Neler Yeni

❌İndirim Bitti! 2K ACER IPS 170hz Monitör 6499 TL

ulkekerem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
kerem ulke
bendede var 6. sayfada yazmıştım, bunu fark etmek için dikkat etmeye gerek yok, daha 1 saat bakmadan dikkatimi çekti, fabrikasyon kaynaklı kusur gibi, bu sorun çıkmasa sağ alttaki sızmaya neyse derdim, daha önce kullandığım hiçbir monitörde böyle çizgi görmedim
Hocam bu bir kusur değil, her monitör de mevcut araştırmalar sonucun da buldum.
“RGB subpixel layoutun baslangic ve bitis kismini gordugunuz icin gozunuze oyle gelmis. Pikseller R G B seklinde dizilir. Dolayisiyla en soldan R yani kirmizi ile baslar, en sagda ise B yani mavi ile son bulur. “

Elime geçen bütün monitörlere baktım yaklaşık 5-6 tane hepsinde bu durum var. Eliniz de makro kameraya sahip bir telefon yada direk makro kameranız var ise, panelin solunda kırmızı çizgi sağında mavi çizgi görebilirsiniz. Bu durum gayet normal nitelendiriliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar dün akşam monitör geldi kurulumu yaptım.Deneyimlerimi anlatıyım.Monitör de ölü piksel çıkmadı ışık sızması ıps panellerde olması gereken minimum seviyesinde..Ghosting yok,hoparlör günü kurtarır,monitörün ayağı vs. sağlam duruyor şık bir monitör. parlaklığı gayet yüksek.Beyaz ekranda sol tarafa dikkatli baktım herhangi bir çizgi göremedim.Kutunun içinden bir kağıt çıktı resimde ekledim color calibration diye bir kağıt bir de monitörün sağ altına color accuracy diye sticker yapıştırılmış sizlerde de varmı? Win10 dan HDR açınca ekran sarımtırağa geçiyo,heralde film ve oyunlardamı açmak gerekir anlamadım o yüzden kapadım.Monitörün ayarından sadece hdr acınca ekranda bir sorun yok,sizce ekran rengi tam canlılığı vermesi için hangi ayarı yapmak gerekir.Aklımda bu monitörde var alabilirim ama kullanıcıların çoğu hep ölü pikselden dolayı iade etmişler memnun olandan var olmayanda quandom dot renklerin hepsini 100 100 100 yapılmış gibi söylüyorlar göz yorması vs. yapıyormuş

@furkangorur

@ulkekerem

MSI G274QPF-QD​

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
O monitörü önermem en azından ben sorun yaşadım ondan dolayı soğuğum.
Bende tam canlılıkta renkler için ayarları merak ediyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: Gray
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sinan
2. ve 3. sorunuz için çalışır. dahili hoparlörü, 2hdmi ve usb girişi olduğu için stick için usb beslemeyi de kendi üzerinden yapabilirsiniz. 4060 laptop için ne kadar güçlüdür bilemem sadece tahmin yürüterek 2k da dlss ile abartı olmayan fps ile hikayeleri oyun oynatır herhalde. düşük kaldığı yerlerde de 1080p ye çekersiniz ayarları
Yanıtınız içim çok teşekkür ederim hocam. Benim için 2 ve 3. Soru önemliydi. 1. Soruda dediğiniz gibi en kötü 1080’e getirir öyle kullanırım. Zaten genelde çok ağır oyunlar oynamıyorum. Arada bir Cs gibi fps oyunları oynayacağım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
crazy
Hocam bu bir kusur değil, her monitör de mevcut araştırmalar sonucun da buldum.
“RGB subpixel layoutun baslangic ve bitis kismini gordugunuz icin gozunuze oyle gelmis. Pikseller R G B seklinde dizilir. Dolayisiyla en soldan R yani kirmizi ile baslar, en sagda ise B yani mavi ile son bulur. “

Elime geçen bütün monitörlere baktım yaklaşık 5-6 tane hepsinde bu durum var. Eliniz de makro kameraya sahip bir telefon yada direk makro kameranız var ise, panelin solunda kırmızı çizgi sağında mavi çizgi görebilirsiniz. Bu durum gayet normal nitelendiriliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O monitörü önermem en azından ben sorun yaşadım ondan dolayı soğuğum.
Bende tam canlılıkta renkler için ayarları merak ediyorum.
evet dediğiniz gibi benim şuanki çerçeveli monitörümde de var, ama bu kadar dikkatimi çekmemişti, sizde zaten konuya aynı şikayetle geldiğinize göre tek takıntılı ben değilmişim :D
iade talebi açtım fakat iade edip etmemekte kararsız kalıyorum, çünkü ışık sızmasıda biraz dikkat çekici, önceki lg monitörümde de biraz sızma vardı fakat sarı olmadığı için bu kadar dikkatimi çekmedi, yoksa renklerini beğendim monitörün

Ekler

• WhatsApp Image 2023-12-24 at 19.29.29.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-24 at 19.29.29.jpeg
    416.4 KB · Hit: 127
  • WhatsApp Image 2023-12-24 at 19.29.26.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-24 at 19.29.26.jpeg
    1 MB · Hit: 126
  • WhatsApp Image 2023-12-24 at 19.29.28.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-24 at 19.29.28.jpeg
    1.4 MB · Hit: 124

ulkekerem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
kerem ulke
evet dediğiniz gibi benim şuanki çerçeveli monitörümde de var, ama bu kadar dikkatimi çekmemişti, sizde zaten konuya aynı şikayetle geldiğinize göre tek takıntılı ben değilmişim :D
iade talebi açtım fakat iade edip etmemekte kararsız kalıyorum, çünkü ışık sızmasıda biraz dikkat çekici, önceki lg monitörümde de biraz sızma vardı fakat sarı olmadığı için bu kadar dikkatimi çekmedi, yoksa renklerini beğendim monitörün
Eve geçince bende bir kontrol edeyim şu ışık sızmasını bende de öylemi. Kırmızı çizgi için iadeye gerek yok fakat diğer konular size kalmış. Bu arada renk ayarı yaptınız mı ? Ben pek beceremiyorum da.

Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
crazy
Eve geçince bende bir kontrol edeyim şu ışık sızmasını bende de öylemi. Kırmızı çizgi için iadeye gerek yok fakat diğer konular size kalmış. Bu arada renk ayarı yaptınız mı ? Ben pek beceremiyorum da.
renkleri veya modları ellemedim çünkü renk ayarı iyiydi, sadece max brightness açarak parlaklığı fulledim, görüntü ve renkler çok iyi
ayrıca sızma ortaya kadar uzanıyor gibi gözüküyor fakat sadece bilgisayarın başlat çubuğundaki simgelerin orasından belirgin bir sızma yapıyor koyu ekranda

Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
crazy
monitörü iade edicektim fakat geri kurdum, renk modu sıcaktı, onu normale aldım, max bright açıp parlaklğı fulledim, renkler güzel gibi, fall guysta test ettim o zaten baya renkli oyundu, beyazlardada sıkıntı yok, iadeden vazgeçicem heralde, sızma zaten fotoğraflarda fazla gözüküyor, normal kullanımda daha az dikkat çekiyor

edit: monitörü sızma dolayısıyla iade ettim.

Son düzenleme:

ulkekerem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
kerem ulke
monitörü iade edicektim fakat geri kurdum, renk modu sıcaktı, onu normale aldım, max bright açıp parlaklğı fulledim, renkler güzel gibi, fall guysta test ettim o zaten baya renkli oyundu, beyazlardada sıkıntı yok, iadeden vazgeçicem heralde, sızma zaten fotoğraflarda fazla gözüküyor, normal kullanımda daha az dikkat çekiyor
Bende renk modunu cool yaptım, parlaklık 20 max parlaklık açık. Renkler cidden güzel. İadeye hiç gerek yok bence. En azından ölü piksel vs yok. Işık sızması olmayan ıps monitör yok ki. İade edip başla bir şey alsan belki daha kötü bir şey gelecek

Fantastiktürk

80+ Bronze
İndirim bitmiş arkadaşlar.

Işık sızması olmayan ama iade etmek isteyen arkadaşlardan satmak isteyen var mı?

ibrahimC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim Halil Camkesen
Arkadaşlar merhaba indirimden bu monitörü satın aldım monitör geldi kurulumu yaptım fakat ekran sol üst köşesinde kırık mevcut değişim istiyorum fakat olmuyor ancak iade edebilirim foto ekleye bilirsem görebilirsiniz değişim yapmamın bir yolu varmıdır

Ekler

• IMG_20231230_182152.jpg
    IMG_20231230_182152.jpg
    3.4 MB · Hit: 72
Top Bottom