Neler Yeni

Casper excalibur g870 almayı düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam laptop zorunlumu masaustu olmazmı?
Hocam masaüstü ayrı alacağım. Şuan 1660superli var. Laptop aldiktan sonra bir tane de 5000 serili bir masaüstü alma hayalim var. Ama şuan üni olayları var. Seneye kardeşim de ünide. Bir laptop şart oldu yani.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa
Casper önermem ve işlemcisi en düşük seviye model. 32GB RAM ve 1TB SSD mevzusu güzel olabilir ama bence daha iyi markaların 16GB 500GB veya 1TB lı modellerine bakmalısınız.
Hocam öneriniz varsa link atarsanız sevinirim. Bu fiyat seviyesinde çoğunda i5 var 32 gb ram dönemimiz için şart olmaya başladı. 16 yetmiyor hiç bulaşma gibi bir düşüncem yok. 1 tb hafıza olayı da yakın zamanda hafıza yükseltme derdim olmadan götürür. Kağıt üzerinde f/p olarak en iyisi gibi geldi bana. Öneriniz varsa link atın karşılaştırararak karar vereyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. Bir hafıza ve ram yükseltme desteği bulunuyor mu ? Hakkında bilgi bulamadim. Güzel duruyor eğer bu özellikler de varsa.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam öneriniz varsa link atarsanız sevinirim. Bu fiyat seviyesinde çoğunda i5 var 32 gb ram dönemimiz için şart olmaya başladı. 16 yetmiyor hiç bulaşma gibi bir düşüncem yok. 1 tb hafıza olayı da yakın zamanda hafıza yükseltme derdim olmadan götürür. Kağıt üzerinde f/p olarak en iyisi gibi geldi bana. Öneriniz varsa link atın karşılaştırararak karar vereyim.

2. Bir hafıza ve ram yükseltme desteği bulunuyor mu ? Hakkında bilgi bulamadim. Güzel duruyor eğer bu özellikler de varsa.

HP Victus 16 larda işlemci AMD olunca bir tane, intel olunca 2 tane depolama slotu oluyor. RAMler ise hep çift kanal geliyor yani 32GB yapmak istersen direk yeni RAM ler alıyorsun. Ama depolama ve RAM istediğin gibi değişen parçalar olduğunda böyle almak daha mantıklı bence. Çünkü Casper ve Monsterlar için hep diyorum taiwanlı üreticilerden alınan ürünlere logo basılmış şekilde satıyorlar hepsi piyasadaki en dandik ürünler denebilir. Monster gene neyse servis desteği güzel ama Casperda oda iyi değil her açıdan sıkıntı.

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa
HP Victus 16 larda işlemci AMD olunca bir tane, intel olunca 2 tane depolama slotu oluyor. RAMler ise hep çift kanal geliyor yani 32GB yapmak istersen direk yeni RAM ler alıyorsun. Ama depolama ve RAM istediğin gibi değişen parçalar olduğunda böyle almak daha mantıklı bence. Çünkü Casper ve Monsterlar için hep diyorum taiwanlı üreticilerden alınan ürünlere logo basılmış şekilde satıyorlar hepsi piyasadaki en dandik ürünler denebilir. Monster gene neyse servis desteği güzel ama Casperda oda iyi değil her açıdan sıkıntı.
Farkındayım. Ama bana 35lik bir laptopun 40k maliyeti olacak ramleri ve hafızayı yukseltirken. He ona da kabulum sıkıntı yok. Bakacağım. Belki bütçe arttırırım belli olmaz. 16 ram ve 500 hafıza istemiyorum orası kesin ama bakalım durum neyi gerektirecek.

Laptop almayı da bu yüzden sevmiyorum. Ben kasalı taraftarıyım...

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Farkındayım. Ama bana 35lik bir laptopun 40k maliyeti olacak ramleri ve hafızayı yukseltirken. He ona da kabulum sıkıntı yok. Bakacağım. Belki bütçe arttırırım belli olmaz. 16 ram ve 500 hafıza istemiyorum orası kesin ama bakalım durum neyi gerektirecek.

Laptop almayı da bu yüzden sevmiyorum. Ben kasalı taraftarıyım...

1TB 16GB ve intel işlemcili model, buda ekstra bir depolama slotu daha demek. Sadece sonradan 16+16GB RAM alıp RAM değiştirirsin veya sadece bi 16 alıp 16+8 ile 24 de yapabilirsin. Benim tavsiyem budur.

Mustafa_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
989
İsim
Mustafa

1TB 16GB ve intel işlemcili model, buda ekstra bir depolama slotu daha demek. Sadece sonradan 16+16GB RAM alıp RAM değiştirirsin veya sadece bi 16 alıp 16+8 ile 24 de yapabilirsin. Benim tavsiyem budur.
Yani aradaki fiyat farkını da göz önünde bulundurursam benim attığımdan muazzam farklı değil. Diğer arkadaşın attığı victus modeli daha iyi gibi geldi. He sizinkinin avantajı win11 ile gelmesi var tabi. https://www.epey.com/laptop/hp-victus-gaming-16-s0015nt-7z586ea.html
Hem bu modelde işlemcide ciddi bir fark da var. Sanırım bundan yana tercih yapacağım. Size de yardımınız için teşekkür ediyorum. Biraz daha bakayım karar verince son bir değerlendirme yapabilirim.

aerys_00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
İlker Akkaya
Bende aynı modelin i5-12450H olanı var. Genel olarak performansı güzel ama işlemci ısınıyor. RDR2 de full ayarlarda 70-90 arası bazen 100 fps aldığım oluyor. Fan sesi ayarlanmıyor, ofis modu falan var ama kendin özel ayarlayamıyorsun fan hızını falan o biraz sıkıntı. Fan sesi de oyunlarda oldukça yüksek.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yani aradaki fiyat farkını da göz önünde bulundurursam benim attığımdan muazzam farklı değil. Diğer arkadaşın attığı victus modeli daha iyi gibi geldi. He sizinkinin avantajı win11 ile gelmesi var tabi. https://www.epey.com/laptop/hp-victus-gaming-16-s0015nt-7z586ea.html
Hem bu modelde işlemcide ciddi bir fark da var. Sanırım bundan yana tercih yapacağım. Size de yardımınız için teşekkür ediyorum. Biraz daha bakayım karar verince son bir değerlendirme yapabilirim.

7840HS daha iyi olur tabii ben sadece 1TB SSD olduğundan önereyim dedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ARDA GÜNDÜZ
Bro bende excalibur g870 rtx4060lı modeli var herhangi bir problemini görmedim oyunlarda 65-70 derece arası geliyor gidiyor

Fakat fanından rahatsız edici tiz bir ses geliyor her gaming laptopda var mı bilmiyorum ona dikkat et alırken

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
909,874
Üyeler
141,199
Son üye
YsfErdoğan