Neler Yeni

KMODE mavi ekran hatası

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eseemex TR
Minidump: https://gofile.io/d/2jKs8Q

Normal olarak yükleyemedim kusura bakmayın

Age of Empires II Definitive Edition oynarken yedim. Daha önce de bu oyunda crash yiyordum, nvidia overlay kapatınca düzeldi anlayan hocalarımdan yardımcı olabilen olursa çok sevinirim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Minidump: https://gofile.io/d/2jKs8Q

Normal olarak yükleyemedim kusura bakmayın

Age of Empires II Definitive Edition oynarken yedim. Daha önce de bu oyunda crash yiyordum, nvidia overlay kapatınca düzeldi anlayan hocalarımdan yardımcı olabilen olursa çok sevinirim
- Kaspersky'ı kaldır hocam.
- Bir de BigNox var sanırım. Onu da kaldır.

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eseemex TR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı hatayı bende alıyorum kmode exception not handled hatası kaspersky yüzündenmi kaynaklanıyor

Hocam özel olarak minidump incelenmesi lazım ama kaspersky gördüğüm kadarıyla çok sorun çıkarıyor özellikle işlemci yiyen oyunlarda işlemci yükünüz ve sıcaklığı normal de olsa oyun crash + mavi hata alabiliyorsunuz. Dilerseniz bir süre kaldırın deneyin ama en kesini minidump dosyanızı paylaşmanız.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
aynı hatayı bende alıyorum kmode exception not handled hatası kaspersky yüzündenmi kaynaklanıyor
Yeni konu açıp Minidump dosyalarını paylaşır mısın?

• Beğen
Reaksiyonlar: ziwi

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eseemex TR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
- Kaspersky'ı kaldır hocam.
- Bir de BigNox var sanırım. Onu da kaldır.

Hocam kusura bakmayın sizi tekrar rahatsız ediyorum tekrar mavi kod hatası aldım yine aynı oyunda Age of Empires 2'de. İlgilenebilirseniz çok sevinirim
Not: Daha önceden bana Big Nox ve Kaspersky kaldırın demiştiniz. Kaspersky kaldırdım ancak Big Nox kullandığım için kaldıramadım, mavi hata aldığımda Big Nox çalışmıyordu.

CRITICAL STRUCTURE CORRUPTION​

Minidump: https://gofile.io/d/nDY2Lv

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Hocam kusura bakmayın sizi tekrar rahatsız ediyorum tekrar mavi kod hatası aldım yine aynı oyunda Age of Empires 2'de. İlgilenebilirseniz çok sevinirim
Not: Daha önceden bana Big Nox ve Kaspersky kaldırın demiştiniz. Kaspersky kaldırdım ancak Big Nox kullandığım için kaldıramadım, mavi hata aldığımda Big Nox çalışmıyordu.

CRITICAL STRUCTURE CORRUPTION​

Minidump: https://gofile.io/d/nDY2Lv
Genshin impact diye oyun yüklü mü hocam? Eğer yüklüyse kaldırabilir misin? Bir de CrystalDiskİnfo adlı programları indirip disk ya da disklerinin ekran görüntüsünü atar mısın?

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eseemex TR
Genshin impact diye oyun yüklü mü hocam? Eğer yüklüyse kaldırabilir misin? Bir de CrystalDiskİnfo adlı programları indirip disk ya da disklerinin ekran görüntüsünü atar mısın?

Hocam Genshin İmpact de düzenli oynadığım oyunlardan ben aslında sürekli aynı oyunda mavi hata aldığım için Age Of Empires 2'de sıkıntı var diye düşünüyorum yine de gerekirse kaldırırım tabi ki. İkinci SS'deki %91 disk eski laptopumdan alınma genellikle zaten depolama olarak kullanılıyor. Oyun dosyaları WD Black olanda.

Ekler

• CrystalDiskInfo_20240502095452.png
    CrystalDiskInfo_20240502095452.png
    55.3 KB · Hit: 5
  • CrystalDiskInfo_20240502095440.png
    CrystalDiskInfo_20240502095440.png
    55.9 KB · Hit: 7

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Hocam Genshin İmpact de düzenli oynadığım oyunlardan ben aslında sürekli aynı oyunda mavi hata aldığım için Age Of Empires 2'de sıkıntı var diye düşünüyorum yine de gerekirse kaldırırım tabi ki. İkinci SS'deki %91 disk eski laptopumdan alınma genellikle zaten depolama olarak kullanılıyor. Oyun dosyaları WD Black olanda.
O dediğim oyunu kaldır hocam. CrystalDiskMark adlı programı indirip iki disk içinde yazma ve okuma hız testi yapar mısın?

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eseemex TR
O dediğim oyunu kaldır hocam. CrystalDiskMark adlı programı indirip iki disk içinde yazma ve okuma hız testi yapar mısın?

Anladım hocam, önerinize uymamak gibi olmasın lütfen yanlış anlamayın ama oyunu Hibit ile tamamen kaldırıp temiz kurulum yapsam yine de sorun yaşar mıyım? Yazma ve okuma testleri de aşağıdaki gibi.

Ekler

• CrystalDiskMark_20240502113433.png
    CrystalDiskMark_20240502113433.png
    24.3 KB · Hit: 4
  • CrystalDiskMark_20240502113944.png
    CrystalDiskMark_20240502113944.png
    23.7 KB · Hit: 6

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Anladım hocam, önerinize uymamak gibi olmasın lütfen yanlış anlamayın ama oyunu Hibit ile tamamen kaldırıp temiz kurulum yapsam yine de sorun yaşar mıyım? Yazma ve okuma testleri de aşağıdaki gibi.
Değerler normal duruyor. Hibit derken hocam? Oyunu normal bir şekilde kaldır hocam. Yüklenememiş Modüllerde BigNox da halen görünüyor. Onu da bir kaldırıp kur istersen. BIOS'tan SVM Mode aktif di mi?

Top Bottom