Neler Yeni

Nvidia’nın yeni kontrol paneli!

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
24h2 için windows 11 diyorlar bence 2026 başında gelecek windows 12 zaten eğer leakler doğru ise ben kullanmam iyice macose benzemiş ben sadece bir taskbar seviyorum(eğer doğruysa 12de üstte de olacak,macosteki gibi)
Yanlış yazmışım Windows 12 derken W11 i kastettim. 12 olarak gelmicek.
Ama baya bir geliştirme olması bekleniyor. MacOS işlemci desteği ve verimlik olarak çok önde. Ya bu sürüm yada ilerleyen süreçte eski işlemci desteği tamamen kesilebilir. Zaten şimdidien bir çok eski işlemci W11 i desteklemiyor. Olması gereken bence.

z0rden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Kaan P
Steam
steamcommunity.com/id/z0rden
Yanlış yazmışım Windows 12 derken W11 i kastettim. 12 olarak gelmicek.
Arm desteği gelirse de sadece qualcomm ve microsoftun yeni pclerine etki eder çünkü amd,nvidia,intel vs hala x86 kullanıyor bence en güzeli direkt risc v geçmeleri ama o popülerleşecek windows destek verecek derken bir 5 yıl daha bekleriz gibi

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Arm desteği gelirse de sadece qualcomm ve microsoftun yeni pclerine etki eder çünkü amd,nvidia,intel vs hala x86 kullanıyor bence en güzeli direkt risc v geçmeleri ama o popülerleşecek windows destek verecek derken bir 5 yıl daha bekleriz gibi
İntel ve AMD ARM tabanlı işlemcilere geçebilir. X86 yine devam eder belki . Ama qualcom ve ve Nvdia işlemcileri sıfırdan ARM ile geliyormuş. Yani 1-2 seneye laptop alırken 4 tane işlemci seçeneğimiz olabilir. Birde yeni bir firma daha varmış sanırsam onu bilmiyom.

z0rden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Kaan P
Steam
Bir bütün halinde bırakmayı tercih ederim. Herkesin fikri ayrı tabii.
Bence fazla bozmuyor şahsen ben kimsenin experiencedeki özellikleri kullandığını(optimize ayarlar vs) görmedim benim gibi eski pc kullananlar için biçilmiş kaftan
İntel ve AMD ARM tabanlı işlemcilere geçebilir. X86 yine devam eder belki . Ama qualcom ve ve Nvdia işlemcileri sıfırdan ARM ile geliyormuş. Yani 1-2 seneye laptop alırken 4 tane işlemci seçeneğimiz olabilir. Birde yeni bir firma daha varmış sanırsam onu bilmiyom.
güzel bir değişim olur nvidiada artık x86nın verimsizliği yüzünden 4000 serisinin güç portları yanıyordu ama ben diğer şirketler olsam direkt armı es geçip risc v üzerine kurardım arm’a lisans için para ödemezdim yine de ciscten risce geçiş güzel çinliler de risc tabanlı yapmaya başladı herhalde işler kızışacak gibi

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Bence fazla bozmuyor şahsen ben kimsenin experiencedeki özellikleri kullandığını(optimize ayarlar vs) görmedim benim gibi eski pc kullananlar için biçilmiş kaftan

güzel bir değişim olur nvidiada artık x86nın verimsizliği yüzünden 4000 serisinin güç portları yanıyordu ama ben diğer şirketler olsam direkt armı es geçip risc v üzerine kurardım arm’a lisans için para ödemezdim yine de ciscten risce geçiş güzel çinliler de risc tabanlı yapmaya başladı herhalde işler kızışacak gibi
Mutlaka bir bildikleri vardır. Qualcomm için oldukça meraklıyım. Bakalım ne zaman gelecekler.

z0rden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Kaan P
Steam
Mutlaka bir bildikleri vardır. Qualcomm için oldukça meraklıyım. Bakalım ne zaman gelecekler.
Qualcommu anlayabiliyorum mobilde arm ile yıllarca uğraştılar nvidia için aynısını söyleyemeyeceğim birde geliştiricilerin arm tabanına uygulama optimize etmeleri de gerek sancılı bir dönem bekliyor en az 2 yıl geçiş süreci olacaktır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Temennim eski uygulamaların çalışması için bir servis getirmeleri (linuxtaki wine gibi) yoksa eski oyunlar/uygulamalar çöp olacak

Son düzenleme:

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Son düzenleme:

Zexius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
Poyraz
Yapay zeka ile ilgili birsürü şey getirdiler(ekran renklerini açmak gibi) 5000 serisinde de AI ile ilgili bir şey gelir
Vallaha orasını bilememde ray traycing teknolojisinin üzerinden 4 jenerasyon geçti yapay zeka yazılım herşeyi yaptilar bi zahmet artık yeni bir teknoloji ile 5000 serisi getirsinler

Top Bottom