Neler Yeni

Ekran kartının çok hızlı dönmesi

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Solotov Bourne
Selam arkadaşlar, RX6500 XT model kart kullanmaktayım 2 yıl oldu alalı, kartım son zamanlarda inanılmaz derecede dönüyor kasadan çok fazla ses çıkıyor. 2-3 Yazılım güncellemesi geldi yaptım vesaire sorun çözülmedi. Fanlar inanılmaz derecede hızlı dönüyor oyun içerisindeyken ama alt+tab yaptığım zaman 1 saniye içinde hemen fanlar eski haline gelip kapanıyor oyuna geri dönüyorum 1 dakika sonra tekrar devam ediyor fanlar deli gibi dönmeye. ( Farklı farklı oyunlardada denedim tek bir oyun için geçerli değil bu söylediklerim) Gpu sıcaklığı 50-60gösteriyor ama gpu hotspot denen bir kısım daha var (AMD'in yazdığına göre hotspot sıcaklığı gpu çipinin tam merkezinin sıcaklığını gösteriyor ve 97 derece falan görüyorum? Boşta gpu hotspot 45 derece falan. Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir, 1 ay önce gpu termal macunu değiştirdim böyle olmasının sebebini anlayamadım. Değerler aşşağıdaki gibi.

Ekler

• bu.png
    bu.png
    611 KB · Hit: 29
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Muhammet TAN
Ekran kartının fanı hotspot sıcaklığından ötürü hızlı dönüyor. Siz Adrenalin Edition üzerinden özel fan ayarı yaptığınızda hotspot sıcaklığını baz alıyor yine program.

Termal macun değişikliği yapmışsanız muhtemelen pad montajını iyi yapamadınız. Bu durumda tekrar macun ve padleri gözden geçirmeniz gerek.

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Solotov Bourne
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartının fanı hotspot sıcaklığından ötürü hızlı dönüyor. Siz Adrenalin Edition üzerinden özel fan ayarı yaptığınızda hotspot sıcaklığını baz alıyor yine program.

Termal macun değişikliği yapmışsanız muhtemelen pad montajını iyi yapamadınız. Bu durumda tekrar macun ve padleri gözden geçirmeniz gerek.
Padleri yoktu ama şunu soracağım termal macunu ölçüsünde sürdüm, yinede bir bakmama gerek var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Muhammet TAN
Padleri yoktu ama şunu soracağım termal macunu ölçüsünde sürdüm, yinede bir bakmama gerek var mı?
Padsiz olmaz ki. Olmadığına emin misin? Sadece macun ile olmaz. Yani macunu iyi sürmüş olsan bile padlerin milimetrik ölçüleri çok çok önemli.

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Solotov Bourne
Şurada termali sürdüğüm 3 nokta var ve herhangi bir termal ped göremiyorum. Acaba termal macunu sürdüğüm 3 noktadan biri yanlış mı? @torquemada

Ekler

• IMG_20240327_134214.jpg
    IMG_20240327_134214.jpg
    1,003.7 KB · Hit: 14

Cakrash

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Musa Topçu
Aynı durum bendede var bilgisayarı açtığım gibi fanlar %100 de çalışmaya başlıyor ekran kartı soğuk olmasına rağmen

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Solotov Bourne
Aynı durum bendede var bilgisayarı açtığım gibi fanlar %100 de çalışmaya başlıyor ekran kartı soğuk olmasına rağmen
Yok dostum benim açılışta veya boştayken bir sorun olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Muhammet TAN
Şurada termali sürdüğüm 3 nokta var ve herhangi bir termal ped göremiyorum. Acaba termal macunu sürdüğüm 3 noktadan biri yanlış mı? @torquemada
Burada bir hata var sanki. Ekran kartı marka modelini ve kartın tam görüntüsünü paylaşabilir misin?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,558
Üyeler
141,454
Son üye
dnykaya
Top Bottom