Neler Yeni

Okulla ilgili sorunum var

Ziya Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Ziya Enes
11. Sınıfım yaklaşık 1 haftadır okul müdür yardımcısı herkese pantolon giyeceksiniz giymezseniz okula almam eve gönderirim diye tutturdu ve siyah eşofman giymeyi yasakladı bugün siyah eşofman giydim diye kapıda bekletti ve bir daha olduğunda ne yapıcağımı biliyorum diyerek bizi (10-15kişiyidik) tehdit etti . Anayasada korunan temel haklarımdan biri olan eğitim görme hakkımı benden almakla tehdit ettiği içjn cimere şikayet edebilirmiyim sırf pantolon giymedim diye beni okula almama hakkı varmı okulun lavabolarında peçete bile yokken bu herifin kişisel giyim fantezilerine uymak istemiyorum

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Taha Kenan
Kardeşim okulun kendi kıyafetini giyme zorunluluğun var. Adam yine insaflı siyah pantolona okey veriyor

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir. (2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz.

İnternette böyle bir bilgi buldum.

melidoas6

80+ Silver
11. Sınıfım yaklaşık 1 haftadır okul müdür yardımcısı herkese pantolon giyeceksiniz giymezseniz okula almam eve gönderirim diye tutturdu ve siyah eşofman giymeyi yasakladı bugün siyah eşofman giydim diye kapıda bekletti ve bir daha olduğunda ne yapıcağımı biliyorum diyerek bizi (10-15kişiyidik) tehdit etti . Anayasada korunan temel haklarımdan biri olan eğitim görme hakkımı benden almakla tehdit ettiği içjn cimere şikayet edebilirmiyim sırf pantolon giymedim diye beni okula almama hakkı varmı okulun lavabolarında peçete bile yokken bu herifin kişisel giyim fantezilerine uymak istemiyorum
Kişisel bir fantezi değil bu zorunluluk kurallara uyman gerekirdi.

cruzershi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eray Altınordu
Yani neden aksiliğe gidiyorsun ki pantolon giy gitsin

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Omer Faruk
22 yaşındayım işe giderken hala okuldan aldığım pantolonları giyiyorum. gayet güzel

Ziya Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Ziya Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beden dersine eşofmanla gelenlere bile izin vermiyo

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
alperen taha demir
MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir. (2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz.

İnternette böyle bir bilgi buldum.
Çok doğru gelmedi böyle bişey ama kaynak ne

Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
--------
Şu okulu çok kafaya takıyorsunuz liseli kardeşlerim zaten 11. sınıfmışsın giy ne diyorlarsa 1 yıl sonra mezunsun zaten daha sonra özlersin liseyi

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ömer Keskin
Benim zamanımda gri pantolon siyah kundura ayakkabı beyaz gömlek kravat ve ceket giymeyen okula giremezdi. Seninkide dert yani azıcık disipline olun ahh bu Z kuşağı yokmu…

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
Benim zamanımda gri pantolon siyah kundura ayakkabı beyaz gömlek kravat ve ceket giymeyen okula giremezdi. Seninkide dert yani azıcık disipline olun ahh bu Z kuşağı yokmu…
Bu disiplinle alakalı bir şey değil şahsen. Öğrencileri köleleştirmeye girdiğini düşünüyorum.

Çok doğru gelmedi böyle bişey ama kaynak ne

Buradan pdf'e bakarsan öğrencinin giydiği siyah esorfmanın kurallara aykırı olmaması ve müdür ya da müdür yardımcısının eğitim hakkını elinden alamaması lazım.

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
alperen taha demir
Bu disiplinle alakalı bir şey değil şahsen. Öğrencileri köleleştirmeye girdiğini düşünüyorum.

Buradan pdf'e bakarsan öğrencinin giydiği siyah esorfmanın kurallara aykırı olmaması ve müdür ya da müdür yardımcısının eğitim hakkını elinden alamaması lazım.
Hocam baktım dediğiniz gibi mebin sitesinde de yayınlanan bi kanun bu nası bu kadar sıkı olmaya çalışıyo o zaman idareler ona anlam veremedim bu kanuna rağmen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom