Neler Yeni

Başka birine bişey hissedememek

musti1824

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Aydın
son ilişkimden sonra 2 senedir hiç bir kıza karşı bir şey hissedemiyorum nasıl geçecek bu bir sürü kızla konustum bu süreç boyunca ama hiç biri ilgimi çekmiyor sürekli exi hatırlayıp onunla kıyaslıyorum öyle bir döngüye girdi ki hiç bişey hissedemiyorum..

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhaba! Bir psikoloğa görünmeyi düşünebilirsin. Maddi durumun varsa psikanaliz ekolünü benimsemiş bir psikolog olması daha iyi olur.
Seans ücretleri tahmini 1500 TL.

Nedenine gelecek olursam; eski sevgiliyi sürekli hatırlamak, idealize etmek ve diğer olası kızlarla karşılaştırma yapmak birkaç bilinçdışı çatışmaya yorulabilir. Bu bilinçdışı çatışmaların tespit edilip çözümlenmesi sadece bu konu özelinde değil genel olarak hayatında büsbütün bir iyileşme sağlar. Dünyaya bakış açın bile değişebilir.

Genel olarak birkaç yüzeysel yorum için aşağıdaki soruları opsiyonel olarak cevaplayabilirsin:
  • Aile ilişkilerin nasıl? Ailedeki konumun nedir?
  • Arkadaş ilişkilerin nasıl? Arkadaşlar arasında kendini nerede görüyorsun?
  • Nasıl bir insansın? Güçlü ve zayıf yönlerin neler? Dünyaya bakış açın hakkında birkaç görüş paylaşabilir misin?
  • ...
  • ..
  • .

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
son ilişkimden sonra 2 senedir hiç bir kıza karşı bir şey hissedemiyorum nasıl geçecek bu bir sürü kızla konustum bu süreç boyunca ama hiç biri ilgimi çekmiyor sürekli exi hatırlayıp onunla kıyaslıyorum öyle bir döngüye girdi ki hiç bişey hissedemiyorum..
Evet genelde o ilişkiden sonra kızın ilişki yaşaması 5 6 ayı buluyor. Ama erkek tarafında artık kıyaslama evresine geçiyorsun. 4 yıllık ilişkim bitti 1 senedir o kafadayım. Takılıyorum ama kafamda o kıyaslama devam ediyor. Yavaş yavaş unutuyorsun ama onu farkettim. Bazı haftalar aklına bile gelmiyor. O şimdi yoklamaya başlamış soruyor etrafımdakilere beni. Ama gelirse alır ama neyi alır :d

Kadir güzelkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Kadir
Sen ona aşıksın

musti1824

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba! Bir psikoloğa görünmeyi düşünebilirsin. Maddi durumun varsa psikanaliz ekolünü benimsemiş bir psikolog olması daha iyi olur.
Seans ücretleri tahmini 1500 TL.

Nedenine gelecek olursam; eski sevgiliyi sürekli hatırlamak, idealize etmek ve diğer olası kızlarla karşılaştırma yapmak birkaç bilinçdışı çatışmaya yorulabilir. Bu bilinçdışı çatışmaların tespit edilip çözümlenmesi sadece bu konu özelinde değil genel olarak hayatında büsbütün bir iyileşme sağlar. Dünyaya bakış açın bile değişebilir.

Genel olarak birkaç yüzeysel yorum için aşağıdaki soruları opsiyonel olarak cevaplayabilirsin:
  • Aile ilişkilerin nasıl? Ailedeki konumun nedir?
  • Arkadaş ilişkilerin nasıl? Arkadaşlar arasında kendini nerede görüyorsun?
  • Nasıl bir insansın? Güçlü ve zayıf yönlerin neler? Dünyaya bakış açın hakkında birkaç görüş paylaşabilir misin?
  • ...
  • ..
  • .
-Aile ilişkilerim zayıf olan biten her şeyden en son ben haberdar oluyorum(babam kalp krizi geçirdi en son öğrenen ben oldum) sözüm çok geçmez
-Arkadaşlarımla ilişkilerim aileme kıyasla çok daha iyi o konuda bir sorunum yok her şeyi paylaşırım bir sorunları olursa dinlerim çözüm buluruz
-Her şeyin en kötüsünü düşünürüm sürekli negatif düşünceler içinde olan biriyim insanlarla iyi ilişkiler kurarım asla ön yargılı yaklaşmam ve "aşırı" derecede empati kurarım artık kendimden çok karşımdaki insanın hayatını düşünüp duruyorum benim ne istediğimin bir önemi kalmadı ayrıca kendime asla ama asla güvenmem bir şey yaparken doğru olmasına rağmen 2 3 defa doğru mu diye düşündüğüm oluyor kendimi şüpheye düşürüyorum
-Son zamanlarda, hayatımın monotonluğu içinde kaybolmuş gibi hissediyorum. Her gün aynı rutin, aynı aktiviteler ve hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Yaşamak için bir amaç arar oldum. Eskiden keyif aldığım şeyler artık ilgimi çekmiyor ve bu durum beni düşündürüyor. Hayatın anlamı ve amacı üzerine şu bi kaç aydır daha fazla düşünmeye başladım

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bende yaşadıklarımdan sonra kızlara karşı pek bir şey hissetmiyorum açıkçası sadece dış görünüşüne göre bakıp geçiyorum.

musti1824

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet genelde o ilişkiden sonra kızın ilişki yaşaması 5 6 ayı buluyor. Ama erkek tarafında artık kıyaslama evresine geçiyorsun. 4 yıllık ilişkim bitti 1 senedir o kafadayım. Takılıyorum ama kafamda o kıyaslama devam ediyor. Yavaş yavaş unutuyorsun ama onu farkettim. Bazı haftalar aklına bile gelmiyor. O şimdi yoklamaya başlamış soruyor etrafımdakilere beni. Ama gelirse alır ama neyi alır :d
gerçekten unuttum ama herhangi bir kızla konuştuğum zaman hemen aklıma geliyor sırf bu yüzden bütün kızlarla arkadaş oldum hepsine arkadaş kafasıyla bakıyorum çok fazla kız arkadaşım oldu bazen ne gerek var diyorum yeni birine ama 1.5 senedir ilgisiz kalınca insan bir şeylere aç kalıyor arkadaşlarım ailem sevilme ihtiyacımı karşılayamıyor

venturziled

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
efe
Benimde 3 yıl 5 ay oldu hala unutamadım. Diğer kızlar aynı dediğin gibi ilgimi çekmiyor. Elbet aklının bir köşesinde kalacak o kız, ama hayat devam ediyor. Geleceğe bakmak gerek.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
-Aile ilişkilerim zayıf olan biten her şeyden en son ben haberdar oluyorum(babam kalp krizi geçirdi en son öğrenen ben oldum) sözüm çok geçmez
-Arkadaşlarımla ilişkilerim aileme kıyasla çok daha iyi o konuda bir sorunum yok her şeyi paylaşırım bir sorunları olursa dinlerim çözüm buluruz
-Her şeyin en kötüsünü düşünürüm sürekli negatif düşünceler içinde olan biriyim insanlarla iyi ilişkiler kurarım asla ön yargılı yaklaşmam ve "aşırı" derecede empati kurarım artık kendimden çok karşımdaki insanın hayatını düşünüp duruyorum benim ne istediğimin bir önemi kalmadı ayrıca kendime asla ama asla güvenmem bir şey yaparken doğru olmasına rağmen 2 3 defa doğru mu diye düşündüğüm oluyor kendimi şüpheye düşürüyorum
-Son zamanlarda, hayatımın monotonluğu içinde kaybolmuş gibi hissediyorum. Her gün aynı rutin, aynı aktiviteler ve hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Yaşamak için bir amaç arar oldum. Eskiden keyif aldığım şeyler artık ilgimi çekmiyor ve bu durum beni düşündürüyor. Hayatın anlamı ve amacı üzerine şu bi kaç aydır daha fazla düşünmeye başladım
Aşağıdaki görüşlerim söylemden öteye geçmemektedir. Tamam mı? Ben bir psikolog değilim. Sadece senin de görüşünü merak ediyorum.

Birkaç görüşüm:
  • Aile ilişkilerinin zayıf olması benlik algısında zedelenmeyle ilişkili olabilir. Benlik algısında zedelenme, özbenlik düşüklüğü ruhsal problemlere sebep olabilir.
  • Arkadaşlarınla her şeyi paylaşırsın. Aileden alamadığın ilgiyi arkadaşlarından temin etmeye çalışıyor olabilirsin.
  • Ailenin sağlamadığı özbenlik teşvikini eski sevgilinden alıyordu isen ayrılık durumunda bu teşvik yoksa, hele ki, aile yetersizliği durumunda görülen dışa bağımlılık psikodinamiğinde özbenlik düşüşü olabilir. Özbenlik düşüşü ayrılığı kafada bitirmeyi zorlaştırabilir.
  • Kendinden çok başkasını düşünüyor olman özbenlik düşüklüğünü destekliyor olabilir. Bunun da yanında, başkasını daha çok düşünüyor olmak, terk edilme korkusu yaşadığını gösteriyor olabilir.
  • Hayatın monotonluğunda kaybolup gitmek, kimlik oturtmanda bir şeylerin yanlış olduğu anlamına geliyor olabilir.
Konuyla ilgili olarak:
  • Terk edilme korkusu, özbenlik düşüklüğü, kimlik zedelenmesi, dışa bağımlılık... Yani kısaca "existing" yani var olmak için eski sevgilini kullanıyordun. En azından benim düşünceme göre. Ama o artık yok. Bilincin de "exist" olmak için "var olmak" için tekrar tekrar eski sevgilini düşünüyor, idealize ediyor olabilir.
  • Eski sevgiliyi sürekli düşünerek kaybı telafi etmeye çalışıyor olabilirsin.
Ne düşünüyorsun bunlarla alakalı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,071
Üyeler
141,528
Son üye
Azercan
Top Bottom