Neler Yeni

Okulla ilgili sorunum var

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
Hocam zaten okulda 3 tane mdr. yard. Var bir tanesi gençlerle uğrasmaktan zevk alıyo bize karşı savunmasıda benim zamanımda bütün herkes kravat giyerdi falan filan ulan sen köle gibi yetiştiysen banane 21. Yüzyıla gelmişiz kaç yaşında adamın bize sözlerine bak okulda tuvaletlere peçete koymayan kişi pantolon giymedik diye bize utanmamızi söylüyor kızlara ayrı bir düsmanlığı var ya bırak zaten kimse mutlu değil insanlarin makyaj malzemelerine el koymak flan nedir arkadaş tm yasak de ailesine bildir ama el koymak tamamen kendi egosunu tatmin etmek için yapıyor yanındada bir kadın var eskiden kimya hocasıydı şimdi vasfı ne bilmiyorum kızları azarlayıp duruyo benim asıl sorunum kot pantolonda değil benim kişisel özgürlüğüme sanki babasının malıymış gibi müdahale edebilmesi birde anayasa ile korunmuş eğitim görme hakkımı okula almamakla tehdit etmeleri ( geç cevap vermemin nedeni telefonunda yasak olması :)
Ben bunları okuldayken yazıyorum.. telefon yasaklığı tamamen saçmalık. Derste telefon kutusuna koyarsın, tenefüste alırsın genel olarak okullarda böyle.

• Hahaha
Reaksiyonlar: bwNN

Ziya Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Ziya Enes
Sığ görüşten çıkmanı ve daha derin düşünmeni tavsiye ederim. İsteyen okul üniforması giyer, isteyen giymez kişinin tercihinedir bu ve kimseyi alâkadar etmez. Evet eğitim sistemi kötü ve başlıca nedenleri arasında öğrencilere güzel ortam sağlanamıyor hâlâ daha eski kafa, kapalı hapishanelerde eğitim yapılmaya çalışıyor olmasından kaynaklı. Teknoloji ile desteklenmesi gerekirken eğitimin hâlâ daha tüm gün telefonları çocukların elinden alıp kapalı kutuya kilitleyen yönetimler var. Öğrenci fabrikada çalışan olmaya değil öğrenime gidiyor. Fabrika da çalışan yetiştiriyorsan evet tüm herkese aynı kıyafeti giydirirsin ne de olsa çalışma hayatında öyle olacak, fakat sen bu çocukları eğitimi olan katkılı çalışkan bir bireye döndüreceksen de böyle saçma sapan kurallarla öğrencileri yormaman gerek.
Bizi azarlarken bir kaç kişi arkadan kaçtı bizde itiraz ettik( onları haksız bulmuyorum neden sadece biz diue) siz onları karıştırmayın diye sesini yükseltti

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,279
İsim
Mehmet Aslan
Bizi azarlarken bir kaç kişi arkadan kaçtı bizde itiraz ettik( onları haksız bulmuyorum neden sadece biz diue) siz onları karıştırmayın diye sesini yükseltti
seni bağlayan anayasa değil meb yönetmeliğidir :) Mezun olacan zaten giy gitsin uğraştırma hocalarını.

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
seni bağlayan anayasa değil meb yönetmeliğidir :) Mezun olacan zaten giy gitsin uğraştırma hocalarını.
Dostum.. metin bile attım hâlâ meb yönetmeliği diyorsunuz. Meb'in kendisi diyor böyle bir zorunluluk yok diye zaten

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,279
İsim
Mehmet Aslan
Dostum.. metin bile attım hâlâ meb yönetmeliği diyorsunuz. Meb'in kendisi diyor böyle bir zorunluluk yok diye zaten
hocayla papaz olsun o zaman ne diyeyim :D Cimere şikayet etse de bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Hatta hocaya kendini açık etmiş olur daha da tetikler. Mezun olacak zaten gerek var mı bunlara.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
1709235287082.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Kalmış 1 yıl zaten giy geç neden bu kadar aletinizi geriyosunuz anlamadım

eggmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Egemen Parlak
11. Sınıfım yaklaşık 1 haftadır okul müdür yardımcısı herkese pantolon giyeceksiniz giymezseniz okula almam eve gönderirim diye tutturdu ve siyah eşofman giymeyi yasakladı bugün siyah eşofman giydim diye kapıda bekletti ve bir daha olduğunda ne yapıcağımı biliyorum diyerek bizi (10-15kişiyidik) tehdit etti . Anayasada korunan temel haklarımdan biri olan eğitim görme hakkımı benden almakla tehdit ettiği içjn cimere şikayet edebilirmiyim sırf pantolon giymedim diye beni okula almama hakkı varmı okulun lavabolarında peçete bile yokken bu herifin kişisel giyim fantezilerine uymak istemiyorum
Kardeşim kendini ele verirsin eğer şikayet edersen. Sen niye kurallara uymuyorsun ki? Eğer sağlık sorunundan dolayı pantolon giyemiyorsan hastaneden sorununla ilgili rapor alıp okula teslim etmen gerekiyor, başka türlü öyle ya da böyle giyeceksin pantolonu.

Bu arada insaflı insanlarmış okul idaresi, normalde disipline verme hakkı da var, el koymasına şükredin.

palodayı

80+ Silver
mudur haklı aynı dırumu lıse zamanlkarında yasıyordum bende gıymemekte ısrarcıydım sonra dusunup mudurun yerıne kendımı koydum ve dedımkı bu adam bunca ogrencıden sorumlu ve okula onca ınsan gırıp cıkıyor kım ogrencı kım dısardan bellı olması acısından cok onemlı bır etken yoksa okula ıpını koparan gırer guvenlık warsa almaz mesela uzun lafın kısası sıkayet falan etmen cok sacma ve senın zararına o okula gıdıyorsan o poantolonu gıymek zorundasın

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
C.S.
Benim zamanımda gri pantolon siyah kundura ayakkabı beyaz gömlek kravat ve ceket giymeyen okula giremezdi. Seninkide dert yani azıcık disipline olun ahh bu Z kuşağı yokmu…
Ceket giymeyi sevmezdim, ceketsiz gelenler ciddi şekilde uyarılıyordu. Terbiye kuralları çerçevesinde öğretmen tarafından uyarılınca bir daha ceketsiz gelmezdik zaten. Şimdi geriye dönük baktığımda, iyi ki bizi öyle disipline etmişler öğretmenlerimiz. Çalıştığım şirket 1.700 kişilik ve katı kurallara sahip. Telefon kullanmak yasak, yakalanırsan tutanak tutuluyor falan. Genç nesile bakıyorum, hemen her hafta telefondan tutanak yiyor. Disipline edilememişler, onlarda iş hayatında bu tip yaptırımlarla acılı olarak öğreniyorlar. Öğrenmek istemeyen gidiyor zaten.

Pantolon giy deniliyorsa giy gitsin. Öğretmenin bir bildiği vardır... mezun olunca üniversiteye gidince zaten lise arkadaşlarını hatırlamayacaksın bile. Üniversite dostukları ömür boyu sürecek, belki hayat arkadaşını bile bulacsksın. O yüzden liseyi çok takma, derslerini en iyi şekilde verip ne diyorlarsa yapıp mezun olmaya bak.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
Günümüz ergenleri özgürlüğü çok yanlış anlıyorlar.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,338
İsim
Berkay BABUCCU
Uzun bir yorumu okudum. Atladığıniz bir nokta var maalesef. Bende müdür baş yardımcılığı yaptigim icin size işin detayını anlatayim. Okulda giyim gerçekten serbesttir.Bunla ilgili mevzuatta madde mevcut.Bu konuda hem fikirim sizlerle.Ancak atlanilan nokta öğretmenler kurulu ve okul aile birliği kararlari.Mevzuattaki maddeler genel bir hükümdür.Bu genelligi öğretmen kurulu ve okul aile birliği şekillendirir.Okul aile birliği giyim konusunda bu şekilde karar aldiyda veyahut öğretmenler kurulu karar aldiysa mevzuat geçerli olmaz.Her okulun başlama bitiş saatlerinin, öğle aralarinin farkli olmasi gibi düşünün.mevzuat ogle arasi 45 den az 90 dan fazla olamaz der.Ama sen bunu okulca belirlersin onun gibi. Okulunuzda böyle alınan bir karar oldugunu varsayarak okula pantolonla gitmemek bir disiplin suçu olacaktır. Hayatinizi tabii ki karartmaz ancak disiplin yönetmeliğine göre size uyarı cezası verebilir tutanak tutarak.

Ziya Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Ziya Enes
Alıntıyı görüntüle

Kalmış 1 yıl zaten giy geç neden bu kadar aletinizi geriyosunuz anlamadım
En küçük kişisel özgürlüğüne karışıldığında karşındaki daha üstünü yapacaktır bu psikolojidede sosyolijidede siyasettede böyle ben 17 yaşımda bunu idrak edebiliyorsam sizin bu rahatlığınız çok garip geliyor insanlar kendine ucu dokunmadığı sürece hiçbir yasağa tepki göstermiyo biraz düşünün kartopu etkisinin sonucunda oluşanilecek yasaklar çığını

Hasan enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Hasan enes
11. Sınıfım yaklaşık 1 haftadır okul müdür yardımcısı herkese pantolon giyeceksiniz giymezseniz okula almam eve gönderirim diye tutturdu ve siyah eşofman giymeyi yasakladı bugün siyah eşofman giydim diye kapıda bekletti ve bir daha olduğunda ne yapıcağımı biliyorum diyerek bizi (10-15kişiyidik) tehdit etti . Anayasada korunan temel haklarımdan biri olan eğitim görme hakkımı benden almakla tehdit ettiği içjn cimere şikayet edebilirmiyim sırf pantolon giymedim diye beni okula almama hakkı varmı okulun lavabolarında peçete bile yokken bu herifin kişisel giyim fantezilerine uymak istemiyorum
Ağa yanlış anlamada çok simariksiniz benim kuzende senin gibi okulun kuralı kardeşim bir zahmet kıyafetinizi de giyiverin orası podyum değil herkes farklı kıyafetle gelsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,779
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom