Neler Yeni

TP-LinkWifi Menzil Genişletici İnternet Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
amazon.com.tr sitesi üzerinden

TP-Link TL-WA854RE N300 Mbps Wi-Fi Menzil Genişletici ürünü aldım.​

Telefondan uygulamasını indirim kurulumu yaptım ve 1-2 hafta süreyle sorunsuz kullanmaya başladım. Bir gün evde internetin sadece wifi dan çalıştığını ancak ethernet portu ile ana modeme bağlı olan bilgisayarım da internete girememeye başladığımı farkettim.Modemi kapatıp açtım 3-5 dk sorunsuz internete girebiliyordum fakat 5 dk'nın sonunda yine pc de ağ yok hatasıyla karşılaştım.Ancak wifi ile internete girebiliyordum.(başka bir sıfır ethernet kablosuyla deneme yapıldı ancak sorun hala devam ediyordu.) Sorunu modemi fabrika ayarlarına döndürerek çözdüm.(çözdüğümü zannediyordum.)​

Evimde ayrıca 1 tane daha modem var fakat ona kablosuz şekilde ana modemi bağlayıp menzil genişletici olarak kullanıyorum.​

Menzil genişletici olarak kullandığım diğer modemi İp çakışması,port,dhcp vb. sorunlar yaşamamak için bütün ayarlarını arayüzünden tamamladım ve sıkıntısız çalışıyor.​

Ancak 3. olarak TP-Link TL-WA854RE N300 Mbps Wi-Fi Menzil Genişletici ürünü fişe taktığımda ana modemde internet gidiyor.​

Hal böyle olunca TP-Link TL-WA854RE N300 Mbps Wi-Fi Menzil Genişleticiyi de fabrika ayarlarına sıfırladım, ana modemi de fabrika ayarlarına sıfırladım, menzil genişletici olarak kullandığım modemi de sıfırladım.​

Hepsinin tek tek kurulumunu yaptım.​

Ancak sıra TP-Link TL-WA854RE N300 Mbps Wi-Fi Menzil Genişletici'nin kurulumuna geldiğinde kurulum tamamlandıktan sonra yine ana modemime ethernet ile bağlı bilgisayarda internet bağlantısının koptuğunu görüyorum.​

Ne denediysem bu sorunu çözemedim.​

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?​

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
Bu menzil genişleticiyi iade edip ya da kullanmayı bırakıp, mercusys mr60x alabilirsiniz. Router olduğundan, üzerinde ethernet portları da var. Birde bu dediğime ek olarak, bu devirde wifi 4 kullanılmaz ve yetersiz zaten. En az 6 kullanmak gerekir. Bu sebep bile yeterli iade etmeniz için ya da kullanmamanız için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu menzil genişleticiyi iade edip, mercusys mr60x alabilirsiniz. Router olduğundan, üzerinde ethernet portları da var. Birde bu dediğime ek olarak, bu devirde wifi 4 kullanılmaz ve yetersiz zaten. En az 6 kullanmak gerekir. Bu sebep bile yeterli iade etmeniz için ya da kullanmamanız için.
Çok çok uygun fiyata araştırmadan aldığım bi ürün oldu açıkcası. Eski monitörümü değerlendirmek için xiaomi mi stick tv bağlamıştım onu da mutfakta kullanalım diye bi sistem hazırladım. Wifi uzakta kaldığı için sürekli kopma sorunu yaşıyodum. İlk 1-2 hafta sorunsuz kullandım ancak şimdi kenarda atıl bi şekilde duruyor.
Ana modem olarakta bu ürün var elimde

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
Çok çok uygun fiyata araştırmadan aldığım bi ürün oldu açıkcası. Eski monitörümü değerlendirmek için xiaomi mi stick tv bağlamıştım onu da mutfakta kullanalım diye bi sistem hazırladım. Wifi uzakta kaldığı için sürekli kopma sorunu yaşıyodum. İlk 1-2 hafta sorunsuz kullandım ancak şimdi kenarda atıl bi şekilde duruyor.
Ana modem olarakta bu ürün var elimde
Anladım. Eğer menzil genişletici bir şey arıyorsanız deco x20 alabilirsiniz 1 adet. 2 adet gigabit ethernet var üzerinde ve wifi 6 ax1800.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım. Eğer menzil genişletici bir şey arıyorsanız deco x20 alabilirsiniz 1 adet. 2 adet gigabit ethernet var üzerinde ve wifi 6 ax1800.
menzil genişletici bir şey aramıyorum hocam. İlk 1-2 hafta düzgünce kullanabildiğim ürünü yine aynı şekilde kullanmak istiyorum sadece. Beni lütfen yanlış anlamayın menzil genişletici önerisi adı altında bi konu açmadım farkındaysanız teknik bir sorun yaşıyorum. Durup dururken böyle bi sorun yaşadım ve sorunun kaynağını öğrenip fixlemek istiyorum..

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
menzil genişletici bir şey aramıyorum hocam. İlk 1-2 hafta düzgünce kullanabildiğim ürünü yine aynı şekilde kullanmak istiyorum sadece. Beni lütfen yanlış anlamayın menzil genişletici önerisi adı altında bi konu açmadım farkındaysanız teknik bir sorun yaşıyorum. Durup dururken böyle bi sorun yaşadım ve sorunun kaynağını öğrenip fixlemek istiyorum..
Eğer 1-2 hafta sonra kendiliğinden sorun oluyorsa, ya yazılımsal sorun var ya da ayarlardan biri ile alakalı ama bilmiyorum.

Top Bottom