Neler Yeni

Okulla ilgili sorunum var

Ziya Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Ziya Enes
Ağa yanlış anlamada çok simariksiniz benim kuzende senin gibi okulun kuralı kardeşim bir zahmet kıyafetinizi de giyiverin orası podyum değil herkes farklı kıyafetle gelsin
Sen şımarıklık dersin ben özgürlüğüm derim

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Kişilerin en küçük özgürlügüne karışıldıgında tepki göstermezsen yarın kuzey kore gibi tek tip kıyafetle yaşarsın
Yok sen çorbanın tuzunu kaçırmışsın. Anarşist olmak istiyorsan buyur ol. Sen bir devlet kurumunda eğitim ve öğretim görüyorsun. Lise son sınıf öğrencisiyim, ben de kıyafet konusundan çok çektim ama yaptığımın yasak olduğunu bile bile çektim ve buna karşı çıkmadım çünkü biliyorum ki bu düzeni bozuyor. Okula giren yabancılar okulda birkaç defa sıkıntılar çıkartmıştı bunun üzerine güvenliği daha da sıkı hale getirdiler. Okullar ailelerle anlaşıp kılık kıyafet belirlemesi yapıyorlar ve bu da zaten ailelerin oylarıyla olduğu için tamamen demokratik. Yani eğer bir sorunun varsa milli eğitime başvurabilirsin, bu kılık kıyafet belirleme kaç yılda bir yapılıyor bilmiyorum ama ailelerin imzası toplanıp feshedilebilir diye düşünüyorum emin olmamakla beraber

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Şu okulu çok kafaya takıyorsunuz liseli kardeşlerim zaten 11. sınıfmışsın giy ne diyorlarsa 1 yıl sonra mezunsun zaten daha sonra özlersin liseyi
12 olduğumuzdan iplemiyorlar bizi artık :D geçen sene çok takıyorlardı kafaya bu sene rahat rahat gidiyoruz 1 sene daha sıksın dişini zaten 12 de salarlar

Ziya Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Ziya Enes
Yok sen çorbanın tuzunu kaçırmışsın. Anarşist olmak istiyorsan buyur ol. Sen bir devlet kurumunda eğitim ve öğretim görüyorsun. Lise son sınıf öğrencisiyim, ben de kıyafet konusundan çok çektim ama yaptığımın yasak olduğunu bile bile çektim ve buna karşı çıkmadım çünkü biliyorum ki bu düzeni bozuyor. Okula giren yabancılar okulda birkaç defa sıkıntılar çıkartmıştı bunun üzerine güvenliği daha da sıkı hale getirdiler. Okullar ailelerle anlaşıp kılık kıyafet belirlemesi yapıyorlar ve bu da zaten ailelerin oylarıyla olduğu için tamamen demokratik. Yani eğer bir sorunun varsa milli eğitime başvurabilirsin, bu kılık kıyafet belirleme kaç yılda bir yapılıyor bilmiyorum ama ailelerin imzası toplanıp feshedilebilir diye düşünüyorum emin olmamakla beraber
istediğn kıyafeti (tabii ki bazıları hariç) giymeyi anarşizm olarak görüyosan gerçekten kafayı yemişsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Süleyman Çakır
11. Sınıfım yaklaşık 1 haftadır okul müdür yardımcısı herkese pantolon giyeceksiniz giymezseniz okula almam eve gönderirim diye tutturdu ve siyah eşofman giymeyi yasakladı bugün siyah eşofman giydim diye kapıda bekletti ve bir daha olduğunda ne yapıcağımı biliyorum diyerek bizi (10-15kişiyidik) tehdit etti . Anayasada korunan temel haklarımdan biri olan eğitim görme hakkımı benden almakla tehdit ettiği içjn cimere şikayet edebilirmiyim sırf pantolon giymedim diye beni okula almama hakkı varmı okulun lavabolarında peçete bile yokken bu herifin kişisel giyim fantezilerine uymak istemiyorum
MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir. (2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz.

Kaynak: https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.20123959.pdf

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir. (2) (Değişik: 8/7/2013-2013/5125 K.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz.

Hocam tam maddeleri ben attım zaten işaretlediğim kısım bu maddeden etkilenemez. Devlet liselerinin %99 u o maddeden dolayı bu kuralı uygulayabiliyor zaten.
1709506619669.png

istediğn kıyafeti (tabii ki bazıları hariç) giymeyi anarşizm olarak görüyosan gerçekten kafayı yemişsin
Sen asıl noktayı kaçırıyorsun. Kimsenin özgürlüğünün kısıtlandığı yok veya bir şeyleri ele geçirmeye. Demokratik bir seçimden ve seçim sonucunu yaşadığından bahsediyorum buna karşı çıkamazsın asıl noktayı anlamadığın zaten araştırmayıp buraya konu açmandan belli. Yarası olan gocunur derler saçma sapan soru sormuşsun daha en başında insan yerine koyup maddeler koyduk önüne tamam abi böyleymiş deyip geçmeyi bilmezsin çok ezilirsin. Madem bir şey bilmiyorsun konuşmaya devam da etme susmasını bilmeli insan

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
660
İsim
Burak
Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz. Ancak, okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, 4 üncü maddede yer alan sınırlamalara aykırı olmamak kaydıyla, velilerin yüzde ellisinden fazlasının muvafakati alınarak ilgili eğitim-öğretim yılı için okul kıyafeti veya kıyafetleri belirlenebilir.
Maddenin güncel hali bu
Okul aile birliği kararıyla kılık kıyafet giymek kuralları belirlenmiş ve öğrenciler buna uymak zorunda .
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanunun sadece bir kısımına bakarak hukuki yorumlama yapılmaz. hukuk kuralları bir bütün halinde yorumlanır. Yönetmelik maddesinin devamına bakarsan belirli hallerde tek tip kıyafet şartı konulabildiği yazılmış.

Kişilerin en küçük özgürlügüne karışıldıgında tepki göstermezsen yarın kuzey kore gibi tek tip kıyafetle yaşarsın
Özgürlük böyle bisey degil dhnegewbwiqpowpege

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,892
İsim
Sarp Yılmaz
11. Sınıfım yaklaşık 1 haftadır okul müdür yardımcısı herkese pantolon giyeceksiniz giymezseniz okula almam eve gönderirim diye tutturdu ve siyah eşofman giymeyi yasakladı bugün siyah eşofman giydim diye kapıda bekletti ve bir daha olduğunda ne yapıcağımı biliyorum diyerek bizi (10-15kişiyidik) tehdit etti . Anayasada korunan temel haklarımdan biri olan eğitim görme hakkımı benden almakla tehdit ettiği içjn cimere şikayet edebilirmiyim sırf pantolon giymedim diye beni okula almama hakkı varmı okulun lavabolarında peçete bile yokken bu herifin kişisel giyim fantezilerine uymak istemiyorum
yapamaz mevzuat var bu konuyla ilgili

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
ismail
Okula sürekli eşofmanla gelen obez bir arkadaşım vardı onu hatırlattı bu konu

SelimAkoguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Selim
Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz. Ancak, okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, 4 üncü maddede yer alan sınırlamalara aykırı olmamak kaydıyla, velilerin yüzde ellisinden fazlasının muvafakati alınarak ilgili eğitim-öğretim yılı için okul kıyafeti veya kıyafetleri belirlenebilir.
Maddenin güncel hali bu
Okul aile birliği kararıyla kılık kıyafet giymek kuralları belirlenmiş ve öğrenciler buna uymak zorunda .

kanunun sadece bir kısımına bakarak hukuki yorumlama yapılmaz. hukuk kuralları bir bütün halinde yorumlanır. Yönetmelik maddesinin devamına bakarsan belirli hallerde tek tip kıyafet şartı konulabildiği yazılmış.
Velilerin %50'sinin onayını hangi okulun aldığını gördün?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,767
Üyeler
140,697
Son üye
Mamii53
Top Bottom