmemek için tüketiciyi savunmuyor satıcıları koruyor 5 dk izleyin uslupdan anlarsınız.
Nvidianın daha ucuza sattığı, firmaların üstüne tüm masraf ve giderlerini koyarak üstüne bir de kâr ederek 600 dolara listelemesi gereken karta vergiler hariç 600 dolardan bir kuruş fazla veriyorsam bu fırsatçılıktır.

Pos masrafı çoksa da havale seçeneği koyup öyle alana o komisyonu yansıtmayın?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,172
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom