Neler Yeni

Telegram Bildirim Sorunu

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Sinan İ.
Son 10 gündür telegram dan bildirim geliyor bildirimi açtığımda herhangi bir bildirim gelmemiş gibi hiç bir şey görünmüyor. Bildirim gelen kanal yada kişiye baktığımda ise mesajı görebiliyorum ama kanala yada kişiye bakmadan görünmüyor.
Pc ile uyumu şuan sıfır. Pc den açtığım mesajı daha önce telefonda okunmuş olarak gözüküyordu şuan sanki hiç okumamışım gibi telefonda hala bildirim gözüküyor. Pc ye çoğu zaman artık bildirim bile gelmiyor.
Sildim tekrar yükledim , pc ile bağlantıyı kestim tekrar yaptım ama hiç bir faydası yok. Telegram üzerinden de ingilizce olarak yardım istedim ama hiç ilgilenen olmadı.
Daha önce bu sorunla karşılaşan ve çözümü bilip yardımcı olabilecek var mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
kadir danacıoğlu
ben de aynı sorunu yaşıyorum ya bilen varsa yardımcı olabilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
kadir danacıoğlu
güncelleme: 4.16.5 sürümüyle birlikte düzelmiş gibi şuanlık.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Sinan İ.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güncelleme: 4.16.5 sürümüyle birlikte düzelmiş gibi şuanlık.
Hem pc de hem de telefonda hala aynı sorun bende devam ediyor.
2 bildirim gelirse tek tek bildirim çubuğundan tıklarsam açılıyor ama 2 sini aynı anda aç dersem herhangi bir bildirim gelmemiş gibi oluyor. Hangi kişi den mesaj geldiğini bilirsem o kişiye gelirsem bildirim geliyor.
Pc den artık hiç bildirim gelmiyor gibi bir şey.
Eskiden kanaldaki bildirimi okuyup aşağı kaydırınca diğer bildirime giderdi artık onu da yapmıyor.
Bozduk güzelim uygulamayı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
can
Ben de 2-3 haftadır bahsi geçen sorunların aynılarını yaşıyorum. Mobilde bildirimler geliyor, uygulama zaten açıksa içine girdiğimde bildirimleri gelen mesajlar gözükmüyor. Ya uygulamayı baştan başlatmak ya da kanallara tek tek girmek gerekiyor yeni mesajları görebilmek için. Masaüstünde de aynı problem var ama bildirimler uygulamayı açınca 1-2 dakika geliyor, sonra gelmeyi kesiyor tamamen.

@kadir.danacioglu 'nun da dediği gibi dün gelen 4.16.5 güncellemesinin notlarında;
"- Possible fix for the network unresponsiveness after sleep."
şeklinde bir not düşülmüş. Zannediyorum ki bizim yaşadığımız problemle ilgili bu. Güncellemeyi az önce görüp indirdim. Gelişmeleri paylaşacağım.

Edit: Sorun bende de hala devam etmekte. Güncellemenin bir faydası olmadı.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
kadir danacıoğlu
evet malesef ilk birkaç dakika bildirm geldi sonra sorun devam etmeye devam etti.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Sinan İ.
Güvenilir bir kaynaktan eski sürüm bulup denemek lazım ama bulamadım. Yardım sayfalarına yazdım ingilizce olarakta ama cevap vermiyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
can
Güvenilir bir kaynaktan eski sürüm bulup denemek lazım ama bulamadım. Yardım sayfalarına yazdım ingilizce olarakta ama cevap vermiyorlar.
Güzel fikir ama bende bir değişiklik olmadı.

4.1.0(Ekim 2023) ve 4.14.6(Ocak 2024) sürümlerini bu linkten indirdim ve yükledim. İkisinde de sonuç aynı. 1-2 dakika normal çalışıyor, sonra bozuluyor.

Telefonun için eski sürümlerin .apk'lerini arıyorsan APKMirror'dan indirebilirsin.

Sorunun kaynağı uygulama versiyonu değil de Telegram'ın sunucuları olabilir mi acaba?

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Sinan İ.
Güzel fikir ama bende bir değişiklik olmadı.

4.1.0(Ekim 2023) ve 4.14.6(Ocak 2024) sürümlerini bu linkten indirdim ve yükledim. İkisinde de sonuç aynı. 1-2 dakika normal çalışıyor, sonra bozuluyor.

Telefonun için eski sürümlerin .apk'lerini arıyorsan APKMirror'dan indirebilirsin.

Sorunun kaynağı uygulama versiyonu değil de Telegram'ın sunucuları olabilir mi acaba?
Ben telefondandır dedim baştan sildim yükledim , ayarları kurcaladım falan ama değişen bir şey olmadı.
S20 FE kullanıyorum sizin telefon modeli farklımı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
can
Ben telefondandır dedim baştan sildim yükledim , ayarları kurcaladım falan ama değişen bir şey olmadı.
S20 FE kullanıyorum sizin telefon modeli farklımı ?
Ben Galaxy J7 Prime kullanıyorum.

Telefonla alakası olduğunu zannetmiyorum. Eğer öyle olsaydı Telegram Desktop ve web.telegram.org normal çalışmaz mıydı?

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Sinan İ.
Ben Galaxy J7 Prime kullanıyorum.

Telefonla alakası olduğunu zannetmiyorum. Eğer öyle olsaydı Telegram Desktop ve web.telegram.org normal çalışmaz mıydı?
Her yolu deniyorum işte belki telefonla eşleştiği için falandır dedim ama bu da olmadı.
Deneyecek pek yol kalmadı gibi çaresiz kaldık.
Whatsapp devam mecburen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,915
Üyeler
141,357
Son üye
vasl
Top Bottom