Neler Yeni

₺383 - KZ Castor Harman

Nobody_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serhas
Nereden aldığına göre değişir. Kz official store ve Kz global storedan alınırsa bir sıkıntı olmaz. Ben edx pro aldım global storedan ve ürün orjinal. Türkiyeden aldığım zsn pro x in kutusuyla herhangi bir farkı yok.
Ekran Görüntüsü (152).png

Evet hocam.
Tüm satıcılardaki ürün aynı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

KZ ürünlerine lafım yok, orijinal KZ kullandım ve gayet iyiler fakat aliekspress ürünleri orijinal ürünler değil. Son attığım mesaja bakın ve ilk mesajımda ne dediğimi iyi okuyun. Sürücü boyutları arasındaki farkı görüyorsunuz herhalde.

Aliexpress siparişinizde size soldaki ürün gelir;

Ekler

• Ekran Görüntüsü (153).png
    Ekran Görüntüsü (153).png
    530.2 KB · Hit: 40
Son düzenleme:

Baphomet

80+
Alıntıyı görüntüle

Evet hocam.

KZ ürünlerine lafım yok, orijinal KZ kullandım ve gayet iyiler fakat aliekspress ürünleri orijinal ürünler değil. Son attığım mesaja bakın ve ilk mesajımda ne dediğimi iyi okuyun. Sürücü boyutları arasındaki farkı görüyorsunuz herhalde.

1- Aliexpress ürünleri orijinal değil diyebilmek için tüm satıcılardan alışveriş yapılmış olması lazım; böyle olmadığını biliyoruz.
2- KZ EDX Pro alınabilecek en düşük modellerden biri. Sorun orijinallikten ziyade, kulaklığın kendi kalitesiyle/gelen ürünle alakalı gibi duruyor.
3- Giriş seviyesi ürünler çakması yapılmaya değecek şeyler değil.

Nobody_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serhas
1- Aliexpress ürünleri orijinal değil diyebilmek için tüm satıcılardan alışveriş yapılmış olması lazım; böyle olmadığını biliyoruz.
2- KZ EDX Pro alınabilecek en düşük modellerden biri. Sorun orijinallikten ziyade, kulaklığın kendi kalitesiyle/gelen ürünle alakalı gibi duruyor.
3- Giriş seviyesi ürünler çakması yapılmaya değecek şeyler değil.
1-Aliexpress'te satış yapan tüm mağazalar aynı KZ EDX PRO'yu gönderiyor, uygulmayı açın ve ve yorumdaki fotoğraflardan kutulara ve üreticiye bakın.
2-https://ae01.alicdn.com/kf/Ad483d8d33d4e4962a03c101f8b38f1219.png bu fotoğraftada zaten sürücü boyutu belli,
https://ae01.alicdn.com/kf/Adfa7e3029c9a483e8712c36e59602dc19.png üreticide bariz, KZ ürünlerini Shenzen Yuanze üretir, ve bu kişi ürünü KZ Offical Store'dan almış, benim de bu kadar emin konuşmamın sebebi benimde bu ürünü şubat ayında KZ Offical Store'dan almam ve "sesi 1 hafta sonra azalmaya başladı ve sesi çok tiz, oyun deseniz cs de çekilmez, ekolayzır ile anca müzik dinlenir." ilk yazımda yazdığım bu sorunların olması.

3- Bu kulaklığın orijinali kalite olarak hiç azımsanmayacak kadar iyi, denemiş biri olarak söylüyorum fakat aliexpress gibi bir yerden sağlamı çıkmaz bu ürünün.

Bu videodaki gibi KZ Kulaklıktan 600 TL verip gerçek ürün alınmalı.

Midora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Sinan
Alıntıyı görüntüle

Evet hocam.

Aldığım ürünün gerek malzeme kalitesi gerek ses kalitesi olsun gayet iyi. Daha alt segment bir ürün olmasına ve zsn pro x i 3 yıldır aktif olarak her gün kullanmama rağmen ses kalitesi, detaylar, bass ve tizler gayet zsn proya yakın seviyede. Bu durumda bizi iki olasılığa götürüyor. Ya Türkiye resmi distribütöründen aldığım ürün de sahte ya da ikisi de orjinal. İki olasılıkta da senin teori yatıyor.

zetton

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
zafer altan
Alıntıyı görüntüle

Evet hocam.

Ben ilk mesajınızı iyi okudum keşke sizde benim verdiğim linki iyice inceleseydiniz. Kendiniz okuyup farkedersiniz diye ilk cevabımda yazmadım ama şu anda şirket kendini Dongguan Yuanze Acoustics Technology ltd olarak tanımlıyor, linkte görebilirsiniz. https://www.kzhifi.com/page/factory-production.html . Ayrıca sizin attığınız kutu fotoğraflarının 2 si de websitesi olarak https://www.kzhifi.com sitesini vermişler yani bu sitedeki bilgiler doğru olmalı. Aynı fotoda 2 kutuda da üretici olarak Dongguan, dizayn ve marka ise Shenzhen görünüyor. Shenzhen Yuanze Electronics Co., Ltd büyük ihtimalle eski ünvan ya da fabrika adresi vs. Çinde özellikle bu işler karışık.

Daha fazla uzatmadan size işin aslını söyleyeyim. KZ de yeni çıkan kulaklıklar gayet güzel sürücüler ve kalite kontolü sağlam yapılmış şekilde piyasaya çıkıyor. Ürün tutuyor, satışlar patlıyor ve KZ sürücüleri, kabloyu, kutuyu bazen de hepsini değiştiriyor. Dizaynı bile değiştirdiği oldu. Bu durumda size ilk sürüm gelirse şanslısınız. Bu her zaman böyle olmayabilir ama KZ özelinde malesef genelde böyle. Hadi iyi akşamlar herkese.

Nobody_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serhas
Ben ilk mesajınızı iyi okudum keşke sizde benim verdiğim linki iyice inceleseydiniz. Kendiniz okuyup farkedersiniz diye ilk cevabımda yazmadım ama şu anda şirket kendini Dongguan Yuanze Acoustics Technology ltd olarak tanımlıyor, linkte görebilirsiniz. https://www.kzhifi.com/page/factory-production.html . Ayrıca sizin attığınız kutu fotoğraflarının 2 si de websitesi olarak https://www.kzhifi.com sitesini vermişler yani bu sitedeki bilgiler doğru olmalı. Aynı fotoda 2 kutuda da üretici olarak Dongguan, dizayn ve marka ise Shenzhen görünüyor. Shenzhen Yuanze Electronics Co., Ltd büyük ihtimalle eski ünvan ya da fabrika adresi vs. Çinde özellikle bu işler karışık.

Daha fazla uzatmadan size işin aslını söyleyeyim. KZ de yeni çıkan kulaklıklar gayet güzel sürücüler ve kalite kontolü sağlam yapılmış şekilde piyasaya çıkıyor. Ürün tutuyor, satışlar patlıyor ve KZ sürücüleri, kabloyu, kutuyu bazen de hepsini değiştiriyor. Dizaynı bile değiştirdiği oldu. Bu durumda size ilk sürüm gelirse şanslısınız. Bu her zaman böyle olmayabilir ama KZ özelinde malesef genelde böyle. Hadi iyi akşamlar herkese.
Demek bana kötüsü denk gelmiş, fakat kalite olarak eski kz edx pro'nun çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

@Baphomet 🤔

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Fiyatı düşse de alsam 15,20 kere arattım ama düşmedi öylesine alınır mı sizce edx pro vardı bas seviyorum bu da baslı bir ürün gibi

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
810
İsim
Asil
KZ ürünlerini aliekspressten almayın, Shenzen yuanze tarafından üretilen orijinal ürünler yerine Donuggan yuanze tarafından üretilen ne olduğu belirsiz replika benzeri ürün gönderiyorlar.
Ben KZ EDX PRO ürününü almıştım, 11 güne geldi, bass neredeyse yok, sesi 1 hafta sonra azalmaya başladı ve sesi çok tiz, oyun deseniz cs de çekilmez, ekolayzır ile anca müzik dinlenir. Aliekspressten çakma kz almayın kz türkiye yada kz kulaklıktan alın. Zaten kutusunun önündeki resim orijinal olmadığını belli ediyor, orijinalde kulaklığın resmi olur ve arkada üretici olarak Shenzen yuanze vardır. Orijinal kulaklıkta sürücüler boyutu daha büyüktür.

Alacaksınız Türkiyeden orijinal ürün alın.
hocam çakma kutuyla orjin kutuyu yan yana bir görselde koysana bende kz edx pro almıştım, geç geldi benimki biraz 1 ayı geçti bende çok beğenmemiştim kulaklığı acaba cakma mı

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
OZAN TANKUŞ
Aldım bende bakalım orjinalmi değilmi. EDX Pro almıştım.. Basslar derinden güzel geliyor fakat tizler falan biraz cırtlak gibi geldi. Bir tık kısmıştım. Bakalım bu nasıl gelecek.

Nobody_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serhas
Aldım bende bakalım orjinalmi değilmi. EDX Pro almıştım.. Basslar derinden güzel geliyor fakat tizler falan biraz cırtlak gibi geldi. Bir tık kısmıştım. Bakalım bu nasıl gelecek.
Ben bassa dair bir iz göremedim hocam bu kulaklıkta dediğiniz gibi tiz ve vokal cırtlak sesi 1 haftaya kısıldı zaten. Belki benim şanssızlığımdır.

hocam çakma kutuyla orjin kutuyu yan yana bir görselde koysana bende kz edx pro almıştım, geç geldi benimki biraz 1 ayı geçti bende çok beğenmemiştim kulaklığı acaba cakma mı
Önceki sayfada attığım linkler var ama kesin yorum da yapılamaz, önce ki sayfada ki arkadaşların yorumlarını da oku.

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Enes Var
Ben bassa dair bir iz göremedim hocam bu kulaklıkta dediğiniz gibi tiz ve vokal cırtlak sesi 1 haftaya kısıldı zaten. Belki benim şanssızlığımdır.

Önceki sayfada attığım linkler var ama kesin yorum da yapılamaz, önce ki sayfada ki arkadaşların yorumlarını da oku.
Size gelen ünite defect olabilir kz kalite kontrolü genelde pek iyi değil zaten 5 dolarlık kulaklık edx pro. Çok süre geçmediyse aliexpress'ten anlaşmazlık başlatın veya yenisini/iade isteyebilirsiniz

Nobody_TR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Serhas
Size gelen ünite defect olabilir kz kalite kontrolü genelde pek iyi değil zaten 5 dolarlık kulaklık edx pro. Çok süre geçmediyse aliexpress'ten anlaşmazlık başlatın veya yenisini/iade isteyebilirsiniz
1 ay oldu ve onunla uğraşmaya değmez.

vrpss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
U...... V......
Kz Castor kulaklığı başlıktaki fiyattan satın almıştım, bugün geldi.

Basları az geldi, ama midler ve tizler net güzel geliyor. Son ses seviyesi de gayet yüksek. Ama farklı pclerde ses kartına göre değişiyor bu yükseklik. Mikrofonu beklentimin üstünde çıktı gayet kullanılır bir mikrofon.

383 TL ye performansının çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Paylaşan arkadaşa teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,250
Üyeler
141,422
Son üye
Onurakmese
Top Bottom