Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar Fanları Çok Sesli Çalışıyor

lerannt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Önceden böyle bir problem yoktu. Şimdi ise bilgisayarı hiç yormayacak ufak bir oyun açsam bile bilgisayarın fanları çok hızlı ve sesli çalışıyor. Bios üzerinden ve anakartımın kendi uygulaması üzerinden fanları ayarladım ama değişen bir şey olmadı.

Bilgisayar parçalarımdan hangisinin sesli çalıştığını tam olarak çözemedim. Bunu nasıl öğrenebilirim? Yakın zamanda ise bilgisayarıma yeni bir GPU taktım. Sebebi yeni aldığım GPU olabilir mi?

onixus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Onur
Çok yetkin birisi değilim fakat her fanı manuel olarak veya otomatik kontrol edebileceğin bir yazılım olmayabilir. En hızlı çözüm el ile kontrol etmek olabilir, fanları sırasıyla ortasına hafif basarak durdur ve köşeye not al fan 1 ses yüksek gibi. Fanların yağlanma zamanı gelmiş olabilir. Benim de benzer sorunum var fakat sıvı soğutmanın fanında, o farklı olacağını düşünüp ellemiyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

lerannt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok yetkin birisi değilim fakat her fanı manuel olarak veya otomatik kontrol edebileceğin bir yazılım olmayabilir. En hızlı çözüm el ile kontrol etmek olabilir, fanları sırasıyla ortasına hafif basarak durdur ve köşeye not al fan 1 ses yüksek gibi. Fanların yağlanma zamanı gelmiş olabilir. Benim de benzer sorunum var fakat sıvı soğutmanın fanında, o farklı olacağını düşünüp ellemiyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Sorunun kaynağını buldum. Sorun ekran kartındaymış. Kartın driver aylarından fan hızını düşürdüm.

Top Bottom