Neler Yeni

Diş teli ne kadar sürer ?

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,274
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Diş teli taktıranlar varsa bir kaç soru sorucam ne kadar süre takılıyor ve süreç nasıl işliyor acı vb. dişlerimde aslında düzensizlik yok üst dişlerimde hafif bi boşluk var aşırı derecede olan bir durum değil ne kadar sürer düzelmesi ?

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
1 sene falan sürüyor ortalama bazı durumlarda süre uzayabiliyor tabi. İlk 1-2 gün dişlerde bir baskı oluyor sonra geçiyor.

Mergen

80+ Bronze
Çevremde gördüğüm genelde 2 yıl civarı sürdü çıkarmaları. Duruma göre 1 ya da 3 yıla kadar da değişebilir. 3 yıldan fazla da takanlar oluyor.

Qwerty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Arif Can SİPAHİ
Dişlerin durumuna göre değişiyor diye biliyorum.
Benim üst tarafta bir tane dişim alta sürülecek sadece 1,5 yıl civarı süre verdiler 5. aydayım.
Ortalama 1-3 yıl arası galiba
Her ay tel sıkıldıktan sonra bir kaç gün ufak ağrı kasma oluyor.
Şarjlı diş fırçası tavsiye ederim tel varken çok büyük rahatlık oluyor.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,090
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Diş teli taktıranlar varsa bir kaç soru sorucam ne kadar süre takılıyor ve süreç nasıl işliyor acı vb. dişlerimde aslında düzensizlik yok üst dişlerimde hafif bi boşluk var aşırı derecede olan bir durum değil ne kadar sürer düzelmesi ?
Tamamen dişine bağlı , çok çarpraz veya yamuk ise 2-3 yıl oluyor genelde , sadece aralarında açık varsa genellikle 1-2 yıl sürüyor. Benim dişlerimin arası hafif açıktı 2-3 tane yere gittim 1 yıllık tedavi verdi , 15 güne bir kontrole gidiyorum şuan 4. ay ve baya gelişme var. Sizinki büyük ihtimalle 6 ay ile 1.5 yıl arası sürebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dişlerin durumuna göre değişiyor diye biliyorum.
Benim üst tarafta bir tane dişim alta sürülecek sadece 1,5 yıl civarı süre verdiler 5. aydayım.
Ortalama 1-3 yıl arası galiba
Her ay tel sıkıldıktan sonra bir kaç gün ufak ağrı kasma oluyor.
Şarjlı diş fırçası tavsiye ederim tel varken çok büyük rahatlık oluyor.
Sondaki öneri yanlış , şarjlı diş fırçaları genellikle önerilmez diş teli varken. Çünkü diş telini yerinden oynatabilir veya yapışkanın çıkmasını sağlayabilir. Normal diş fırçası kullanmak daha iyi

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,274
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamen dişine bağlı , çok çarpraz veya yamuk ise 2-3 yıl oluyor genelde , sadece aralarında açık varsa genellikle 1-2 yıl sürüyor. Benim dişlerimin arası hafif açıktı 2-3 tane yere gittim 1 yıllık tedavi verdi , 15 güne bir kontrole gidiyorum şuan 4. ay ve baya gelişme var. Sizinki büyük ihtimalle 6 ay ile 1.5 yıl arası sürebilir.
hocam benim şöyle anlatım aslında olmasam bile olur denecek bir şey yani sadece üst dişlerin hafif boşluklar var ben tam sıkı olsun istiyorum biraz daha o yüzden benim tahminim 6ay 1 yıl arası gibi geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
AHMET KUTAY GÜVEN
Ben 3 yıl taktım doktor plak ı da 5 yıl takacaksın dedi kafayı sıyıracaktım utanmasa birlikte mezara gir diyecek

Qwerty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Arif Can SİPAHİ
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sondaki öneri yanlış , şarjlı diş fırçaları genellikle önerilmez diş teli varken. Çünkü diş telini yerinden oynatabilir veya yapışkanın çıkmasını sağlayabilir. Normal diş fırçası kullanmak daha iyi
Bilmiyorum kullanabilirsin dediler temizlik anlamındada normal diş fırçlarından çok daha etkili 5. ayım herhangi çıkma bir şey olmadı ki o kadar çabuk çıkabilecek bir şey değil diş teli.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,090
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
hocam benim şöyle anlatım aslında olmasam bile olur denecek bir şey yani sadece üst dişlerin hafif boşluklar var ben tam sıkı olsun istiyorum biraz daha o yüzden benim tahminim 6ay 1 yıl arası gibi geliyor
Evet benimde aynıydı , en az 6 ay , en fazla 1 veya 1.5 yıl sürer dediler, şuan tedavi devam ediyor baya fark var.

Qwerty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Arif Can SİPAHİ
Braketler kırılabiliyormuş sert şeyler yememeye özen göstermesi yeterli olur.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,090
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
Bilmiyorum kullanabilirsin dediler temizlik anlamındada normal diş fırçlarından çok daha etkili 5. ayım herhangi çıkma bir şey olmadı ki o kadar çabuk çıkabilecek bir şey değil diş teli.
Zaten öyle ama yinede normal fırçalar daha sağlıklı bence , çünkü titreşimli olduğu için sıkıntı yaratabilir

Qwerty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Arif Can SİPAHİ
Kullanabilirsin cevabını doktordan almıştım ondan söyledim, tabii kişiye bağlı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular