Neler Yeni

Din kardeşimiz moruk.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Din kardeşi diyorlar daha cumada bir tane suri görmedim
Yanlış söylüyorsun kardeşim ben görüyorum cami önleri tıklım tıklım suriyeli kaynıyor. Abi para abi çocuk aç falan diyorlar el insan nasıl görmezsin XD

• Hahaha
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,966
İsim
MehmedVII
Yanlış söylüyorsun kardeşim ben görüyorum cami önleri tıklım tıklım suriyeli kaynıyor. Abi para abi çocuk aç falan diyorlar el insan nasıl görmezsin XD
Valla onu da görmüyorum genelde mevsimlik sebze meyve, kıyafet falan satışı oluyor ama bizim caminin önü namaz vakti dışı da kalabalık zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
690
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
Şimdi, konunun sadece ana mesajını okudum ona göre yorum yapacağım. Elbette ki sizin yaşadığınız durumlar gibi şeyler benim de oldkça canımı sıkıyor. Lakin ben bu insanların içerisinde iyi insanlar olduğunu düşünüyorum. Gerçekten de piyasada hep bu yamuk yumuk tipler dolaşıyor maalesef, bizim asıl düzgün diye tabir edeceğimiz insanlar zaten fazla göz önünde durmuyor. Başta bu işlerin bu raddeye gelmesinin sebebi düzensiz ve kontrolsüz göç almaktan kaynaklanıyor. Elbette ki bir şeyler olmuş ve bitmiş tarihi geri saramayız. Lakin bu ülkeye gelen 20 milyon (sizin tabirinizle 20 milyon, ben bu kadar fazla olduklarını düşünmüyorum) Suriyeli, Irak'lı (Irak'tan gelen göçmenler için Türkiye büyük bir sebeptir. Amerika'nın Irak'ı bombalarla dövdüğü uçaklar Türkiye'den kalkmıştır.), Afgan vs. vs. bir sürü insanı bir anda hiçliğin ortasına da bırakamayız. Zaten hali hazırda TSK Suriye'nin kuzeyinde bir güvenli bir alan açmaya çalışıyor. Bu alanların açılımının hızlandırılması ve "koordineli" bir şekilde tekrar geri gönderilmeleri gerekiyor. Bunları söylerken şunu da ekleyeyim bu azınlıklara sağlanan haklar bazen cidden fazla geliyor. Bir düzenleme getirilmeli. Fakat tekrar söylüyorum; benim çok tanıdığım var, buraya vizesi ile gelmiş, Türkçe'yi sökmüş, vatandaşlık almış, kültüre uyum sağlamış ve pürüz çıkartmayan insanların dışlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Top Bottom