Neler Yeni

7800x3D sıcaklık yüksek değil mi?

Cahid42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cahid
Selamlar öncelikle.
Dediklerimi tek tek doğru bir şekilde yaparsan stabil 60 derecelerde kullanırsın işlemcini ve sıfır kayıp ile.

1. Bios ayarlarından ilk
Curve optimizer e girip 20yada30 yap.
2.CPU soc voltage'ı aout'dan, overwrite diye bir mod olması lazım onu çekip 1.23v yapın

3.FCLK ayarını 2000MHZ (ram6000mhrz ise)

4.UCLK MCLK Modunu birbirine eşit yapın. yada 1:1
Sonra alırım Bi teşekkür.
Ala alaa. Nasıl olur ya. Kesin düşmesi gerekirdi... Bi eksik yada ters bişey var gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios un ekran görüntüsünü atar mısın Bi kontrol edeyim

TLPA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Talip Avcı
1. 20 bile yapınca pc restart atıyor. Sanırım silikon kalitesi kötü. 19’da kullanıyorum bir sorun yaşamadım uzun zamandır.

2. Overwrite diye bir şey yok. Soc Voltage’de auto ve Manuel mod var. Manuel’e alıp 1.23 yaptım.

3. 2133 seçiliydi dediğini yaptım.

4. Bu değerler de birbirine eşit.

Şu an değerler 1-2 derece oynadı sadece. Teşekkürler yine de.

LT720 veya EK Nucleus aklımda. Ama LT720’nin fiyatı daha uygun olduğu için sorunu çözemezsem ilk tercihim o olacak.
Valla ben görselliğe önem verdiğim için onu da takım olarak Corsair marka aldım, aynı RGB programı üzerinden kullanıyorum ve görüntü kirliliği yok. Bunun dışında pekte anladığım bir şey değil ancak sistemi taşıyor mu taşıyor dedim geçtim.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Yunus Şahin
Hocam oyunun adı ne? Güzele benziyor bakmak isterim bi.

Going Mediaval.

Bende bu işlemciyi almayı düşünüyordum sanırım intel 14700 veya 13700 veya 14600 13600 civarı bir şey alacağım.

Karar sizin hocam.
Ala alaa. Nasıl olur ya. Kesin düşmesi gerekirdi... Bi eksik yada ters bişey var gibi.

Bios un ekran görüntüsünü atar mısın Bi kontrol edeyim
IMG_0676.jpeg
IMG_0677.jpeg

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,594
İsim
Batuhan
Düzelmedimi Hocam ?

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Furkan
Bu işlemci 360 mm le soğumayacaksa neyle soğuyacak bune ilk kez amd alayım düşüncesi vardı oda gitti sanırım

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Yunus Şahin
Düzelmedimi Hocam ?

Daha kargolar gelmedi hocam. Deneyemedim.

Bu işlemci 360 mm le soğumayacaksa neyle soğuyacak bune ilk kez amd alayım düşüncesi vardı oda gitti sanırım

Birkaç deneme yapacağım. Termal macun değişimi, am5 bracket kullanımı vs. Duruma göre bakacağız. Son çare sıvı soğutucuyu değiştireceğim. Alınır yine işlemci. Aşırı sıcak değil.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Furkan

Birkaç deneme yapacağım. Termal macun değişimi, am5 bracket kullanımı vs. Duruma göre bakacağız. Son çare sıvı soğutucuyu değiştireceğim. Alınır yine işlemci. Aşırı sıcak değil.
Sonuçlarına benide etiketler misin hocam. Ben sessiz kasa istiyroum muhtemelen soğutmak için biraz sesli olur kasa ondan dolayı neyse sen dene sonuca bakalım

troken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Fatih

AM5 Bracket'in linkini atar mısın hocam?

Artarof

80+ Bronze
Eve gittiğimde bende test eder sonuçlarını atarım ama yükleme yaptığım için 3 gündür pc açık :).
Mesajımı alıntılarsan atmayı unutmam.
İmzadaki sistem eski. Şu anda asus rog crosshair x670e hero anakart, coolermaster ml360r (3yılı var) sıvı soğutma, asus rog helios kasa, termal macun mx4, Secure frame takılı. Sıvı soğutma rog ryujin 3 almayı düşünüyorum.
4 gündür açık haliyle boşta;
BOŞTA.PNG

The finals oynarken;
THE FİNALS.PNG

tam yükte;
TAM YÜKTE.PNG

Son düzenleme:

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
953
İsim
Yunus Şahin
İmzadaki sistem eski. Şu anda asus rog crosshair x670e hero anakart, coolermaster ml360r (3yılı var) sıvı soğutma, asus rog helios kasa, termal macun mx4, Secure frame takılı. Sıvı soğutma rog ryujin 3 almayı düşünüyorum.
Alıntıyı görüntüle
The finals oynarken;
Alıntıyı görüntüle
tam yükte;
Alıntıyı görüntüle

Çok iyi değerler gerçekten. Secure Frame bende aldım da etkisi var mı acaba? İzlediğim bir videoda normal ile değerleri aynıydı. Ama yorumlarda da etkisi olduğunu söyleyen vardı.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Furkan
Alıntıyı görüntüle
The finals oynarken;
Alıntıyı görüntüle
tam yükte;
Alıntıyı görüntüle
Hocam boşta sıcaklık ve 360 mm soğutucuyla 77 derece fazla değil mi ısınan bir işlemcide değil deniyor genel olarak ama bilemedim. İntel de sanırım aynı değerleri verir diye düşünüyorum

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
.
Hocam boşta sıcaklık ve 360 mm soğutucuyla 77 derece fazla değil mi ısınan bir işlemcide değil deniyor genel olarak ama bilemedim. İntel de sanırım aynı değerleri verir diye düşünüyorum
14700KF var bende şu an. Noctua U12A ile kullanıyorum. AC:Origins'te 95 derece falan gördüm. Oyunlara girerken acaip bir fan sesi geliyor. Ben de AMD'ye geçeceğim. :)

Top Bottom