Neler Yeni

Motor hakkında yeni bir soru sormak istiyorum

aqueace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdulkado
Hızlı bir şekilde giderken debriyaja boş yere basmaktan bir sorun çıkarmı birinci sorum buydu.
2. bir soru yavaşlarken debriyaj + fren yapmaya gerek varmı

15 yaşında biri olarak cg 125 lik motora tecavüz ediyorum diyebilirim, debriyajsız vites atma, tekere kalkma, debriyajsız vites düşürme yüksek devirde aragaz gibi şeyler, ve arkadaşımın temiz kullandığı cg 125 lik den daha güçlü gittiğini hissediyorum :)

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Hızlı bir şekilde giderken debriyaja boş yere basmaktan bir sorun çıkarmı birinci sorum buydu.
1. Soru debriyaj baskı balataları yersin
2. Soru yapmazsan çok daha yavaş durursunuz baskı baltayı hafif hafif yersin başka bir sorun çıkarır mı bilmiyorum 2. Soru hakkında

Kerem gök neden kızıyorsun? motora eğlenme amaçlı biniyoruz genelde bu kadar incelenmemesi gerektiğini düşünüyorum bu elektronik alet değil motora kolay kolay zarar veremezsiniz, güvenlik açısından daha sakin düzgün kullanırsın o ayrı ama motora zarar gelmesin niyeti ile bu kadar incelemeye gerek yok.​

GirayHan

80+ Gold
1 soruna cevap : hızlı giderken istersen km sınırı fark etmeksizin debriyajı sıkmanda bir sorun yok sıktıktan sonra yavaş bırakman ve devre göre debriyajı bırakman lazım.
2. soruna cevap : yavaşlarken debriyaja basılır fakat biz önermeyiz debriyajı tam sıkmak motor frenini devre dışı bırakır. japon ekolü fren tekniği öneririz. olay da şu;

motorla ilerlerken tam durmaya yakın yani 30 40 km'lere düştüğünde ön arka freni yaparken debriyajı sıkman ve tam durmaya yakın iken debriyajı hafif yarım bırakman ve frenlemeyi tamamlaman...

burda ki amaç şudur.

hem ön hem arka freni kullanırız hemde durmadan hemen öncesinde motor frenini devreye sokarız. bu şekilde komplike ve tam güvenli fren yapmış oluruz. bol pratik yaparsan bu teknikte ustalaşabilirsin.

Kerem gök

80+ Silver
diyelim ki bastım - yönleri nedir
anladığım kadarıyla sen yakıt tasarrufu yapmaya çalışıyorsun ama inanki hiçbir etkisi olmaz, onun dışında boş yere basarsan baskı balatanın ömrü biter ve sürüş esnasında da gidon kabiliyetin azalır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kerem gök neden kızıyorsun? motora eğlenme amaçlı biniyoruz genelde bu kadar incelenmemesi gerektiğini düşünüyorum bu elektronik alet değil motora kolay kolay zarar veremezsiniz, güvenlik açısından daha sakin düzgün kullanırsın o ayrı ama motora zarar gelmesin niyeti ile bu kadar incelemeye gerek yok.​

sen eğlence amaçlı biniyorsan ve bunları yazıyorsan geçmiş olsun 25 yaşını göremezsin

aqueace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdulkado
1 soruna cevap : hızlı giderken istersen km sınırı fark etmeksizin debriyajı sıkmanda bir sorun yok sıktıktan sonra yavaş bırakman ve devre göre debriyajı bırakman lazım.
2. soruna cevap : yavaşlarken debriyaja basılır fakat biz önermeyiz debriyajı tam sıkmak motor frenini devre dışı bırakır. japon ekolü fren tekniği öneririz. olay da şu;

motorla ilerlerken tam durmaya yakın yani 30 40 km'lere düştüğünde ön arka freni yaparken debriyajı sıkman ve tam durmaya yakın iken debriyajı hafif yarım bırakman ve frenlemeyi tamamlaman...

burda ki amaç şudur.

hem ön hem arka freni kullanırız hemde durmadan hemen öncesinde motor frenini devreye sokarız. bu şekilde komplike ve tam güvenli fren yapmış oluruz. bol pratik yaparsan bu teknikte ustalaşabilirsin.
diyelim 1. sorunun cevabı hızlı bıraktım ne olur

GirayHan

80+ Gold
diyelim 1. sorunun cevabı hızlı bıraktım ne olur
bu kaçıncı viteste devriyajı bıraktığınla alakalı değişir. 1 viteste 40 km üstünde hızla bırakırsan tekere gelirsin.

4 ve üstü viteste bırakırsan motor boğulur yoluna devam eder.
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 viteste giderken 130 km üstünde 1 vitese çekip bırakırsan motor kitler motor cortlar arka kayar rahmetli olursun.

başka sorun var mı ?

Top Bottom