Neler Yeni

r5 5600 + THERMALRIGHT Peerless Assassin 120 SE Furmark testi

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
Başlıktaki donanımla furmark gpu+cpu testinde işlemci 85 derece görüyor. Kasada 3 giriş 2 egzoz fanı var. Bakımını yeni yapıp tekrar test ettim fakat değişen bir şey olmadı. Aynı sistem arkadaşımda var soğutucusu Thermalright assassin king 120 SE fakat onda maksimum 65 derece görüyor aynı testte. Bendeki kasa gt301 ondaki ap201 full mesh. Bu durum 20 derece etki eder mi? onun kasasında sadece bir tane egzoz fanı var.

d88204a1-1a27-4149-a8b5-62c66b90de7c.jpg

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
OZAN TANKUŞ
Benim i5 12600kda da test ettim. Sadece işlemci testini yapınca 70-75 lerde dolanıyor. Ama ekran kartı ile birlikte yapınca ( daha doğrusu ekran kartının sıcaklığı yüzünden ) işlemci 80 derecelere kadar çıkıyor. Bende ki 2060 çok ısınan model olduğu için kasa genel olarak sıcak. İşlemci soğutucusu da Assasin'ın tek fanlı olan modeli. 80 dereceyi geçmiyorsa pek takılacak bir şey yok gibi. Ama Soğutucu o işlemci için çok iyi. Yine de bir gariplik var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emsalettin Yiğit
Başlıktaki donanımla furmark gpu+cpu testinde işlemci 85 derece görüyor. Kasada 3 giriş 2 egzoz fanı var. Bakımını yeni yapıp tekrar test ettim fakat değişen bir şey olmadı. Aynı sistem arkadaşımda var soğutucusu Thermalright assassin king 120 SE fakat onda maksimum 65 derece görüyor aynı testte. Bendeki kasa gt301 ondaki ap201 full mesh. Bu durum 20 derece etki eder mi? onun kasasında sadece bir tane egzoz fanı var.

Alıntıyı görüntüle
Aynı işlemci geçen yıl yazın en sıcak dönemi stok soğutucu ile maks 81 derece gördüm. Şuan tek fanlı kule tipi soğutucu ile 60 dereceyi geçmiyor. Kasanın ön ve üst kısmı mesh. Sende bir sıkıntı var. Odan hamam gibi değilse bu dereceler normal değil.

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN

Alıntıyı görüntüle
Senin ekran kartı marka model nedir?
Arkadaşının ekran kartı marka model nedir?

Bunları neden soruyorum. Benim sistemde daha önce MSI Ventus 2x RTX 3050 vardı. Serin çalışıyordu sıcaklıklarım normaldi.
Daha sonra bu ekran kartını arkadaşıma verdim. Bende eski kartım olan Red Devil RX 570 i kullanmaya başladım. Bir baktım işlemci yanıyor.
60 65'lerde gezen işlemci bu ekran kartında 80 85'lerde dolanıyor.

Sonra fark ettim ki eski ısınan ekran kartım kasanın içine gelen işlemciyi soğutacak soğuk havayı fırın gibi ısıtıyor. Ve işlemci soğuyamıyor.
Ekran kartımın macunun yeniledim. 85 lerde gezen ekran kartım 65 70lere düştü. İşemcide 80den 55 60 lara düştü.

Belki bundan alakalı değildir ama yaşadığım bu garip tecrübeyi aktarmak istedim sizde farkında olursunuz en azından neden garip ısınmaların olabileceği hakkında.

lprnkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Alp Eren Akça
Aynı işlemci geçen yıl yazın en sıcak dönemi stok soğutucu ile maks 81 derece gördüm. Şuan tek fanlı kule tipi soğutucu ile 60 dereceyi geçmiyor. Kasanın ön ve üst kısmı mesh. Sende bir sıkıntı var. Odan hamam gibi değilse bu dereceler normal değil.
işlemci oyunlarda normal sıcaklıklarda seyrediyor fakat furmarkta böyle bir sorun yaşıyorum. Ve furmarkta gpu+cpu birden çalıştırınca gpu max yüzde 40 kullanıyor çoğunlukla yüzde 10 un altında kalıyor. Sadece Gpu testi yaptığımda ise işlemci sıcaklığı yine normal oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin ekran kartı marka model nedir?
Arkadaşının ekran kartı marka model nedir?

Bunları neden soruyorum. Benim sistemde daha önce MSI Ventus 2x RTX 3050 vardı. Serin çalışıyordu sıcaklıklarım normaldi.
Daha sonra bu ekran kartını arkadaşıma verdim. Bende eski kartım olan Red Devil RX 570 i kullanmaya başladım. Bir baktım işlemci yanıyor.
60 65'lerde gezen işlemci bu ekran kartında 80 85'lerde dolanıyor.

Sonra fark ettim ki eski ısınan ekran kartım kasanın içine gelen işlemciyi soğutacak soğuk havayı fırın gibi ısıtıyor. Ve işlemci soğuyamıyor.
Ekran kartımın macunun yeniledim. 85 lerde gezen ekran kartım 65 70lere düştü. İşemcide 80den 55 60 lara düştü.

Belki bundan alakalı değildir ama yaşadığım bu garip tecrübeyi aktarmak istedim sizde farkında olursunuz en azından neden garip ısınmaların olabileceği hakkında.
ikimizin ekran kartı da asus dual 6700xt ve yeni kartlar. Isınma problemleri de yok. Peki furmarkta cpu + gpu aynı anda çalıştırınca gpu neden yüzde yüz kullanmıyor onu çözemedim. Çünkü sadece gpu yüzde yüz çalışırken işlemci oldukça serin çalışıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,970
Üyeler
141,375
Son üye
Luzz
Top Bottom