Neler Yeni

Dünyanın en iyi sıvı soğutması MI?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
En iyisi mi bilemem ama araştırma yaptığımda internetteki yorumlari okuduğumda performans olarak gayet iyi olduğunu söylüyorlar. Costum kısmında iyi olduklari net aio sistemlerinde de performanslı olacağı düşünüyorum.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Yunus Şahin
360mm AIO en iyisi o. Alınır da o site pek güvenli durmuyor. Amazonda falan 10000₺ nerdeyse. Newegg'de vergiler dahil 4800₺.

Ne 4800'ü 7700 TL'ye geliyor Newegg'de.

Jumbum'da güvenilirdir. Technopat forumda da üyeliği var. Sorun olursa oradan da sorabilirsiniz.

Şahsen bütçe varsa da kesinlikle al. Çok iyi sıvı soğutucu. Benim bile alasım var Arctic Freezer 360 yerine.

Ekran görüntüsü 2024-04-05 082229.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
360mm AIO en iyisi o. Alınır da o site pek güvenli durmuyor. Amazonda falan 10000₺ nerdeyse. Newegg'de vergiler dahil 4800₺.
Baska bir konu başlığında da yorumda bahsettim jumbumdan bu ürünün siparişini geçtim. Bayram tatiline denk gelmesi sebebiyle süre biraz uzayacak. Daha oncesinde de sitesinden alışveriş yaptim bir sorun yaşamadım. Arkadaşın dediği gibi başka bir forumda üyeliği var orada iletişime geçenler var ayni zamanda kendi youtube kanallari var getirdikleri ürünleri tanitmaya çalışmışlar. Bu kadar done varken kötü bir şey diyemem haklarında. Soğutucu geldiğinde herkesi bilgilendirmek amaçlı değerleri paylaşacağım. Hatta yardim bulabilirsem arcticle karsilastirma yapmak istiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
Jumbum hakkinda guncelleme olmasi adina baska bir forumda gördüğüm konuda bugün yaptığı bir yorumu paylaşıyorum. Umarım link paylaşımı yasak değildir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
Konuya yeni bir guncelleme olması adına tekrardan yazıyorum. Ekwb nucleus 360 siparişim bu gün geldi. ryzen 7 5800x ekran kartım 4070ti bir sistemim var. Arctic 2 280mm ile undervolt yaptigimda aldığım ortalama 74-78° değer alıyordum. Undervolt olmadan 85-88° oluyordu. Ekwb 360mm ile undervolt yapmadığım halde 56-58° değer aldım. Bu değerleri oyundayken alıyorum, gorsellere çektiğim fotoğrafları ekliyorum oradan da görebilirsiniz. Yakin zamanda yuk testine sokup öylede sonuçları paylasabilirim

Ekler

• IMG_20240410_002515.jpg
    IMG_20240410_002515.jpg
    2.2 MB · Hit: 30
  • IMG_20240410_004547.jpg
    IMG_20240410_004547.jpg
    3.2 MB · Hit: 30

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Yunus Şahin
Konuya yeni bir guncelleme olması adına tekrardan yazıyorum. Ekwb nucleus 360 siparişim bu gün geldi. ryzen 7 5800x ekran kartım 4070ti bir sistemim var. Arctic 2 280mm ile undervolt yaptigimda aldığım ortalama 74-78° değer alıyordum. Undervolt olmadan 85-88° oluyordu. Ekwb 360mm ile undervolt yapmadığım halde 56-58° değer aldım. Bu değerleri oyundayken alıyorum, gorsellere çektiğim fotoğrafları ekliyorum oradan da görebilirsiniz. Yakin zamanda yuk testine sokup öylede sonuçları paylasabilirim

Hocam ayrı bir inceleme yapıp konu açar mısınız? Arctic 360 kullanıyorum bende. 7800x3D’yi zar zor soğutuyorum bununla. Benimde aklımda bu soğutucuyu almak vardı. Eğer değerler çok iyi ise elimdekini direkt satışa koyacağım.

galeyanageldim

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ayrı bir inceleme yapıp konu açar mısınız? Arctic 360 kullanıyorum bende. 7800x3D’yi zar zor soğutuyorum bununla. Benimde aklımda bu soğutucuyu almak vardı. Eğer değerler çok iyi ise elimdekini direkt satışa koyacağım.
Arctic 2mi 3mü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam arctic soğutması normal değil gibime geldi macun yenilemesi de fark ettirmiş olabilir bu kadarını. Ek nin sesi nasıl sizce iyi sogutuyor ama ses te önemli. Bu arada 7200olmuş fiyatı

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Yunus Şahin
Arctic 2mi 3mü

Hocam arctic soğutması normal değil gibime geldi macun yenilemesi de fark ettirmiş olabilir bu kadarını. Ek nin sesi nasıl sizce iyi sogutuyor ama ses te önemli. Bu arada 7200olmuş fiyatı

Arctic 2 kullandığım

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
Hocam ayri bir konu açacağım tabikide öncelikle arctic 360 ve 420mm ayarlamaya çalışıyorum. Tam bir karşılastirma olsun istiyorum. Sonuçları bende merak ediyorum.

Arctic 2mi 3mü

Macun olarak mx-4 kullanıyordum. kullandığım arctic 2 280mm 1 seneden fazladir kullanıyorum yani bu kadar derece macun yenilemesi ile alakalı değil periodik olarak temizliklerini yapıyordum. Ekwb ses olarak boşta çok sessiz yükte ise arcticle ayni sesi veriyor gibi öyle aşırı bir uğultu duymadim. Son olarak Arctic bildiğiniz fiyat performans ürünü gibime geldi o fiyatlara aldığın en kaliteli ürün olarak ama verdiğiniz para karşısında aldığınız performans artiyorsa açıkçasi ekwb öne çıkıyor.

Son düzenleme:

galeyanageldim

80+ Bronze
Hocam ayri bir konu açacağım tabikide öncelikle arctic 360 ve 420mm ayarlamaya çalışıyorum. Tam bir karşılastirma olsun istiyorum. Sonuçları bende merak ediyorum.

Macun olarak mx-4 kullanıyordum. kullandığım arctic 2 280mm 1 seneden fazladir kullanıyorum yani bu kadar derece macun yenilemesi ile alakalı değil periodik olarak temizliklerini yapıyordum. Ekwb ses olarak boşta çok sessiz yükte ise arcticle ayni sesi veriyor gibi öyle aşırı bir uğultu duymadim. Son olarak Arctic bildiğiniz fiyat performans ürünü gibime geldi o fiyatlara aldığın en kaliteli ürün olarak ama verdiğiniz para karşısında aldığınız performans artiyorsa açıkçasi ekwb öne çıkıyor.
7200 olmuş ama alıyorum artık ikna ettin hocam beni :)
Tek kafamdaki düşünce kasa ambiyansı bakımından ekwb ile uyumlu fanlarım yok onu da halledicez bi şekilde. Ekwb fanlarını satan bi yer bulamadım tr de. Kasa h6 flow

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
snop02
ekwb custom sogutmada konusunda zirvedeki lerden biridir, gtx 980 sli backplate ve sogutucusunu hala kullanırım 2015 ten beri..

Top Bottom