Neler Yeni

10. sınıfta hangi durumlarda sınıfta kalırım?

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,031
İsim
Burak
Her sitede farklı farklı yazılar var kafam karıştı. 10. sınıfa gidiyorum 3 dersten kalırsam anında sınıf tekrarı mı oluyor?

Owlore

80+
Ben edebiyattan kalmıştım (baraj ders) yazın sorumluluk sınavına girdim. Bir arkadaş yanılmıyorsam 4 ya da 5 dersten kaldı. Tam hatırlamıyorum ama kaldığın ders baraj ders ise sorumluluk olması lazım. Baraj ders değilse de 5-6 dersten kalırsan sorumluluğa girmen lazım. Çünkü ben de coğrafyadan kalmıştım ama girmedim sınava. Devamsızlık yapmadığın sürece kolay kolay kalmazsın, öğretmenler de bize böyle demişti. Doğru bir durum kalmak zor iş, sorumluluğu geçemezsen bile tekrar tekrar girip duruyorsun. Sınıfta kalmazsın ama o dersi verene kadar diploma vermezler eğer okul bitiminde hala devam ediyorsa sınav. (Anlatıcılığım pek iyi değil umarım kafan karışmamıştır 😅) // Düzenleme: Bir değişim olduysa bilmiyorum bu arada, ben mezun olduktan sonra açığa geçişte zorlaşma vs. gibi değişiklikler oldu.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
ada yalın
Ortalama 50 üstü ise kaldığın ders ana ders değilse düz geçersin. Eğer 50 altı ise kaldığın ders 3 geçmez ise geçersin ama sorunlu. ( Eğer meslek okuyorsan ana dersler 1. Edebiyat 2. Farklı oluyor alana göre ona dikkat et

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,031
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ortalama 50 üstü ise kaldığın ders ana ders değilse düz geçersin. Eğer 50 altı ise kaldığın ders 3 geçmez ise geçersin ama sorunlu. ( Eğer meslek okuyorsan ana dersler 1. Edebiyat 2. Farklı oluyor alana göre ona dikkat et
Anadolu okuyorum edebiyattan kalma gibi bir durumum yok şu an

Top Bottom