Neler Yeni

Bitfenix Cube 360 ARGB sıvı soğutma nasıl sizce?

ak-r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Engin Akar
İnceleme için çok teşekkürler. Birden fazla üst segment ürünle karşılaştırıp deneyim paylaşımı yapmanız çok değerli. Dediğiniz gibi uzun vadede bir sıkıntı çıkarmazsa inanılmaz iyi bir ürün. Görüntüsüyle fiyatı da bonusu. Bu fiyata yakında bulunmaz. İhtiyacı olan alıp atsın kenara.

Kesinlikle. Ben 1-2 aya kalmaz ürünün patlayıp milletin saldıracağını, bununda arctic gibi 7-8 binlerde dolaşacağını düşünüyorum.

Catari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Kiraz
Merhabalar,

Öncelikle biraz uzun oldu, ama sıkılmadan tamamını okumanızı rica ediyor ve öneriyorum. Ürünle alakalı ve AIO Cooler serüvenimle ilgili kapsamlı bilgi vereceğim.

Dün Bitfenix Cube 360 aldım, iyi ki de bu konuya denk gelmişimde almışım dedim. Kendim Kıdemli Sistem Mühendisiyim. Serüvenim şöyle başladı AIO Coller' larla ilgili. Arctic Liquid Freezer 2 360 ARGB vardı. 13700K RTX4070ti DDR5 yeni bir sisteme upgrade ettim sistemimi. Bir süre sonra baktım 2021-2022 sorunlu olan seride yaşanan problemi yaşadım ve servise göndermek için kenara ayırdım. Bu arada bilgisayar boşta kalmasın ayrıca hadi onu da yenileyim dedim. MSI S360 aldım pompa sesi fazla cızırtı pump fan sesi vardı, amazondan aldım iade ettim. Ryujin 3 360 aldım 3 gün süper sorunsuz, 4.gün pompa fanı haznede vurmaya başladı duvara takırtı sesi. Bunlar 10.000 TL üzerindeki en iyi TIER1 listesindeki ürünler bu arada. Bunu da iadeye gönderdim. Artık yahu bir lanet mi var bizde demeye başladım :) Corsair H150i Elite LCD XT deniyim dedim. Yok daha neler sıfır ürün hata vermeye başladı lcd display çalışmıyor cpu %100 oluyor kapanıyor. Bunu da gönderdim.

Tüm bunlardan sonra ardından Bitfenix' i araştırırken bu forumda gördüm. Dedim yahu ucuz bir şey alıyım pc 1 ay boyu kalmasın, yatmasın kenarda. Sorunlu sesli felan çalışsın en azından 1 ay pc yi kullanıyım. LT720 alıyım derken bu konuyu gördüm. İtopya' da fiyatta uygun, 3.100 TL idi. Aldım eve geldim taktım. 6000 devir pompa fanlar son hızda cihaz açıldı şöyle bir durdum çok sessiz değil mi ya dedim. Kadayı pompaya uzatıyorum fanlara kulak dayıyorum tribe girdim bir an :) Hayatımda ilk defa 13700K' da bu kadar soğutucu denedikten sonra boşta 27 dereceleri görebildim. 5500 RPM' de pompa sesi yok inanın Asus MSI bu sesi 1700 rpmde yapıyor daha. 65-70 derece gördüğüm cyberpunkta 2K en üst ayarlarda 56 dereceyi geçemedim. Ürün gerçekten muazzam. Kesinlikle alınabilir alınması gereken bir ürün hatta. Ürünün sırrını da ben pompanın borular üzerinde olmasına bağlıyorum şuanda. Çünkü asetek pompa ve cpu üzerine denk gelen kısımdaki pompalarda hep bir ses cızırtı bir furya var. Gelelim önerilerime;

- 12. ve 13. nesillerde kesinlikle standart anakartta gelen demirleri sökün ve Thermalright Contact Frame kullanın.
- Termal macun MX6 kullandım ben, bu seviyede kaliteli bir termal macun kullanın.
- Fanların kablolarını birleştirdikten sonra ucuna Y kablosunu bağlamadan direk olarak cpu fan kısmına takın.
- Anakartta var ise muhakkak pompa fanı da pump fan girişine bağlayın.

Şuanda bu şekilde MSI Z790 Carbon WIFI anakart ile sorunsuz şekilde hem RGB' leri hem cpu fanı, hem pompa fanı rpm ini kontrol edebiliyorum. Kasam Corsair ML120 magnetic levitation fanlar ve Be quiet fanlarla dizayn edildiğinden aşırı sessiz. Böyle bir kasada bile ne pompa ne radyatör fanlarını duyabiliyorum. Ayarlamış olduğum fan eğrisinde boşta 35 dereceleri günlük işlemlerde kolay kolay geçmiyor ve 4000 rpm e ayarladım, kesinlikle pompayı duymuyorum. Performans, sessizlik, dizayn ve custom soğutma gibi çok iyi bir görünüm. her şey mükemmel daha ne olsun. Kesinlikle öneririm. Uzun vadede bir sorun çıkarmaz ise inanın ki 15.000 TL lik Ryujin' de dahil olmak üzere alabileceğiniz en iyi sıvı soğutma ürünü.

Herkese iyi forumlar.
Bende bugun verdim siparisi sırf bu forum yüzünden hatta buraya bunu yazmak icin de üye oldum :D
İtopya'dan gelecek bakalım. Peki icerisinden cıkan termal sıvıyı önerir misiniz? Yoksa baska bir macun mu almam gerekir?

KanJi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Serdar özgümüş
Bende bugun verdim siparisi sırf bu forum yüzünden hatta buraya bunu yazmak icin de üye oldum :D
İtopya'dan gelecek bakalım. Peki icerisinden cıkan termal sıvıyı önerir misiniz? Yoksa baska bir macun mu almam gerekir?
ıcınden cıkan cok başarılı değil thermalright veya thermalgrizly termal macun oneririm 3-4 aydır kullanıyorum yorumlarımda 2-3 sayfada memnun kalırsın bro 10klık sıvı soğutmalarla kafa kafaya üretim vidolarınıda izlemiştim canlı testleri kafan karışmasın iyi yapmıssın

acilo5050

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Halil uçar
Cube 360mm yi ilk kullanan alan şans verip konuya yazan olarak markaciligi birakin arkadaslarim devir fp devri dun itopyada 2.899 tl ye kadar indirime girdi. 360mm cube beyaz. Saatlerce testi var youtube da adamlarin belgeli videolu yani trinity3 galahad 360 capellix elite bunlar su dökemez eline emin olun.

Catari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Kiraz
ıcınden cıkan cok başarılı değil thermalright veya thermalgrizly termal macun oneririm 3-4 aydır kullanıyorum yorumlarımda 2-3 sayfada memnun kalırsın bro 10klık sıvı soğutmalarla kafa kafaya üretim vidolarınıda izlemiştim canlı testleri kafan karışmasın iyi yapmıssın
Söylediginiz markalardan hangisini önerirsiniz? Bir cok macun modeli cıkıyor önüme ve bu konuyu da cok acemiyim. Ayrıca icinden cıkan macun cok mu kalitesiz yani ekstra masraf yapmam ne kadarlık veya ne gibi bir fark yaratır?

Catari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Kiraz
Itopya'dan aldıgım ve bugun elime ulasan Bitfenix Cube 360 model sıvı sogutucu kutusundan lekeli cıktı. İtopya müsteri hizmetlerini aradıgımda kendilerinin direkt bunu degistiremeyecegini önce servisine yollayacaklarını sonrasında oradan degisim kararı cıkacagını ve bunun da 15 ila 20 güne kadar sürebilecegini söylediler. Rezalet.. Sizce gönderip degiştirmeli miyim? Nasıl bir aksiyon almalıyım? Ürünün kullanılmış olma ihtimali nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
aras demir
Fb' de birinin kullandığı cube 360' ın cpu bloğu üzerinden sızdırma yaptığı gözlenmiş, konuda kullanan kişiler kontrol edebilirler mi, cpu bloğunda ki contalarda mı sıkıntı var acaba.

Coinim67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buhara Bozkurt
Fb' de birinin kullandığı cube 360' ın cpu bloğu üzerinden sızdırma yaptığı gözlenmiş, konuda kullanan kişiler kontrol edebilirler mi, cpu bloğunda ki contalarda mı sıkıntı var acaba.
Bunu bende duydum ve kurulumunu yapmadım bakalım

bhbaykus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Baykuş
Bu konuda gelişme var mı? fb dediğiniz facebook mu linki var mı ? Bende şu an sistem dizme aşamasındayım çok heveslenmiştim son sayfaya kadar.

acilo5050

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Halil uçar
Sivi ekleme vidasi var orayi actiysaniz sizdirir. İlk alanlardan biri benim hic bir sekilde sizdirma vs olmadi. Zorladiniz mi ? Kabloyu mu eğmeye calistiniz acaba ?

Coinim67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buhara Bozkurt
Bu konuda gelişme var mı? fb dediğiniz facebook mu linki var mı ? Bende şu an sistem dizme aşamasındayım çok heveslenmiştim son sayfaya kadar.
Face de bir kaç sıvı sızdırma mesajına denk geldim. Bunlardan biri de asusun en pahalı modeli sıvı sızdırmış...

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
lt 720 yerine tercih edilir mi sizce? yoksa lt 720 mi daha mı iyidir?
Ben lt720 alıp deepcooldan da 3 tane rgb fan aldım komple beyaz oldu sıvı soğutmam. Performansı zaten çok iyi ek olarak soğutma bloğu tasarımı olarak bence en şık duranı lt720

bhbaykus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin Baykuş
Arkadaşlar bu ürünün motor ömrü hakkında bilgisi olan var mı ? Yen bir ürün olduğu için kafam karışık.

Top Bottom