Neler Yeni

Çözüldü✓ Sahibinden ikinci el sistem alınır mı?

Trekoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İslam Bardakçı

Evet arkadaşlar bu sistemi satın almak istiyorum lakin aklımda şöyle bir şey de var:
Şu an kullandığım sistemde 3060 ve i5 11400f ikilisi var bunları tek tek bu sistemdeki parçalara güncellemek mi mantıklı olur
yoksa bu veya bunun gibi bir sistemi almak mı? Çünkü ddr5 e geçmek istiyorum. Aşağı yukarı bu özelliklerde bu fiyatlara sıfır sistem bakıyorum ama göremedim o konuda da önerdiğiniz sistem varsa onlara da açığım.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim bu arada aranızda yeniyim konuyu yanlış yere açıp kurallara uymayan bir şeyler yaptıysam da uyarabilirseniz düzelteyim teşekkür ederim şimdiden hepinize.

Yiğit2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Yiğit

Evet arkadaşlar bu sistemi satın almak istiyorum lakin aklımda şöyle bir şey de var:
Şu an kullandığım sistemde 3060 ve i5 11400f ikilisi var bunları tek tek bu sistemdeki parçalara güncellemek mi mantıklı olur
yoksa bu veya bunun gibi bir sistemi almak mı? Çünkü ddr5 e geçmek istiyorum. Aşağı yukarı bu özelliklerde bu fiyatlara sıfır sistem bakıyorum ama göremedim o konuda da önerdiğiniz sistem varsa onlara da açığım.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim bu arada aranızda yeniyim konuyu yanlış yere açıp kurallara uymayan bir şeyler yaptıysam da uyarabilirseniz düzelteyim teşekkür ederim şimdiden hepinize.
bence mevcut sistemini güncelle

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
Mehmet Aslan

eldeki işlemci , anakart , ekran kartı ve ramleri satıp toplam parayla güzel bir şeyler yapılabilir. Attığınız bilgisayara bakınca 50 ye kadar yolu var anladığım kadarıyla. Mevcut parçaları da satınca güzel bir para geçer elinize güncelleme için.

asko56

80+ Bronze

sistem baya kötü sahibinden deki

üstüne mevcut sistemini güncellesen neye güncelleyeceksin mx yapacagın gene ddr4 de kalıp i5 13400f ve h610 anakart alırsın fazla masraf yapmadan o yüzden direk eldeki sistemdne kurtul tertemiz yeni ddr5 li bir sayfa aç

Trekoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İslam Bardakçı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki dostlar bu sistemi satmaya kalksam ne yazmalıyım fiyatı sizce:
İşlemci: İ511400f
Anakart: Gigabyte B560 M H
Ekran kartı: Gigabyte RTX3060 12 GB OC Edition
Ram: Corsair vengeance LPX 3200MHz 2x8
Kasa: Thermaltake Commander G33 750w 80+ psu
SSD: Samsung 990 pro heatsink 1tb
Ve son olarak Snowman t6 ultra işlemci soğutucu var
sistemde aklıma gelenler bu şekilde ve pek zamanım olmadığı için fiyat araştırması yapamadım ne yazsam bilemedim sizce nedir olur fiyatı?

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
oguz kagan
sistemde aklıma gelenler bu şekilde ve pek zamanım olmadığı için fiyat araştırması yapamadım ne yazsam bilemedim sizce nedir olur fiyatı?
22k yaz sonra pazarlık edersin

Trekoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İslam Bardakçı
eldeki işlemci , anakart , ekran kartı ve ramleri satıp toplam parayla güzel bir şeyler yapılabilir. Attığınız bilgisayara bakınca 50 ye kadar yolu var anladığım kadarıyla. Mevcut parçaları da satınca güzel bir para geçer elinize güncelleme için.
eldekini 20 k bandında satabilirsem 65-70 civarına çıkabilirim.
Ben sizlerden en iyisi 65-70 bin civarı monitör dahil sıfır güzel bir sistem önerisi isteyeyim bildiğiniz varsa ikinci el sakat gibi.
Ama kafamdaki soru da şu amd tarafından mı devam etsem saf güç ve f/p açısından iyi olduğu için yoksa nvidia 40 serisinden devam mı etsem sizce ne yapmalıyım çok kararsızım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

22k yaz sonra pazarlık edersin
Benim de aklımda monitörle beraber 25 k yazmak var. Monitör: ASUS TUF GAMING 27" VG27VQ 165Hz 1ms DVI-D HDMI DP FreeSync Curved

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
Mehmet Aslan
eldekini 20 k bandında satabilirsem 65-70 civarına çıkabilirim.
Ben sizlerden en iyisi 65-70 bin civarı monitör dahil sıfır güzel bir sistem önerisi isteyeyim bildiğiniz varsa ikinci el sakat gibi.
Ama kafamdaki soru da şu amd tarafından mı devam etsem saf güç ve f/p açısından iyi olduğu için yoksa nvidia 40 serisinden devam mı etsem sizce ne yapmalıyım çok kararsızım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim de aklımda monitörle beraber 25 k yazmak var. Monitör: ASUS TUF GAMING 27" VG27VQ 165Hz 1ms DVI-D HDMI DP FreeSync Curved
sadece oyun için amd tabanlı daha sağlam parçalı sistem ayarlanabilir , önce ona karar verin öyle önereyim

Trekoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İslam Bardakçı
sadece oyun için amd tabanlı daha sağlam parçalı sistem ayarlanabilir , önce ona karar verin öyle önereyim
Oyun için hocam genelde rekabetçi fps hunt showdown escape from tarkov sürekli oynadığım oyunlar. Gönlüm amd'den yana

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,612
İsim
Orkun
Bence ekran kartını, ssdyi kasa psuyu satma. Anakart ram işlemci satarsın, yenilerini alırsın, ileride de yeni ekran kartı alıp eskisini satarsın.

Trekoza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İslam Bardakçı

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
oguz kagan
İyi gözüküyor hocam teşekkür ederim ilgin için lakin amd tarafına geçmeyi düşünüyorum 40 süper serileri para tuzağı gibi geliyor bana.
hocam 4070 super çok güçlü 4070 tia göre fiyatıda iyi 7800xtden daha güçlü paran varsa 7800 xtden 4070 supere çıkman gerek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
909,065
Üyeler
141,081
Son üye
tourneext