Neler Yeni

Bitfenix Cube 360 ARGB sıvı soğutma nasıl sizce?

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,687
İsim
Muhammet Çağrı

Zexius

80+ Bronze

Ekler

• Screenshot_20240107_130856_Gallery.jpg
    Screenshot_20240107_130856_Gallery.jpg
    545.5 KB · Hit: 96

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,039
İsim
Bilal Tepe

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,039
İsim
Bilal Tepe
lt720 yerine bunu alsam kaç derece avantaja geçerim ( tasarım önemsiz benim icin )
Lt720 almak istiyosan al lakin cube 360 macunu da daha kaliteli pompası da yanlış bilmiyor isem fan basıncı da daha iyi cube 360 in

hsubay53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan
bende gaza geldim şimdi siparişi verdim 7600x işlemci ile kullanacagım sanırım memun kalırım aynı benzer fiyatlarda deepcool ürünleride var ama bunu aldım bakalım ne olacak
Hocam bende 7600 x işlemci var bu sıvı soğutmayı almayı düşünüyorum sonuçlar nasıl

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bilal-kayaLak
R9 5900x render da 255w çekerken tahmini kaç derece olur sıvı soğutma almayı düşünüyorumda kararsız kaldım kasa corsair 5000d kart x570 tomahawk şuan kullandığım soğutma ak620argb

ak-r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Engin Akar
Merhabalar,

Öncelikle biraz uzun oldu, ama sıkılmadan tamamını okumanızı rica ediyor ve öneriyorum. Ürünle alakalı ve AIO Cooler serüvenimle ilgili kapsamlı bilgi vereceğim.

Dün Bitfenix Cube 360 aldım, iyi ki de bu konuya denk gelmişimde almışım dedim. Kendim Kıdemli Sistem Mühendisiyim. Serüvenim şöyle başladı AIO Coller' larla ilgili. Arctic Liquid Freezer 2 360 ARGB vardı. 13700K RTX4070ti DDR5 yeni bir sisteme upgrade ettim sistemimi. Bir süre sonra baktım 2021-2022 sorunlu olan seride yaşanan problemi yaşadım ve servise göndermek için kenara ayırdım. Bu arada bilgisayar boşta kalmasın ayrıca hadi onu da yenileyim dedim. MSI S360 aldım pompa sesi fazla cızırtı pump fan sesi vardı, amazondan aldım iade ettim. Ryujin 3 360 aldım 3 gün süper sorunsuz, 4.gün pompa fanı haznede vurmaya başladı duvara takırtı sesi. Bunlar 10.000 TL üzerindeki en iyi TIER1 listesindeki ürünler bu arada. Bunu da iadeye gönderdim. Artık yahu bir lanet mi var bizde demeye başladım :) Corsair H150i Elite LCD XT deniyim dedim. Yok daha neler sıfır ürün hata vermeye başladı lcd display çalışmıyor cpu %100 oluyor kapanıyor. Bunu da gönderdim.

Tüm bunlardan sonra ardından Bitfenix' i araştırırken bu forumda gördüm. Dedim yahu ucuz bir şey alıyım pc 1 ay boyu kalmasın, yatmasın kenarda. Sorunlu sesli felan çalışsın en azından 1 ay pc yi kullanıyım. LT720 alıyım derken bu konuyu gördüm. İtopya' da fiyatta uygun, 3.100 tl idi. Aldım eve geldim taktım. 6000 devir pompa fanlar son hızda cihaz açıldı şöyle bir durdum çok sessiz değil mi ya dedim. Kadayı pompaya uzatıyorum fanlara kulak dayıyorum tribe girdim bir an :) Hayatımda ilk defa 13700K' da bu kadar soğutucu denedikten sonra boşta 27 dereceleri görebildim. 5500 RPM' de pompa sesi yok inanın Asus MSI bu sesi 1700 rpmde yapıyor daha. 65-70 derece gördüğüm cyberpunkta 2K en üst ayarlarda 56 dereceyi geçemedim. Ürün gerçekten muazzam. Kesinlikle alınabilir alınması gereken bir ürün hatta. Ürünün sırrını da ben pompanın borular üzerinde olmasına bağlıyorum şuanda. Çünkü asetek pompa ve cpu üzerine denk gelen kısımdaki pompalarda hep bir ses cızırtı bir furya var. Gelelim önerilerime;

- 12. ve 13. nesillerde kesinlikle standart anakartta gelen demirleri sökün ve Thermalright Contact Frame kullanın.
- Termal macun MX6 kullandım ben, bu seviyede kaliteli bir termal macun kullanın.
- Fanların kablolarını birleştirdikten sonra ucuna Y kablosunu bağlamadan direk olarak cpu fan kısmına takın.
- Anakartta var ise muhakkak pompa fanı da pump fan girişine bağlayın.

Şuanda bu şekilde MSI Z790 Carbon WIFI anakart ile sorunsuz şekilde hem RGB' leri hem cpu fanı, hem pompa fanı rpm ini kontrol edebiliyorum. Kasam Corsair ML120 magnetic levitation fanlar ve Be quiet fanlarla dizayn edildiğinden aşırı sessiz. Böyle bir kasada bile ne pompa ne radyatör fanlarını duyabiliyorum. Ayarlamış olduğum fan eğrisinde boşta 35 dereceleri günlük işlemlerde kolay kolay geçmiyor ve 4000 rpm e ayarladım, kesinlikle pompayı duymuyorum. Performans, sessizlik, dizayn ve custom soğutma gibi çok iyi bir görünüm. her şey mükemmel daha ne olsun. Kesinlikle öneririm. Uzun vadede bir sorun çıkarmaz ise inanın ki 15.000 tl lik Ryujin' de dahil olmak üzere alabileceğiniz en iyi sıvı soğutma ürünü.

Herkese iyi forumlar.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Merhabalar,

Öncelikle biraz uzun oldu, ama sıkılmadan tamamını okumanızı rica ediyor ve öneriyorum. Ürünle alakalı ve AIO Cooler serüvenimle ilgili kapsamlı bilgi vereceğim.

Dün Bitfenix Cube 360 aldım, iyi ki de bu konuya denk gelmişimde almışım dedim. Kendim Kıdemli Sistem Mühendisiyim. Serüvenim şöyle başladı AIO Coller' larla ilgili. Arctic Liquid Freezer 2 360 ARGB vardı. 13700K RTX4070ti DDR5 yeni bir sisteme upgrade ettim sistemimi. Bir süre sonra baktım 2021-2022 sorunlu olan seride yaşanan problemi yaşadım ve servise göndermek için kenara ayırdım. Bu arada bilgisayar boşta kalmasın ayrıca hadi onu da yenileyim dedim. MSI S360 aldım pompa sesi fazla cızırtı pump fan sesi vardı, amazondan aldım iade ettim. Ryujin 3 360 aldım 3 gün süper sorunsuz, 4.gün pompa fanı haznede vurmaya başladı duvara takırtı sesi. Bunlar 10.000 TL üzerindeki en iyi TIER1 listesindeki ürünler bu arada. Bunu da iadeye gönderdim. Artık yahu bir lanet mi var bizde demeye başladım :) Corsair H150i Elite LCD XT deniyim dedim. Yok daha neler sıfır ürün hata vermeye başladı lcd display çalışmıyor cpu %100 oluyor kapanıyor. Bunu da gönderdim.

Tüm bunlardan sonra ardından Bitfenix' i araştırırken bu forumda gördüm. Dedim yahu ucuz bir şey alıyım pc 1 ay boyu kalmasın, yatmasın kenarda. Sorunlu sesli felan çalışsın en azından 1 ay pc yi kullanıyım. LT720 alıyım derken bu konuyu gördüm. İtopya' da fiyatta uygun, 3.100 TL idi. Aldım eve geldim taktım. 6000 devir pompa fanlar son hızda cihaz açıldı şöyle bir durdum çok sessiz değil mi ya dedim. Kadayı pompaya uzatıyorum fanlara kulak dayıyorum tribe girdim bir an :) Hayatımda ilk defa 13700K' da bu kadar soğutucu denedikten sonra boşta 27 dereceleri görebildim. 5500 RPM' de pompa sesi yok inanın Asus MSI bu sesi 1700 rpmde yapıyor daha. 65-70 derece gördüğüm cyberpunkta 2K en üst ayarlarda 56 dereceyi geçemedim. Ürün gerçekten muazzam. Kesinlikle alınabilir alınması gereken bir ürün hatta. Ürünün sırrını da ben pompanın borular üzerinde olmasına bağlıyorum şuanda. Çünkü asetek pompa ve cpu üzerine denk gelen kısımdaki pompalarda hep bir ses cızırtı bir furya var. Gelelim önerilerime;

- 12. ve 13. nesillerde kesinlikle standart anakartta gelen demirleri sökün ve Thermalright Contact Frame kullanın.
- Termal macun MX6 kullandım ben, bu seviyede kaliteli bir termal macun kullanın.
- Fanların kablolarını birleştirdikten sonra ucuna Y kablosunu bağlamadan direk olarak cpu fan kısmına takın.
- Anakartta var ise muhakkak pompa fanı da pump fan girişine bağlayın.

Şuanda bu şekilde MSI Z790 Carbon WIFI anakart ile sorunsuz şekilde hem RGB' leri hem cpu fanı, hem pompa fanı rpm ini kontrol edebiliyorum. Kasam Corsair ML120 magnetic levitation fanlar ve Be quiet fanlarla dizayn edildiğinden aşırı sessiz. Böyle bir kasada bile ne pompa ne radyatör fanlarını duyabiliyorum. Ayarlamış olduğum fan eğrisinde boşta 35 dereceleri günlük işlemlerde kolay kolay geçmiyor ve 4000 rpm e ayarladım, kesinlikle pompayı duymuyorum. Performans, sessizlik, dizayn ve custom soğutma gibi çok iyi bir görünüm. her şey mükemmel daha ne olsun. Kesinlikle öneririm. Uzun vadede bir sorun çıkarmaz ise inanın ki 15.000 TL lik Ryujin' de dahil olmak üzere alabileceğiniz en iyi sıvı soğutma ürünü.

Herkese iyi forumlar.
İnceleme için çok teşekkürler. Birden fazla üst segment ürünle karşılaştırıp deneyim paylaşımı yapmanız çok değerli. Dediğiniz gibi uzun vadede bir sıkıntı çıkarmazsa inanılmaz iyi bir ürün. Görüntüsüyle fiyatı da bonusu. Bu fiyata yakında bulunmaz. İhtiyacı olan alıp atsın kenara.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,068
Üyeler
156,431
Son üye
umittcobann
Top Bottom