Neler Yeni

sürekli olarak ani kapanmalar

etemalkas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
etem alkaş
bilgisayar son zamanlarda sürekli olarak oyunlarda ani donma kapanma vardı . Şuanda masaüstündede ani donma ve kapanmalar var arttı iyice olay görüntüleyicisi ssleri ekte mevcuttur yardım edebilirmisiniz .

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    37.5 KB · Hit: 21
  • Adsızs.png
    Adsızs.png
    51.4 KB · Hit: 22
  • dsdsdf.png
    dsdsdf.png
    41.5 KB · Hit: 22

etemalkas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
etem alkaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kernel Power olay 41 genelde donanım arızasına işarettir.
Bellekleri kontrol edin
Sabit Disk darbe v.b bir sebeple ömrünü tamamlamış olabilir
İşlemcide herhangi bir overclock var ise defaulta alıp öyle test edin
%90 ya bellek ya sabit disktir
Ek olarak Windows olay 41 kontrol yöntemi
Alıntıyı görüntülehttps://learn.microsoft.com/en-us/archive/technet-wiki/14246.kernel-power-event-id-41
Bios güncelledikten sonra aslında bu sorunlarla karşı karşıya kalmaya başladım bellekleri nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum söküp taktım biosta baktım görünüyor farklı bi şekilde kontrolünü bilmiyorum, hdd alalı 1 sene oluyor kontrol ettim ömrü var m2ssd alalı 1 sene oluyor onunda ömrüne baktım çok iyi durumda zaten sistem m2sdd de kurulu . Kafamda tek soru işareti biostan sonra almaya başladıgımdan dolayı otomatik overclokmu yapıyor aceba diye default yapıp denedim bios ayarlarını ama sorun hala devam etmekte

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Bios güncelledikten sonra aslında bu sorunlarla karşı karşıya kalmaya başladım bellekleri nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum söküp taktım biosta baktım görünüyor farklı bi şekilde kontrolünü bilmiyorum, hdd alalı 1 sene oluyor kontrol ettim ömrü var m2ssd alalı 1 sene oluyor onunda ömrüne baktım çok iyi durumda zaten sistem m2sdd de kurulu . Kafamda tek soru işareti biostan sonra almaya başladıgımdan dolayı otomatik overclokmu yapıyor aceba diye default yapıp denedim bios ayarlarını ama sorun hala devam etmekte
İndirdiğiniz biosu silip eski biosa dönüş yapın, beta v.b bir sürümde yüklemiş olabilir misiniz acaba?
Ek olarak rami kontrol etmek için farklı slot var ise anakartta takıp öyle test edin.
Yok ise ramleri tek tek çalıştırın öyle test edin eğer çift ram kullanıyorsanız

Venom Bey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes
Büyük ihtimalle sisteminize PSU'nuz yetersiz kalıyor

etemalkas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
etem alkaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet psu 550 w sistemim rtx 3060 i5 12400f aklıma o da gelmişti
Büyük ihtimalle sisteminize PSU'nuz yetersiz kalıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

İndirdiğiniz biosu silip eski biosa dönüş yapın, beta v.b bir sürümde yüklemiş olabilir misiniz acaba?
Ek olarak rami kontrol etmek için farklı slot var ise anakartta takıp öyle test edin.
Yok ise ramleri tek tek çalıştırın öyle test edin eğer çift ram kullanıyorsanız
beta version felan yazmıyor kontrol ettim ve eski bios sürümümü hatırlamıyom rastgele birşeye gerimi dönmeliyim sizce anakartta 2 slot var 8 8 2 ram var tek tek deneyeceğim birde

Venom Bey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes
evet psu 550 w sistemim rtx 3060 i5 12400f aklıma o da gelmişti

Mesaj otomatik birleştirildi:

beta version felan yazmıyor kontrol ettim ve eski bios sürümümü hatırlamıyom rastgele birşeye gerimi dönmeliyim sizce anakartta 2 slot var 8 8 2 ram var tek tek deneyeceğim birde
Hocam psu sorununu garantilemek için sistemi yük altına sokun eğer ki kapanırsa daha iyi bir psu geçmeniz gerekiyor

Top Bottom