Neler Yeni

Çözüldü✓ Telefon hattını ethernet hattına dönüştürebilir miyim?

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
Arkadaşlar 4k monitör kullanmaya başladım ve wifi üzerinden kullandığım internet yetersiz kalıyor. Gücü artırmak için kablo kullanmak istiyorum, modemden kabloyla internet çekmem mümkün değil ama odamda telefon hattı var ben bu hat kablolarını ethernet için kullanabilir miyim?
IMG_5219.jpeg

Ekler

• IMG_5218.jpeg
    IMG_5218.jpeg
    1.7 MB · Hit: 8
  • IMG_5217.jpeg
    IMG_5217.jpeg
    1.7 MB · Hit: 8

Palo DAYI

80+ Silver
Knk kablo cekememe sebebin nedir peki

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Hit: 12

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
Arkadaşlar 4k monitör kullanmaya başladım ve wifi üzerinden kullandığım internet yetersiz kalıyor. Gücü artırmak için kablo kullanmak istiyorum, modemden kabloyla internet çekmem mümkün değil ama odamda telefon hattı var ben bu hat kablolarını ethernet için kullanabilir miyim?
Alıntıyı görüntüle
hocam buradan direkt olarak internet kullanamazsınız. bu priz dsl ucuna sahip. ancak kullanmak isterseniz de buradaki ucu modemin arkasındaki ethernet uçları gibi olan uçla değiştirip modemin arkasından taktığınız ethernet kablosunu kablo kanalları aracılığıyla bu prize getirterek kullanabilirsiniz. bu da maaliyeti ve uğraşması açısından baya yorucu olur. umarım anlatabilmişimdir.

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
mehmet demirel
Odamda tek fiş var ve şu an ona akım koruma bağlı, diğer odalarda ki fişler yine bana çok uzak kaçıyor. Çok masrafta yapmak istemiyorum açıkcası.
akim korumada 3lu priz var 2 monitor kulanmiyorsaniz 1 boşta olmali o boşta olana modem takip kulanin

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
2. modem alip kendi katiniza takin ?
Kanka kabloyla bağlamak mümkünse eğer veya hat girişinden kablo çekilebiliyorsa modem veya powerline ile uğraşmak istemiyorum zaten odada yer yok temiz bi kablo çekmek istiyorum. Yok kablo bağlantısı imkansızsa artık seve seve alacaz modemi.

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
mehmet demirel
@SimonGhost onerinizi bekliyoruz
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam buradan direkt olarak internet kullanamazsınız. bu priz dsl ucuna sahip. ancak kullanmak isterseniz de buradaki ucu modemin arkasındaki ethernet uçları gibi olan uçla değiştirip modemin arkasından taktığınız ethernet kablosunu kablo kanalları aracılığıyla bu prize getirterek kullanabilirsiniz. bu da maaliyeti ve uğraşması açısından baya yorucu olur. umarım anlatabilmişimdir.
bu arkadaşin dedigi yapilir amma çalişcagi çalişmayacagi belli degil modem takmani oneririm

Top Bottom