Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Normalde voltaj sınırı olmazsa ekran kartında onuda 140wlara dayar 330w adaptör var
yok hocam onda bir problem yok ama normalde işlemci 100 wattlara bile çıkar nitro 16 da demekki ısınıyor ve kendini sınırlıyor ve ona rağmen 90 wattda ise güzelmiş işlemciden tam güç alıyor ama throttle yiyor çünkü bakım zamanı gelmiş Nitro 16 da limit yok ondan dolayı ısınıp thermali yiyor %100 olursa limitdeki % lik kısım demekki throttle yemiş.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
bilgisayar sıcaklıktan iyi bir throttle yemiş bilginize sıcaklıklar normal değil normal nitro 16 testlerinde bu kadar yükselmiyor bakım zamanı gelmiş olabilir ağustos sonu almışsınız zaten ve dediğim tuttu bakın 6 ay da 1 bakım gerek dedim ve gerekti ve de bakımı garantiye yaptırın sıvı metal var o bilgisyarda.
Fanlar toz toplamış olabilir şuan kasayı açamıyorum bir vidası yalama yaptı Ekran_goruntusu_2024-03-29_164759.png
Bu da forzadaki testleri

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Fanlar toz toplamış olabilir şuan kasayı açamıyorum bir vidası yalama yaptı Alıntıyı görüntüle
Bu da forzadaki testleri
hocam siz ellemeyin garantiye yaptırın bakımlarını sıvı metal var uğraşmayın termal macun yok o bilgisayarda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fanlar toz toplamış olabilir şuan kasayı açamıyorum bir vidası yalama yaptı Alıntıyı görüntüle
Bu da forzadaki testleri
sıcaklık sınıra dayanmış hatta hafiften geçmiş 73 watt çekerken 71 derece bu bilgisayar için iyi değil %91 kullanım da iyi sayılmaz bakım zamanı kesinlikle gelmiş.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
hocam siz ellemeyin garantiye yaptırın bakımlarını sıvı metal var uğraşmayın termal macun yok o bilgisayarda.
sıvı metal 6 ayda 1 yılda tükenicek bir şey değil en fazla fanlar toz toplamıştır Ekran görüntüsü 2024-03-29 165126.png
burda da forza horizon 5 ultra ayarlarda ekran kartı manuel ocli şekilde bu testi yapalıda 1 hafta oldu

Ekran görüntüsü 2024-02-28 200850.pngEkran görüntüsü 2023-12-20 193636.png
cinebench skorları

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
sıvı metal 6 ayda 1 yılda tükenicek bir şey değil en fazla fanlar toz toplamıştır Alıntıyı görüntüle
burda da forza horizon 5 ultra ayarlarda ekran kartı manuel ocli şekilde bu testi yapalıda 1 hafta oldu
video halinde test olsa anlaşılır önceki değerlendirmemi unutun bakım kısımı hariç şuan güzel işlemci ile çok işimiz yok zaten ekran kartına odaklanacağız 86 watt 74 derece %95 kullanım bu değerler ortalama bu bilgisayar için daha iyisini yapabilir.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
R23 testleri biraz aşşada kalmış gibime geldi arkadan bir şey çalışıyor mu? çünkü 17 bin in üstünde alması gerek.

sıvı metal 6 ayda 1 yılda tükenicek bir şey değil en fazla fanlar toz toplamıştır Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
cinebench skorları
hocam sonuç olarak bakım şart şuan sizin bilgisayara garanti ile iletişime geçin bakım ve temizlik istediğinizi söyleyin yaparlar siz kendiniz bir şey denemeyin.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
R23 testleri biraz aşşada kalmış gibime geldi arkadan bir şey çalışıyor mu? çünkü 17 bin in üstünde alması gerek.
17500 aldığı var testte dc açıktı
forza testlerindede performans modundayıdı performans modunda 75 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlıyor fanları

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
17500 aldığı var testte dc açıktı
forza testlerindede performans modundayıdı performans modunda 75 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlıyor fanları
hocam önerim bakım yaptırmanız 6 ayda 1 bakım şart gaming laptoplara yoksa tam performans almayabilir hele ki elinizde ki laptop güzel bir laptop anakartı iyi limit gibi bir durumu yok ısınır.

anket durumu arada düşündürüyor beni "ne diye yaptım ben bu konuyu zaman israfımı" diye düşündürdü beni.

Ekler

• resim_2024-04-04_171302926.png
    resim_2024-04-04_171302926.png
    38.2 KB · Hit: 7

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Berkay
hocam önerim bakım yaptırmanız 6 ayda 1 bakım şart gaming laptoplara yoksa tam performans almayabilir hele ki elinizde ki laptop güzel bir laptop anakartı iyi limit gibi bir durumu yok ısınır.
Teste 60 dereceden başladım occtde çünkü ilk testi açtığımda fan ayarı yapmamıştım anlık olarakta 200wlık yük bindi ayrıca acer ve asus teknik servis olarak sms infocomm ile çalışıyor biraz araştırma ile ne kadar kötü bakım yaptıklarını bulabilirsiniz normalde düzenli olarak fanları temizliyorum zatenki anlık 200w yükte bu fırlama normal laptobun ne boşta ne oyun testlerinde bir sıcaklık sorunuda yok

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
493
İsim
Toprak

anket durumu arada düşündürüyor beni "ne diye yaptım ben bu konuyu zaman israfımı" diye düşündürdü beni.
Bence tercih edilir diyenler fiyatına göre demiştir ya, yani öyle umuyorum.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Teste 60 dereceden başladım occtde çünkü ilk testi açtığımda fan ayarı yapmamıştım anlık olarakta 200wlık yük bindi ayrıca acer ve asus teknik servis olarak sms infocomm ile çalışıyor biraz araştırma ile ne kadar kötü bakım yaptıklarını bulabilirsiniz normalde düzenli olarak fanları temizliyorum zatenki anlık 200w yükte bu fırlama normal laptobun ne boşta ne oyun testlerinde bir sıcaklık sorunuda yok
siz bilirsiniz bakım öneririm evet garantilerini kötü olduğunu biliyorum ama bir şey olursa üzerinize kalmasın diye söyledim eğer ki yaptıracaksanız başka yere güvenilir bir yer olsun bir problem olursa garanti direkt bozulur.

Bence tercih edilir diyenler fiyatına göre demiştir ya, yani öyle umuyorum.
hocam 24.600 TL ye RTX 4050 li nitro 5 var :D

Top Bottom