Neler Yeni

🔥Acer 27" QHD Monitör, ZeroFrame, IPS, 170Hz, 400nits, 2ms - 0.5ms 7399TL

ThE LoSt

80+ Silver

Fantastiktürk

80+ Bronze
170hz overclock ile nasıl 280 oluyor bu nasıl overclock.
:
Monitor 170Hz arkadaşlar. Resim yanlış.
Önceden doğruydu bir gece değiştiler. Ben de anlamadım.
Hocam bu bilgileri hangi siteden elde ettiniz? Aşağıdaki modeli araştırmak istiyordum da...

UM.HX2EE.307​

...
Ahh ahh...

Canım çıktı bunu öğrenmek için. Satılan monitör Acer XV272U V. İncelemesini attığım Acer XV272U KV. U V olan normalde alt modelmiş. Ardından U KV ile aynı panelle güncellenmiş. Başta firmware sorunu varmış, sonra giderilmiş. Çince, Rusça ve İngilizce sitelerden doğruladım. Ardından alan arkadaşlardan panel bilgisini ve yazılım sürümünü öğrendim. Sorna kendim aldım. Sonuç olarak Türkiye'deki U V ile U KV aynı monitörler. Yalnızca ışık sensörü VB. farklar var.
Attığınız U V3. U V3, U P, U RV farklı paneller kullanan farklı modeller maalesef. Onları araştırmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2k ile 280 olsa beleş fiyat olurdu sanmıyorum. 1080p ile 280 oluyordur belki.

Bu monitör 2k çözünürlük mü overclock ile 280 oluyor mu

Doğru mantıklı
Kimse okumuyor mu?
Monitor 170Hz arkadaşlar. Resim yanlış.

Ayrıca uzun zamandır o fiyatta.

Alayım mı diye kararsız olanlar varsa yakında incelemesini yayınlayacağim ama Dell G2724D'ye kadar en iyi monitör. 165Hz'in ~0 ghosting deneyimi (Tüm pixel süreleri refresh window içinde) haberiniz olsun + %90 DCI-P3 ve hıza rağmen 1100:1 kontrast + sRGB DeltaE<2 renk doğruluğu yani gozle görülür bir renk sapması yok çünkü fabrika cikısli kalibrasyonlu + 4500:1 dinamik kontrastla HDR400 + tüm ergonomi ayarları var.

Eksi yönü stant biraz sallanıyor (çok değil) + IPS glow sarı renkli ve yanlardan çok + malzeme kalitesi muadillerine göre düşuk.

Edit: merak edenler için panel Innolux MK270KCJ-K7E.
Edit2: (Her ne kadar pek bir şey ifade etmese de) monitör 0.5ms GtG. Kendisi RTINGS'in test ettiği en hızlı LCD'lerden biri:
Alıntıyı görüntüle

Ve Dell G2724, LG GR83Q ile birlikte 3. en hızlı 2K monitör:
Alıntıyı görüntüle

Biraz hatalı çekilmiş, önde siyahlık yok (Dikey çizgilerden anlayabilirsiniz) ama ghosting testi:
Alıntıyı görüntüle
Bu monitör hakkında bu bilgileri monitörden anlıyorsanız dahi toplamanız çok uzun sürer. Karmaşık bir model çünkü. Konsantre olarak veriyorum okuyun işte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
umut
:

Önceden doğruydu bir gece değiştiler. Ben de anlamadım.

...
Ahh ahh...

Canım çıktı bunu öğrenmek için. Satılan monitör Acer XV272U V. İncelemesini attığım Acer XV272U KV. U V olan normalde alt modelmiş. Ardından U KV ile aynı panelle güncellenmiş. Başta firmware sorunu varmış, sonra giderilmiş. Çince, Rusça ve İngilizce sitelerden doğruladım. Ardından alan arkadaşlardan panel bilgisini ve yazılım sürümünü öğrendim. Sorna kendim aldım. Sonuç olarak Türkiye'deki U V ile U KV aynı monitörler. Yalnızca ışık sensörü VB. farklar var.

Attığınız U V3. U V3, U P, U RV farklı paneller kullanan farklı modeller maalesef. Onları araştırmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kimse okumuyor mu?

Bu monitör hakkında bu bilgileri monitörden anlıyorsanız dahi toplamanız çok uzun sürer. Karmaşık bir model çünkü. Konsantre olarak veriyorum okuyun işte.
Emeğine sağlık

Fantastiktürk

80+ Bronze
Hangisi Va panel anlamadım hocam asus ips panel
Haklısınız VG27AQ1A değil AQA1A'ya bakmışım ben pardon.

Attiğinız modelin incelemesi yok yani risk. İncelemesiz monitör alınmaz. Zaten Acer'in yakın fiyatta rakibinin olmasına ihtimal vermiyorum. Fazla ucuz.

..............

80+ Bronze
hocam nasıl monitor şuanki kullanımlarınıza göre değerlendirme yapabilirmisinşz
güzel monitör renkleri falan canlı ghosting ölü piksel yok. Sadece dış malzemesi çok kaliteli değil ayağı falan. Onun haricinden biraz ips glow var dediğim gibi parasına göre çok çok iyi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,129
Üyeler
149,846
Son üye
xwquj
Top Bottom