Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran Kartımmı Arızalı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan KARATAŞ
Sistemi yeni topladım başına 3. oturuşum şuan
Arıza 1 saat rdr 2 oynadım sonrasında 2k 110 fps civarinda pc kasa fanlarını kapadı ekran gitti işlemci sogutucu fan ve arkadaki fan çalışmaya devam etti sadece
reset attım pc kapandı aradan 2 saat geçtikten sonra az once tom raider 2013 oyununa girdim ful ayarlarda +150 fps de oynuyordum 5 dk olmadı yine ekran gitti ve tüm fanlar son hızda çalıştı ek'teki video daki gibi bu neyden kaynaklanır ? Sıcaklık degerleri 60 larda idi.

Sistem
MSI B-650 S WİFİ DDR5
AMD 7500 F işlemci
Gigabyte 4070 Ekran kartı
16x2 GB RAM DDR5 Adata 6000 MHz
Kingston 1 Tb SSD
MSI MAG Forge 112R Kasa
MSI MAG A750w Gold PSU
7500 f

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı
Sistemi yeni topladım başına 3. oturuşum şuan
Arıza 1 saat rdr 2 oynadım sonrasında 2k 110 fps civarinda pc kasa fanlarını kapadı ekran gitti işlemci sogutucu fan ve arkadaki fan çalışmaya devam etti sadece
reset attım pc kapandı aradan 2 saat geçtikten sonra az once tom raider 2013 oyununa girdim ful ayarlarda +150 fps de oynuyordum 5 dk olmadı yine ekran gitti ve tüm fanlar son hızda çalıştı ek'teki video daki gibi bu neyden kaynaklanır ? Sıcaklık degerleri 60 larda idi.

Sistem
MSI B-650 S WİFİ DDR5
AMD 7500 F işlemci
Gigabyte 4070 Ekran kartı
16x2 GB RAM DDR5 Adata 6000 MHz
Kingston 1 Tb SSD
MSI MAG Forge 112R Kasa
MSI MAG A750w Gold PSU
7500 f

ekranda garip garip görüntü bozulmaları yaşıyormusun yaşıyorsan garantiye ver ekran kartını bendede aynısı olmuştu sistemi yeni topladım ilk oyunumda kart bozuk çıktı garantiye verdim değiştiler

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan KARATAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekranda garip garip görüntü bozulmaları yaşıyormusun yaşıyorsan garantiye ver ekran kartını bendede aynısı olmuştu sistemi yeni topladım ilk oyunumda kart bozuk çıktı garantiye verdim değiştiler
markası neydi sizinkinin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan KARATAŞ
gtx 1660 super bendeki şanssızlık bozuk parçaya denk gelmişim :D o günden bu güne hiç sıkıntı yaşamadım şükür
bende ilk defa böyle bi sistem dizdim bi yerde bi hata yanlışmı yaptım diye düşünüyorum onu bulmaya çalışıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdide bu şekilde hiç tepki vermiyor fanlar ekran kartından mi acaba ? Yada bı bağlantı yanlış mı yaptım dicem rdr2 oynadım 1 saat ama ?

Sadece Ekran kartı fanları çalışıyor
bende ilk defa böyle bi sistem dizdim bi yerde bi hata yanlışmı yaptım diye düşünüyorum onu bulmaya çalışıyorum

Şimdide bu şekilde hiç tepki vermiyor fanlar ekran kartından mi acaba ? Yada bı bağlantı yanlış mı yaptım dicem rdr2 oynadım 1 saat ama ?
Start verince

Son düzenleme:

Strangersupuk

80+ Bronze
Çok fazla nedeni var en basitleri bunlar olduğundan şimdilik yazdıklarımı yap

Ramleri çıkartıp tekrar tak.
Bios resetle.
Ekran kartı yuvasına tam oturmuş mu kontrol et

ayrıca güç kaynağınız modüler olduğundan tüm kabloların hem anakartın hemde güç kaynağının TAMAMEN içine girdiğine emin olun, tırnağınız arasına girmemeli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan KARATAŞ
Screenshot_2024-03-03-13-21-35-68_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Tom raider 2013 girerken video almıştım

Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
keday samur
psu bayağı dandik. power_ok sinyali fake. hold up time süresi çok düşük. psu, psu üreticisinden alınır.

Strangersupuk

80+ Bronze
Sorunun ramlerden olduğunu düşünüyorum, bilgisayarın görüntü vermeyi kestikten sonra fanların full hızda dönmesinin psu ile bir bence yok veya ben böyle bir probleme denk gelmedim

psu değiştirmek zahmetli olacağından yukarıda yazdığım gibi basitinden başlayarak yapın.
Öncelikle memtest86 çalıştırın ve kafanızı dinleyin 1.pass'da geçerse kapatabilirsiniz

ardından bios reset ve güncel değilse biosu güncelleyeceğiz

Top Bottom