Neler Yeni

❌İndirim Bitti! MSI 27" 2K MONİTÖR 6.999 TL

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
654
İsim
Sercan GÖKALP
rampage 2k monitör bu gece bunu sipariş ettim 2k en ucuz olanlardan ve pivot özellikli istediğim için sizce iptal edip msı almalı mıyım arkadaşlar aynı fiyat ikiside
Tabikide iptal edip alanilirsşn kardeşim sence aynı fiyst ve özelliklerde rampage ve MSI arasında kalıp hangisi diye düşünmek mantıklı mı? Adamlara sorsan onlar bile MSI der 😂

Pacrat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
İbrahim Ateşçi
7k ya tv almak mı daha mantıklı monitör mü
Arasında farklar var TV de bir arkadasin yorumlarda dediği gibi Hz degerleri fark ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

rampage 2k monitör bu gece bunu sipariş ettim 2k en ucuz olanlardan ve pivot özellikli istediğim için sizce iptal edip msı almalı mıyım arkadaşlar aynı fiyat ikiside
Daha önce bende monster aryond a27 almıştım sırf fp ve pivot özelliği var diye monitör bir bozuldu paneline 4k ödedim. Ve kendi servisinde. Artık sütten ağzım yandığı için ben olsam MSI alırdım ki öylede yaptım ayın başında 8k fiyata bu monitörün farklı bir versiyonunu almıştım.
Yine sen bilirsin tabi ama benim tercihim şahsen MSI olurdu

Spreezy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Utku Zambak
Arasında farklar var TV de bir arkadasin yorumlarda dediği gibi Hz degerleri fark ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce bende monster aryond a27 almıştım sırf fp ve pivot özelliği var diye monitör bir bozuldu paneline 4k ödedim. Ve kendi servisinde. Artık sütten ağzım yandığı için ben olsam MSI alırdım ki öylede yaptım ayın başında 8k fiyata bu monitörün farklı bir versiyonunu almıştım.
Yine sen bilirsin tabi ama benim tercihim şahsen MSI olurdu
valla iyi ki bu saatte foruma girip baktım bende sistemi yeni aldım ve biraz bütçemi aştım bu yüzden monitörde ucuza kaçtım diyee içim içimi yiyordu açıkcası ve iyi ki gördüm bunu sende sağol dostum şu an iptal verdim rampage'e

oktayxkaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Oktay
İlgilendiği Kategoriler
PC ve Telefon
Instagram
https://www.instagram.com/oktyky/
Discord
oktay#3037

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,176
İsim
SEYF
AOC alın arkadaşlar 27 olmasına falan bakmayın pişman olursunuz

KONSOL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Furkan
VA panel alınmaz diye bir şey yok ön yargıdan başka bir şey değil bu. En önemli şey monitör almakta, kullanım amacı. FPS oyun oynamıyorsanız VA panel alınabilir. Bazı VA paneller renk olarak ve özellikle siyahlarda IPS lerin içinden geçer hatta. Curved monitörlerde IPS panel yok zaten. Kullanım amacına göre alınabilir F/P monitöre benziyor güzel fiyat alınabilir.
Yüzlerce IPS ve VA panel kullanan biri olarak VA'nın renk paleti ve canlılığı olarak IPS'in içinden geçtiğine neredeyse hiç şahit olmadım hocam. Birkaç çamur gibi paneli olan IPS dışında gördüğüm tüm IPS monitörler canlılık açısından VA'nın içinden geçiyordu. Siyah konusunda haklısınız ama genel kullanım amacına bakınca oyun, film ve gündelik işlerde kullanan biri olarak her zaman IPS ilk tercihim oluyor. Alınmaz demiyorum ama genel kullanımda IPS her türlü daha önde bence.

Fantastiktürk

80+ Bronze
VA panel alınmaz diye bir şey yok ön yargıdan başka bir şey değil bu. En önemli şey monitör almakta, kullanım amacı. FPS oyun oynamıyorsanız VA panel alınabilir. Bazı VA paneller renk olarak ve özellikle siyahlarda IPS lerin içinden geçer hatta. Curved monitörlerde IPS panel yok zaten. Kullanım amacına göre alınabilir F/P monitöre benziyor güzel fiyat alınabilir.
Hocam ön yargıdan başka bir şey değil derken direk VA alınmaz diyenleri kastediyorsunuz herhalde. Ezberlenmiş bir cümle olsa da bence çok da ön yargı değil. Düşük fiyatta spesifik kullanımlar ve bazı modeller hariç VA almanın pek bir manası yok. Çünkü uygulamaları koyu modda kullanıyorsanız günlük kullanımda bile rahatsız ediyor black smearing. En alta bknz.:

Alabiliyorsanız ve 24 olması sorun değilse bunu öneririm. Bunun dısında 2K monitör tam bakmadım ama- bu fiyata yok gibi. Bütçesi olmayanlar ama 2K geçmek isteyenler Va'yı tercih edebilir.

Yüzlerce IPS ve VA panel kullanan biri olarak VA'nın renk paleti ve canlılığı olarak IPS'in içinden geçtiğine neredeyse hiç şahit olmadım hocam. Birkaç çamur gibi paneli olan IPS dışında gördüğüm tüm IPS monitörler canlılık açısından VA'nın içinden geçiyordu. Siyah konusunda haklısınız ama genel kullanım amacına bakınca oyun, film ve gündelik işlerde kullanan biri olarak her zaman IPS ilk tercihim oluyor. Alınmaz demiyorum ama genel kullanımda IPS her türlü daha önde bence.
Değişiyor hocam. Geniş renk gamutlu çok fazla VA var uygun fiyatta bile. Artık VA'lar da gayet iyi gamutlar sunabiliyor.

Eğer aynı gamutlu, benzer doğruluklu VA ve IPS karşılaştırılırsa (doğrudan karşıdan bakmak şartıyla) kontrasttan dolayı VA daha iyi görüntü verebilir.

Dolayısıyla yüksek black smearing olmayan geniş gamut VA varsa yine doğrudan karşıdan bakmak şartıyla günlük kullanım için, film ve AAA oyunlar için daha iyi olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
YAKUP CELIK
Hocam bende şimdi monitör bakıyorum 2k ips 27 inç de 7-8 bun ödeyerek alabileceğim bir model varmi

Dõ man

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Furkan
Hoparlör var mı bu modelde?

Curved IPS var hocam :D Uyarı yemiştim ordan hatırlıyorum bende düzeltirseniz iyi olur.

Top Bottom