Neler Yeni

AMD İŞLEMCİLİ TOPLADIĞIM SİSTEM ÖNERİLERE AÇIĞIM

onlycan16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ENES CAN
Bütçe
100000
Arkadaşlar merhaba masaüstü ilk kez pc toplicam bilgim az var ama yeterli değil lütfen aşşağıda belirtmiş olduğum sistemi inceleyip olumlu-olumsuz ve daha iyi olur dediğiniz parçaları belirtin teşekkürler.

ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16GB GDDR6X 256Bit DLSS 3 Ekran Kartı-En kötü 4070ti süper istiyorum altı ileride sıkıntı çıkarabilir

AMD Ryzen™7 7800X 3D Soket AM5 4.2GHz 96MB 20W 7nm İşlemci-Araştırdığım kadarıyla intel işlemciden oyunlarda daha iyi fps veriyor diye seçtim

MSI B650 GAMING PLUS WIFI AMD B650 Soket AM5 DDR5 7200MHz (OC) RGB M.2 Anakart-Wifi özellikli anakart kesin lazım

GSKILL 64GB (2x32) TRIDENT Z5 NEO RGB DDR5 6000mhz CL30 Dual Ram-64gbtan aşşağı ram tercihim değil ama 48 gb olabilir

CORSAIR RMe Serisi RM850e 850W 80 PLUS GOLD TAM MODÜLER SİYAH GÜÇ KAYNAĞI-arkadaş önerdi

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML360 ILLUSION ARGB 3xMF120 HALO FANLI SIVI SOĞUTUCU-Bu soğutucu anladığım kadarıyla fazla ama yıllarca laptop kullanmış biri olarak artık ısınmayı düşünmek bile istemiyorum ondan seçtim :D

ZALMAN Z3 ICEBERG WHITE 2X120mm ARGB FAN TEMPERLİ CAMLI Mid-T GAMING KASA-kasaya fazla para harcamak istemiyorum full beyaz veya siyah tercihim

ASUS 27" TUF GAMING VG27AQ3A 1MS 180HZ 2K FAST IPS OYUNCU MONİTÖRÜ-2k monitör tercihim

Palo DAYI

80+ Silver
Monitörü kullanıyorum tavsiye derim sanki100k fazla gibi geldi bana

onlycan16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ENES CAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar merhaba masaüstü ilk kez pc toplicam bilgim az var ama yeterli değil lütfen aşşağıda belirtmiş olduğum sistemi inceleyip olumlu-olumsuz ve daha iyi olur dediğiniz parçaları belirtin teşekkürler.

ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16GB GDDR6X 256Bit DLSS 3 Ekran Kartı-En kötü 4070ti süper istiyorum altı ileride sıkıntı çıkarabilir

AMD Ryzen™7 7800X 3D Soket AM5 4.2GHz 96MB 20W 7nm İşlemci-Araştırdığım kadarıyla intel işlemciden oyunlarda daha iyi fps veriyor diye seçtim

MSI B650 GAMING PLUS WIFI AMD B650 Soket AM5 DDR5 7200MHz (OC) RGB M.2 Anakart-Wifi özellikli anakart kesin lazım

GSKILL 64GB (2x32) TRIDENT Z5 NEO RGB DDR5 6000mhz CL30 Dual Ram-64gbtan aşşağı ram tercihim değil ama 48 gb olabilir

CORSAIR RMe Serisi RM850e 850W 80 PLUS GOLD TAM MODÜLER SİYAH GÜÇ KAYNAĞI-arkadaş önerdi

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML360 ILLUSION ARGB 3xMF120 HALO FANLI SIVI SOĞUTUCU-Bu soğutucu anladığım kadarıyla fazla ama yıllarca laptop kullanmış biri olarak artık ısınmayı düşünmek bile istemiyorum ondan seçtim :D

ZALMAN Z3 ICEBERG WHITE 2X120mm ARGB FAN TEMPERLİ CAMLI Mid-T GAMING KASA-kasaya fazla para harcamak istemiyorum full beyaz veya siyah tercihim

ASUS 27" TUF GAMING VG27AQ3A 1MS 180HZ 2K FAST IPS OYUNCU MONİTÖRÜ-2k monitör tercihim

ARKADAŞLAR BU SİSTEMİ OYUN+ÇİZİM PROGRAMLARINDA KULLANICAM YANİ RENDER VE OYUNLARDA STABİL ÇALIŞÇAK Bİ SİSTEM KURMAYA ÇALIŞTIM.Acemi şekilde yapılmış sistem siz buna göre eleştirilerinizi yapın lütfen

SystemGC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Ahmet Unsal

Sıvı soğutucu Artic önerebilirim

Ramlar güzel

Kasayı değiştirmeni öneririm Sıvı soğutucu desteklemiyor sanırsam

onlycan16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ENES CAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Sıvı soğutucu Artic önerebilirim

Ramlar güzel

Kasayı değiştirmeni öneririm Sıvı soğutucu desteklemiyor sanırsam

anakartta niye msi pro tercih ettiniz ne gibi fark olur bide sıvı soğutmada fark olurmu

SystemGC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Ahmet Unsal
Anakart üzerinde VRM Faz sayısı biraz da olsa fazla. O yüzden bunu önerdim.

İşlemciye kesinlikle sıvı soğutucu tercih edilmeli.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet

Samsung 1TB 990 PRO w/Heatsink M.2 (Okuma Hızı 7450MB / Yazma Hızı 6900MB) SSD​

bunu düşünmüştüm tüm sistem hakkında düşünceleriniz nedir
Hocam bu işlerden çok iyi anlamıyorum, çoğu kişinin anladığı kadar. Genel anlamda bence kaliteli bir sistem olmuş, söylediğiniz SSD zaten en iyilerden. Ekran Kartı markası belki değişebilir fiyat farkı az varsa, daha kaliteli olabilir ama tercih meselesi. Onun dışında arkadaşların dediği gibi kasayı iyi seçin, kurulumda sıkıntı yaşamayın. Şimdiden hayırlı olsun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ekran kartına ne kadar bütçe ayırdınız?

Son düzenleme:

onlycan16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ENES CAN
Hocam bu işlerden çok iyi anlamıyorum, çoğu kişinin anladığı kadar. Genel anlamda bence kaliteli bir sistem olmuş, söylediğiniz SSD zaten en iyilerden. Ekran Kartı markası belki değişebilir fiyat farkı az varsa, daha kaliteli olabilir ama tercih meselesi. Onun dışında arkadaşların dediği gibi kasayı iyi seçin, kurulumda sıkıntı yaşamayın. Şimdiden hayırlı olsun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ekran kartına ne kadar bütçe ayırdınız?
belli bir bütçe direk ekran kartına ayırmadım 100kyı geçmicek şekilde seçtim

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
belli bir bütçe direk ekran kartına ayırmadım 100kyı geçmicek şekilde seçtim
Vatan'da indirim var şu anda. Ekran kartlarına bir bakın hocam. Belki ucuza gelebilir. Sizin kart 37K indirim ile.

onlycan16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ENES CAN
Vatan'da indirim var şu anda. Ekran kartlarına bir bakın hocam. Belki ucuza gelebilir. Sizin kart 37K indirim ile.
evet farkettim internetten sipariş verince cihazlara zarar gelirmi sizce?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
evet farkettim internetten sipariş verince cihazlara zarar gelirmi sizce?
İnternetten almayacak mısınız hocam? Sanırsam gidip fiziksel mağazadan alacaktınız. İnternetten daha uyguna toplayabilirsiniz. Sıkıntı yaşama ihtimaliniz yok sayılır ama kesin değil tabii. Olası problemde iade edebilirsiniz ama uğraşmak istemiyorsanız size kalmış.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,298
Üyeler
141,433
Son üye
lamhaocc
Top Bottom