Neler Yeni

Çözüldü✓ yeni topladığım kasada ne sıkıntı var

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,184
İsim
Emre Zengin
ekran kartını görüyor diğer drıverları yyüklüyorum ama açılışta fanlarda dönüyor görüntü kablosu dediğin hangisi güç için gelen bütünleşik kablolar ve led kablosu sadece anakarta takılı
Anakarta bağlı olsa bile ekran kartını görüyor ama onu çalıştırmıyor. Görüntü kablosu HDMI ya da Display Port kısmına taktığın kablodur. Eğer anakarta takılıysa bu kablo ekran kartına tak. Kasanın arkasının fotoğrafını çekip atarsan kesin konuşabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
zımbacı taklacı
1710843420404.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

1710843475845.png

Anakarta bağlı olsa bile ekran kartını görüyor ama onu çalıştırmıyor. Görüntü kablosu HDMI ya da Display Port kısmına taktığın kablodur. Eğer anakarta takılıysa bu kablo ekran kartına tak. Kasanın arkasının fotoğrafını çekip atarsan kesin konuşabilirim.
anladım anakarttaki hdmı ve display

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,184
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

anladım anakarttaki hdmı ve display
Görüntü kablosu ekran kartına takılı bir sorun yok. Bu dediğim şekilde sürücüyü kaldırıp tekrardan kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/221907/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
zımbacı taklacı
Görüntü kablosu ekran kartına takılı bir sorun yok. Bu dediğim şekilde sürücüyü kaldırıp tekrardan kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/221907/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
tamamdır teşekkürler sonrasında tekrar hangi sürücüyü indiricem onuda sorabilirmiyim nvdiage force experianca ile yüklediğim gibimi farklı bir şey indirmek geerekicekmi ben sadece wındows üzerinden ve ge force experiance üzerinden sürücü güncelledim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,184
İsim
Emre Zengin
Yukarıda 1. attığım linkteki sürücüyü kuracaksın. 2. attığım linktekiyle de sürücüyü sileceksin. O yazdığım yazıyı tekrardan oku hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
zımbacı taklacı
Yukarıda 1. attığım linkteki sürücüyü kuracaksın. 2. attığım linktekiyle de sürücüyü sileceksin. O yazdığım yazıyı tekrardan oku hocam.
dediğiniz gibi sürücüleri sildim vevgüncelleştirmeleri yaptım sorun hala daha o uyugulamada devam ediyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,184
İsim
Emre Zengin
dediğiniz gibi sürücüleri sildim vevgüncelleştirmeleri yaptım sorun hala daha o uyugulamada devam ediyor
BIOS'a gir hocam. Girdikten sonra Chipset sekmesine tıkla. Oradan North Bridge sekmesine tıkla ve karşına gelen ekranda da GFX Configuration'a gir. Girdikten sonra oradan Integrated Graphics'i Disabled konuma getirip Exit sekmesinden Save Changes and Reset de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
zımbacı taklacı
Hocam BIOS'a gir hocam. Girdikten sonra Chipset sekmesine tıkla. Oradan North Bridge sekmesine tıkla ve karşına gelen ekranda da GFX Configuration'a gir. Girdikten sonra oradan Integrated Graphics'i Disabled konuma getirip Exit sekmesinden Save Changes and Reset de.
hocam bununla birlikte sorun çözüldü tam ne yaptık orda onu bile anlamadım ama çok saol yardımların için

sende varyaa

1710851056878.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,184
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
zımbacı taklacı
anladım bu fanların dönmeme durumu bir sorun değildir herhalde açılışta dönüyor ama herhalde soğuk yeterince hiç döndüğünü görmedim normal çalışırken uzun oyun oynamadım hiç ama

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,184
İsim
Emre Zengin
anladım bu fanların dönmeme durumu bir sorun değildir herhalde açılışta dönüyor ama herhalde soğuk yeterince hiç döndüğünü görmedim normal çalışırken uzun oyun oynamadım hiç ama
Evet hocam. Isınmadan dönmezler ben başta görüntü kablosunun işlemciye takılı olduğunu düşündüm. Oyunlarda ısınırsa kendini aktif edecektir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,543
Üyeler
141,596
Son üye
fuatb
Top Bottom