Neler Yeni

Yurt dışından Arctic freezer III almak?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
Linki gonderdim hocam. Ayrıca dediğim gibi ek nucleus 360 arastirmani tavsiye ederim. Arctic 420 ile ayni performansı ve hatta bir tık bile üstünde verim aldığını belirten videolar var umarım faydasi dokunur

jb_info

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kadir Bey
Arkadaşlar normalde Türkiyede 10.000 TL civarına alabileceğimiz Arctic Liquid Freezer III 420mm ürününü kendi sitesinden €97.49 + €30.20 yani neredeyse 4500 TL gibi çok ucuz bir miktara alabileceğimizi söylüyor bu doğrumu ?

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Jumbumda 7000 TL imiş

Öncelikle ürünün Türkiye'de "normal" olarak dediğiniz fiyatın NORMAL olmadığının globalleşen dünyada hızlı bir araştırma ile anlamak basit.
Evet teknik olarak mümkün İlgili marka TR ye gönderim yapıyorum dediği sürece satın alınabilir.
İlgili ürün 128 EUR + Gümrükleme Hizmetleri ve Vergilendirme ücreti ile birlikte teslim edilebiliyor.
Kaynak: https://www.technopat.net/sosyal/ko...tma-serisi-cikti.3090193/page-7#post-24144282
Gümrük politikası son zamanlarda hiç olmadığı kadar hassas ve pek çok ürünü gümrüğe tabi tutuyorlar. Hele ki kargo DHL, FEDEX, UPS, DHLExpress vb global firmalar aracılığı ile ülkeye giriş yapıyorsa gümrüksüz olması imkansız. Bir İhtimal PTT (Küçük paket posta) olarak gelen ürün olursa gümrük uygulanmayabiliyor ancak SATICI taraf PTT riskini almıyor.

Mail atsana desteğe +30 Euro kargo için vergi gümrük çıkar gibi
Gümrük çıkacaktır ancak SATICI konu ile ilgili bilgi sunamayacaktır. Çünkü ülkemizdeki gümrük mevzuatını bilmezler.

Kdv den başka vergi yok diye biliyorum gümrük vergisi KDV ödeyince verilmiyor diye biliyorum
KDV uluslararası gönderilerde ödenmeyen vergidir konu ile ilgisi yoktur. Gümrük vergisi ile KDV çok farklı vergi türleridir.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,739
İsim
Bilal Tepe
Öncelikle ürünün Türkiye'de "normal" olarak dediğiniz fiyatın NORMAL olmadığının globalleşen dünyada hızlı bir araştırma ile anlamak basit.
Evet teknik olarak mümkün İlgili marka TR ye gönderim yapıyorum dediği sürece satın alınabilir.
İlgili ürün 128 EUR + Gümrükleme Hizmetleri ve Vergilendirme ücreti ile birlikte teslim edilebiliyor.
Kaynak: https://www.technopat.net/sosyal/ko...tma-serisi-cikti.3090193/page-7#post-24144282
Gümrük politikası son zamanlarda hiç olmadığı kadar hassas ve pek çok ürünü gümrüğe tabi tutuyorlar. Hele ki kargo DHL, FEDEX, UPS, DHLExpress vb global firmalar aracılığı ile ülkeye giriş yapıyorsa gümrüksüz olması imkansız. Bir İhtimal PTT (Küçük paket posta) olarak gelen ürün olursa gümrük uygulanmayabiliyor ancak SATICI taraf PTT riskini almıyor.

Gümrük çıkacaktır ancak SATICI konu ile ilgili bilgi sunamayacaktır. Çünkü ülkemizdeki gümrük mevzuatını bilmezler.

KDV uluslararası gönderilerde ödenmeyen vergidir konu ile ilgisi yoktur. Gümrük vergisi ile KDV çok farklı vergi türleridir.
Benim bildiğim gumrukde yüzde 20 alıyorlar KDV almiyorlar ise vergi ne kadar tutucak tahmini ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mehmet
Benim bildiğim gumrukde yüzde 20 alıyorlar KDV almiyorlar ise vergi ne kadar tutucak tahmini ?
Kdv muhtemelen tek üründe yani bireysel olarak alınmış üründe çıkmıyor yurtdışında satın aldığın yer alıcıya orada bir ücret kesiyor. Ürün Türkiye'ye geldiğinde sadece gümrük ödüyorsun böyle anladım ben

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,739
İsim
Bilal Tepe
Kdv muhtemelen tek üründe yani bireysel olarak alınmış üründe çıkmıyor yurtdışında satın aldığın yer alıcıya orada bir ücret kesiyor. Ürün Türkiye'ye geldiğinde sadece gümrük ödüyorsun böyle anladım ben
Gümrük ne kadar

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Kenan Çelik

Ekler

• IMG_5921.jpeg
    IMG_5921.jpeg
    571 KB · Hit: 17

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,739
İsim
Bilal Tepe

jb_info

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kadir Bey

Garbajosa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Kenan Çelik
ee yani?
Arada sadece 300lira var ve bir sorun olduğunda işin arkasında amazon var. Mağdur olmak için özel çaba lazım. Kendi sitesinden aldığında bir sorun olduğunda ya da gümrükte kaldığında müşavir arar durursunuz.

qawser

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sert
İlla ki arctic 3 olsun demezseniz teknobiyotik 4900e liquid freezer 2 420mm satıyor

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,053
İsim
Ömer
İade etme olayıda sıkıntılı değilmidir hocam

Top Bottom