Neler Yeni

1 yıllık Kingston SSD sağlığı %55

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,584
İsim
Hacı
17tb a o kadar düşmemeli.
96-97 falan olmalı, bende var aynı SSD.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Çadakçı
m2 ssdler çok ısınır siz farketmemiş olabilirsiniz belki hız testi yaparken ki esnada sıcaklığına bakın 50 ve üzerinde ise sıkıntı ben kullandığım ssd de baktığım zaman yük altında 60 dereceler çıkıyor bu değerler çok kötü m2 ssd de soğutucu şart 100 liraya pasif soğutma aldım yük altında 40 dereceye düştü sıcaklık bütün hazır sistemlerde m2 ssd var bazılarında saçma salakk markalar kullanıyorlar bi de onlar da hemen mefta olacaklar eminim buna soğutucu şart
Nerden aldınız hocam linki var mıdır marka nedir vs?

Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
SSD'yi sadece 1 yıldır kullanıyorum. Dosya kopyalama, aktarma gibi işlerle de uğraşmıyorum. SSD 500GB ve neredeyse hep dolu çalıştı. Bu sağlık seviyesi normal mi değilse neden olabilir ve ne yapmalıyım?
SSD modeli: Kingston NV2 500gb
şayet windowsu buna kurduysan normaldir.ama ben mesela windows eskiden hi-level ssd ye kuruluydu 3 sene kadar o ssd de kullandıum windowsu yuaklaşık 50-60 tb yazılmış gözüküyordu yani ömrünü aşmış ama sağlığı yinede yüzde 89.kısaca windows çok kullanıyor istesnede istemesende ssd yi.

LightSide

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ege Deniz
Konudaki arkadaşlar ,bu kadar sağlık düşmesi normal değil SSD ya sahte ya da yüksek sıcaklıklarda çalıştı ,marka ve model olarak kötü SSD değil. Benim görüşüm sahte değil ama yüksek sıcaklıklarda çalıştığı, gerçekten yüksek sıcaklıklardan bahsediyorum. Benim SSD farklı fakat kıyas olsun diye atıyorum Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd bozulmadığı sürece garantiye gönderilebilir bir durum yok bence, çünkü bu sağlık düşmesi çok nadir de olsa üretim hatası olabilir fakat aracı firma kimse bunu iade alacağını veya sıfırını vereceğini sanmıyorum ,yüksek sıcaklıklarda kullanmışsınız veya normal derler siz de bir şey diyemeyebilirsiniz. Ama goodram bir M.2 ssd olsaydı ,büyük ihtimalle sıfırı ile değişim yaparlar derdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 seneyi geçti benim ssd
bence sen anlık sıcalık değerlerine bakmıyorsun sentiel sıcaklık değerlerini anlık göstermiyor hwmonitor uygulaması ile bakabilirsin kendi ssd me baktım şimdi 10 ayda 16.7 tb veri yazmışım sağlık 99 a düşmüş hız testinde de 46 dereceyi görüyor
Hocam hem ssd yi hemde bilgisayarı aynı anda yük altında tuttum. SSD maksimum 40 dereceyi gördü.
Sadece SSD yük altında da 2 3 derece oynuyor.
şayet windowsu buna kurduysan normaldir.ama ben mesela windows eskiden hi-level ssd ye kuruluydu 3 sene kadar o ssd de kullandıum windowsu yuaklaşık 50-60 tb yazılmış gözüküyordu yani ömrünü aşmış ama sağlığı yinede yüzde 89.kısaca windows çok kullanıyor istesnede istemesende ssd yi.
Hocam windowsun ssd ömrünü azalttığı doğrudur ancak %55 kadarda olamaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Hocam hem ssd yi hemde bilgisayarı aynı anda yük altında tuttum. SSD maksimum 40 dereceyi gördü.

aynen 55 te çok hakkaten

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468

yük altında 2 3 derece değerleri aşırı az hiçbir cihaz bu kadar az sıcaklık farkı ile çalışamaz bence

LightSide

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ege Deniz
yük altında 2 3 derece değerleri aşırı az hiçbir cihaz bu kadar az sıcaklık farkı ile çalışamaz bence
Hocam banada saçma geliyor fakat HWMonitor ve Kingston'un kendi uygulamasından bakıyorum bu değerlere.

AusWitzh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emircan Ürün
m2 ssdler çok ısınır siz farketmemiş olabilirsiniz belki hız testi yaparken ki esnada sıcaklığına bakın 50 ve üzerinde ise sıkıntı ben kullandığım ssd de baktığım zaman yük altında 60 dereceler çıkıyor bu değerler çok kötü m2 ssd de soğutucu şart 100 liraya pasif soğutma aldım yük altında 40 dereceye düştü sıcaklık bütün hazır sistemlerde m2 ssd var bazılarında saçma salakk markalar kullanıyorlar bi de onlar da hemen mefta olacaklar eminim buna soğutucu şart
Hocam Samsung 980 pro sogutuculu modelini kullanıyorum gen 3 anakartta kullanmama rağmen 65 derecelere kadar çıkabiliyor. Bazı yerlerde normal deniliyor bazıları da sizin gibi 50 üstüne bile fazla diyor ssd sıkıntılı mi acaba ?

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468
Hocam Samsung 980 pro sogutuculu modelini kullanıyorum gen 3 anakartta kullanmama rağmen 65 derecelere kadar çıkabiliyor. Bazı yerlerde normal deniliyor bazıları da sizin gibi 50 üstüne bile fazla diyor ssd sıkıntılı mi acaba ?
ssd güçlü olduğu zaman ısınma kaçınılmaz oluyor gen3 de olsa fazla olabilir hızı o yüzden pasif soğutma şart

AusWitzh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emircan Ürün
ssd güçlü olduğu zaman ısınma kaçınılmaz oluyor gen3 de olsa fazla olabilir hızı o yüzden pasif soğutma şart
Hocam anladığımdan soruyorum pasif soğutma farklı mi oluyor ? Sogutuculu versiyonu pasif soğutma görevini yapmıyor mu ?

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468
ssd nin kendisi soğutuculu ise onun adı zaten pasif soğutma pasif soğutma fansız soğutma olduğu zaman diyoruz

Top Bottom