Neler Yeni

DÜNYANIN EN ADALETLİ ÜLKESİYİZ(!)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ

İstanbul Başakşehir'de bir sitede Eros isimli kediyi vahşice öldürdüğü için yargılanan İbrahim Keloğlan'a 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Mahkemenin iyi halden indirim uyguladığı Keloğlan, yurt dışına çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.​

Bi takım elbise giy ve iyi hal indirimi al oh ne âlâ! Ben artık hiç şaşırmıyorum bu saçmalıklara ve tek diyeceğim şey şu;
- Bu ülkenin eğitimi ve sosyal anlamda tüm anlayışları bir hiçtir ve her şeyi özelleşen ülkenin adalet huzurunda yer alan ve tokmak vuran sözde hakim denilen şahsiyetler bu kararı adaletin gerçekliği dışında belirliyor.
Başımıza ne geldiyse (ekonomik, eğitim, adalet, iktisadi, kültürel vb yönlerden) hepsinden bu iktidar sorumlu ve ülkeyi çürütenlerde onlar oldu. Hepsi benim gözümde vatan h*inidir.
Geleceğimizi yaktılar, gençlerimizin, emektâr insanlarımızın, yetişkinlerimizin içinde zerre mutluluk ve yaşam hevesi kalmadı. Herkes mutsuz. Neyse ki ölümlü dünyadayız kendimi sadece böyle teselli edebiliyorum.

1710330789947.png

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
ibrahim ahıskalı
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
tam kafayı yemelik

şaka gibi ülke
geleceğimizi s*tiler halada seçiliyorlar bu çok üzüyor

KAANT10X

80+ Bronze
Şimdi duyar kasmadan önce konuşmamız gereken şeyler var.
İlk olarak hukuktan bahsetmişsin ama belli ki 1926 da İtalyadan aldığımız ceza kanunu hakkında bilgin yok.
Takdiri indirim nedenleri
Madde 62- (1) Fail yararına cezayı hafifletecek takdiri nedenlerin varlığı halinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine, müebbet hapis; müebbet hapis cezası yerine, yirmibeş yıl hapis cezası verilir. Diğer cezaların altıda birine kadarı indirilir.

(2) Takdiri indirim nedeni olarak, failin geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki pişmanlığını gösteren davranışları veya cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkileri (…)19 göz önünde bulundurulabilir. (Ek cümle:12/5/2022-7406/1 md.) Ancak failin duruşmadaki mahkemeyi etkilemeye yönelik şeklî tutum ve davranışları, takdiri indirim nedeni olarak dikkate alınmaz. Takdiri indirim nedenleri kararda gerekçeleriyle gösterilir

Görüldüğü üzere hakime verilen takdir yetkisi gereği hakim doğal hakkını kullanmış.
Bu uygulama farklı bakış açıları ile bile olsa Dünyada çoğu ülkede var.
Bizlerde görüldüğü üzere Roma Hukuk sistemini benimsemis bir ülke olarak kanunsuz suç olmaz ilkesi gereği kanunlar ile bağlıyız. Hakim de buna uygun olarak ceza veriyor bildiğim kadarıyla bu tip suçlarda ekseriyetle 3-4 sene ceza veriliyor.
Ama sen hala boş yapiyorsun iktidar yüzünden Erosun katili bu kadar az ceza aldı diyorsan Gazze de binlerce bebek öldürülürken ses çıkarmayanlar pek samimi gelmiyor be kardeş.

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
İsmi ismi.
Ne versinler müebbet filan mı? Ben gayet de adaletli buldum cezayı. O kadar cinayet varken o insanlar serbest kalıyorken bu adamın ceza alması çifte standart olurdu.
Murat Soner'in de dizilerde olan ve engellemeye çalıştığı şey bu işte. O kadar bu tür olaylar yaşıyoruz ki bunlar bizim için normalleşiyor. Hayır bunu diyen ve böyle şeyler diyen çok cani değil. Ama bu olayları çokça görmüş ve artık alışmış bir kişi.

İnFless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Yağız Çelik
Şimdi duyar kasmadan önce konuşmamız gereken şeyler var.
İlk olarak hukuktan bahsetmişsin ama belli ki 1926 da İtalyadan aldığımız ceza kanunu hakkında bilgin yok.
Takdiri indirim nedenleri
Madde 62- (1) Fail yararına cezayı hafifletecek takdiri nedenlerin varlığı halinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine, müebbet hapis; müebbet hapis cezası yerine, yirmibeş yıl hapis cezası verilir. Diğer cezaların altıda birine kadarı indirilir.

(2) Takdiri indirim nedeni olarak, failin geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki pişmanlığını gösteren davranışları veya cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkileri (…)19 göz önünde bulundurulabilir. (Ek cümle:12/5/2022-7406/1 md.) Ancak failin duruşmadaki mahkemeyi etkilemeye yönelik şeklî tutum ve davranışları, takdiri indirim nedeni olarak dikkate alınmaz. Takdiri indirim nedenleri kararda gerekçeleriyle gösterilir

Görüldüğü üzere hakime verilen takdir yetkisi gereği hakim doğal hakkını kullanmış.
Bu uygulama farklı bakış açıları ile bile olsa Dünyada çoğu ülkede var.
Bizlerde görüldüğü üzere Roma Hukuk sistemini benimsemis bir ülke olarak kanunsuz suç olmaz ilkesi gereği kanunlar ile bağlıyız. Hakim de buna uygun olarak ceza veriyor bildiğim kadarıyla bu tip suçlarda ekseriyetle 3-4 sene ceza veriliyor.
Ama sen hala boş yapiyorsun iktidar yüzünden Erosun katili bu kadar az ceza aldı diyorsan Gazze de binlerce bebek öldürülürken ses çıkarmayanlar pek samimi gelmiyor be kardeş.
başlatmayın gazzenizden ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

ülkenizden çok elin arabını düşünüyosunuz çok istiyosan git savaş gazze için laf kalabalığı yapma burda

İnFless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Yağız Çelik
Senin adalet duygun yok kardeş sana bir şey diyemem o yüzden
Zamanında osmanlıya 100 defa ihanet eden ve türkleri sevmeyen bir ülke bile olmayan topluluğu desteklemediğim için adalet duygum yok mu oluyor?

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Evet çok üzücü bir olay ve çok canice. Bu tür insanların direkt ölmesini isterim.
Fakat TR anayasasında hayvan haklarına dair bu tür cezalar yok.
Ekstra olarak da adamın sicilinde daha önce kayıtlı bir suç yok.
Tüm bunları toplayıp yaptığı savunmanın üzerine bir indirim daha binerse direkt olarak serbest bırakılması çok normal.
Gündem olduğu için ve herkesin gözü orda olduğu için çok şaşırtıcı geliyor.
Bu ülkede çocuk tecavüzcüleri bile biraz yatıp çıkıyor, kedi öldürene müebbet hapis ne demek Allah için.
Kediye yem vermek için cebinden 3-5 TL çıkarmayan insanlar duyar kasıp duruyor ama sorsan bir gün bir kedi için iyilik yapan çok az insan vardır.
Allah için çok vicdanlıyız ya niye sokakta kediler, köpekler aç susuz ölüyor. Halbuki herkes değil ülkenin yarısı bile 1 kedi beslese çoğu kedi aç kalmayacak.
Bizim gibi insanlar sadece duyarcıdır, bir olay olunca aklıllarına gelir.

Gloxy

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,030
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom