Neler Yeni

windows 7 güncelleme yapamıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ercüment
windows 7 kullanıyorum KB3063858 güncellemesini yükleyecektim ama yüklemeye çalıştıgımda resimdeki hatayı veriyor ve bilgisiyara hiç program yükleyemiyorum windows 7 nin desteginin bittigini biliyorum windows 10 geçmeyi düşündüm ama windows 10 yükleme aracını indirdigimde o da hata veriyor
Screenshot_1.png

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Emir
windows 7 kullanıyorum KB3063858 güncellemesini yükleyecektim ama yüklemeye çalıştıgımda resimdeki hatayı veriyor ve bilgisiyara hiç program yükleyemiyorum windows 7 nin desteginin bittigini biliyorum windows 10 geçmeyi düşündüm ama windows 10 yükleme aracını indirdigimde o da hata veriyor Alıntıyı görüntüle
Rufus ile uğraşma.
Senin ilacın bu.
Üstelik usb içine birden fazla iso atabilirsin. Hatta live antivirus recovery de kurup zor günlere hazırlık yapmış olursunuz.

Yok illaki windows 7den 10a basamakları tek tek çıkacağım derseniz legacy update ile deneyin.

Rufusta yaptığın basit bir hata usb veya pcye zarar verebilir.
UUsbInstallerda saçma sorunlar yaşamazsın.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,137
İsim
Emre Zengin
windows 7 kullanıyorum KB3063858 güncellemesini yükleyecektim ama yüklemeye çalıştıgımda resimdeki hatayı veriyor ve bilgisiyara hiç program yükleyemiyorum windows 7 nin desteginin bittigini biliyorum windows 10 geçmeyi düşündüm ama windows 10 yükleme aracını indirdigimde o da hata veriyor Alıntıyı görüntüle
Sistem özelliklerin nedir hocam?

Windows 7'den Windows 10'a geçiş yapmak istiyorsanız, öncelikle mevcut sorunları çözmek ve geçiş işlemini sağlamak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Windows 7'deki Sorunu Çözmek:
    • KB3063858 güncellemesini yüklerken karşılaştığınız hatayı çözmek için Microsoft'un resmi web sitesinden elle yüklemeyi deneyin. Bu güncellemeyi doğrudan Microsoft Update Catalog'dan indirebilirsiniz.
    • Güncelleme yüklemesinde sorun yaşıyorsanız, Windows 7'nin genel sistem performansını artırmak için başka birçok güncelleme de bulunmaktadır. Bilgisayarınızın tüm güncellemelerini kontrol edin ve yükleyin.
  2. Windows 10'a Geçiş:
    • Windows 10'a geçmek için Windows 10 Yükseltme Aracı'nı kullanabilirsiniz. Ancak bu araç bazen hata verebilir.
    • Öncelikle Windows 7'deki mevcut sorunları çözün.
    • Windows 10'u USB sürücü üzerinden temiz bir kurulum yapmayı düşünebilirsiniz. Bunun için Microsoft'un resmi web sitesinden Windows 10 ISO dosyasını indirin ve bir USB sürücüye yazdırın. Ardından bilgisayarınızı USB sürücüden başlatarak Windows 10'u kurun.
  3. Bilgisayarınızı Temizleyin:
    • Sisteminizde virüs veya kötü amaçlı yazılımlar olabilir. Güvenlik yazılımınızı güncelleyin ve sisteminizi tarayın.
    • Gereksiz dosyaları ve geçici dosyaları temizlemek için Disk Temizleme aracını kullanın.
    • Başlangıç programlarını kontrol edin ve gereksiz olanları devre dışı bırakın.
  4. Sürücüleri Güncelleyin:
    • Bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri güncelleyin. Özellikle anakart, grafik kartı ve ağ kartı sürücülerini kontrol edin ve en son sürümleri yükleyin.
  5. Sistem Onarımı:
    • Windows 7'nin sistem onarım özelliğini kullanarak sistem dosyalarını onarabilirsiniz. Başlat Menüsü'nde "cmd" yazın, sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin ve ardından "sfc /scannow" komutunu girin.
  6. Yardım Alın:
    • Sorunlarınızı çözemiyorsanız, Microsoft Destek ekibiyle iletişime geçebilir veya yerel bir bilgisayar servisine danışabilirsiniz.
Bu adımları takip ederek, bilgisayarınızı Windows 10'a geçirebilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Top Bottom