Neler Yeni

Bitfenix Cube 360 ARGB sıvı soğutma nasıl sizce?

iexplore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
emre
Thermalright frozen horizen 360 aldım 2 gün önce ve daha kutusunu açmadım. Dün ise Bitfenix cube 360 sipariş ettim ve bu sabah elime ulaştı. Şuan sızdırma testi yapıyorum. Fanları son devirde çalışırken fazla gürültülü değil. Duruma göre akşama montajını yapıp.Eski aio'ma göre bir iki sıcaklık testi yapacağım. Thermalright modelini de geri iade edicem. Performans olarak güzel ürün olsa da fan konusunda daha gürültülü bir model TR modeli.
Elimde ise 8 yıllık arctic 240mm aio var emektar. Hala taş gibi çalışıyor. Biraderin makinaya hizmete başlayacak.
sonuçları paylaşır mısınız hocam merak ettim, almayı düşünüyorum ürünü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet İ.O.
bende hali hazırda 5700x ve 240mm modeli var boşta 22/24 yükte max 53/54 derece hocam arkadaşım 7800x3d yi soğutuyor bununla işlemci 62/65 arası geziyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Erman
5900x işlemci var bende. UV olarak kullanıyorum. İlk seri Arctic 240mm var. Soğutucu yüzeyi korozyona uğrayınca 6 ay önce zımparalayarak kullanmaya devam ediyordum. Prime95 cinebenchr23, intelburntest ile 68 dereceleri gördü sistemi kapatmadan önce ama daha detaylı test yapamadım. Aceleye getirdim biraz. Bitfenix ise akşam kurdum. 5 derece falan fark etti 62-63 civarı. Farkı biraz daha bekliyordum. Bu testleri kasanın ön ve yan kapatları açık yaptım. Az önce kapakları kapalı şekilde yaptım (kasa Corsair 4000x) 71 dereceleri gördüm işlemci Bitfenix ile.
Arctic 240mm radyatörü daha kalın belki bu yüzden çok fazla bir fark yaratmadı ya da ürünün sunduğu performans bu. Millet abartmış. Fanlarına gelecek olursam son devirde (2000rpm) aşırı gürültülü çalışıyor. Kenarda TR Frozen Horizan 360 duruyor. Onu açıp test etmek istiyorum ama uğraşmakda istemiyorum iade edeceğim için TR'i. Boşta ise 36-45 arası dolaşıyore işlemci.

Son düzenleme:

iexplore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
emre
5900x işlemci var bende. UV olarak kullanıyorum. İlk seri Arctic 240mm var. Soğutucu yüzeyi korozyona uğrayınca 6 ay önce zımparalayarak kullanmaya devam ediyordum. Prime95 cinebenchr23, intelburntest ile 68 dereceleri gördü sistemi kapatmadan önce ama daha detaylı test yapamadım. Aceleye getirdim biraz. Bitfenix ise akşam kurdum. 5 derece falan fark etti 62-63 civarı. Farkı biraz daha bekliyordum. Bu testleri kasanın ön ve yan kapatları açık yaptım. Az önce kapakları kapalı şekilde yaptım (kasa Corsair 4000x) 71 dereceleri gördüm işlemci Bitfenix ile.
Arctic 240mm radyatörü daha kalın belki bu yüzden çok fazla bir fark yaratmadı ya da ürünün sunduğu performans bu. Millet abartmış. Fanlarına gelecek olursam son devirde (2000rpm) aşırı gürültülü çalışıyor. Kenarda TR Frozen Horizan 360 duruyor. Onu açıp test etmek istiyorum ama uğraşmakda istemiyorum iade edeceğim için TR'i. Boşta ise 36-45 arası dolaşıyore işlemci.
sözde çok sessiz diyorlardı hocam, bu biraz düşündürdü beni.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
normalde 360mm soğutucular için üstte yer var ama plastik kısmın bir kısmı engel oldu, kasa işlevli olsa da çok ucuza aldığım için üzülmedim hocam. haklısınız ben beklentilerimi gereksiz yükselttim yorumları okuyunca.
bunu yazdığım günün üstüne montajı ve macunu kontrol ettim, ortada biraz boşluk vardı,oraya pirinç tanesi kadar döküp kapadım önceye göre sessizliği çok daha iyi, boşta ısılar 35 dereceye kadar düştü, cinebenchte fiyatına göre mükemmel performans veriyor. macun olarak yanında geleni kullandım, mx4 dışında öneriniz varsa dinlemek isterim.
Arkadaşlar bu sızdırma muhabbeti nerede merak ediyorum bu sızdırma yaptı diyenler bence yanında gelen sıvıyı ekstradan koymuş olabilir mi öyle bir yanılgı olabilir çünkü bloğa baktığınızda içeride sıvı olduğunu göremiyorsunuz haliyle kutu içinde ekstra sıvı çıkınca sıvı koymuş olan olabilir yada montajı beceremeyen kitlede olabilir. Sıvı soğutma çok riskli bir şey hiçbir üretici bu ürünlerde üretim hatası kolay kolay yapmaz çünkü yaptığı noktada sisteme elveda dersin bu da çok büyük risk firma açısından

240 mm versiyonu 2 haftadır kullanıyorum 14700KF gibi ısınan bir işlemci ile oyunlarda gayet stabil değerlerde tutuyor.

Coinim67

hocam mevcut macunu silmeden üstüne aynısından bir miktar daha eklemiş olmam sıknıtı yaratır mı ? çok vakit geçmedi üzerinden.

ThE LoSt

80+ Silver
bende hali hazırda 5700x ve 240mm modeli var boşta 22/24 yükte max 53/54 derece hocam arkadaşım 7800x3d yi soğutuyor bununla işlemci 62/65 arası geziyor
Cinebench r23 render koşusunda gördüğünüz maks değerler bunlar mı ? stock mu kullanıyorsunuz işlemciyi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet İ.O.
Cinebench r23 render koşusunda gördüğünüz maks değerler bunlar mı ? stock mu kullanıyorsunuz işlemciyi ?
cine testinde gördüğüm değerler de çok farklı değil max bir çekirdek 59u gördü onun dışında hep yine alttaydı oc yapılmış hali hocam işlemci 4,8ghz ye kadar boost yapıyor kendini.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
cine testinde gördüğüm değerler de çok farklı değil max bir çekirdek 59u gördü onun dışında hep yine alttaydı oc yapılmış hali hocam işlemci 4,8ghz ye kadar boost yapıyor kendini.
benim işlemci çok sıcak çalışıyor o zaman, başka bir şey de alsam muhtemelen 70 in altına düşemeyecektik

ThE LoSt

80+ Silver
Pbo lu şekilde mi kullanıyorsunuz çok çekirdek bir r23 koşusu paylaşma şansınız var mı 5700x işlemcim ile arasındaki farkı merak ettim doğrusu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet İ.O.
Pbo lu şekilde mi kullanıyorsunuz çok çekirdek bir r23 koşusu paylaşma şansınız var mı 5700x işlemcim ile arasındaki farkı merak ettim doğrusu.
pbo açık evet birçok ayar açık hatta diyebilirim sistemi paketledim maalesef sattım ama şöyle bir görsel mevcut elimde yada pazartesi kargo yapacağım yeni sahibinden isterim gene sizin Fan speed yazan yer pompa hızı bu arada bilginiz olsun.

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-02-08 saat 05.11.46_4029bcf9.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-02-08 saat 05.11.46_4029bcf9.jpg
    88.7 KB · Hit: 39
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
soğuk iklimde mi yaşıyorsunuz ve de curve var mı ? sıcaklıklarınız çok iyi benim boşta 35/50 yükte 55/75 arası.

Top Bottom