Neler Yeni

Bilgisayar oyun oynarken kilitleniyor

3Arda3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda
ekran kartı: Rx 6600 İşlemci : ryzen 5 3600 Anakart : B450 mk2.
Bilgisayar genellikle lol oynarken ve nadiren tarayıcıda dolaşırken ekran kilitlenip kalıyor ve hiçbir şekilde mouse klavye çalışmıyor. Pc kilitlendiğinde Dc den arkadaşlarımın sesini duyabiliyorum ama benim sesim onlara gitmiyor. Bilgisayar ı reset tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Yan monitörden işlemcinin ve ekran kartının sıcaklık değerlerini kontrol ediyorum donma anında her şey normal gözüküyor. Bir programla ssd ve hdd yi taratmıştım. Hdd sorun algıladı çıkarttıım ssd ile oynamaya devam ettim ancak yine ekran kilitleniyor. Bilgisayara defalarca kez format attım windows u temiz şekilde kurdum ancak bi faydası olmadı anakart tan şüpheleniyorum şuan ancak emin değilim ve nasıl arıza tespiti yapıcağım onu bilmiyorum ve sorunun anakartla ilgisi var mı onuda bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

3Arda3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda
Sorun muhtemelen elektrik dalgalanmasından oluşuyor, belki psu'ya zarar vermiş bile olabilir

2 prizi birbirine eklediyseniz birbirini besleyemiyor olabilir.
Sadece 1 çoklu prize bilgisayarını takıp dener misin?
Yani o prizde başka priz takılı olmasın
hocam prizle alakası yokmuş dediğiniz gibi pc yi tek prize bağlı olarak kullanmadım kilitlenmedi belli bi süre boyunc ama yine kilitlenmeye devam ediyor oynadığım oyunla alakalı olduğunu düşündüm dosylarını tamamen pc de silip tekrar yükledim ve yine kilitleniyor şimdi de olay görüntüleyicisinden şöyle bir hata aldım APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-21-1694398735-2199805571-2354976495-1001

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,258
Üyeler
141,689
Son üye
Youtube-BESTMUSICWORLD
Top Bottom