Neler Yeni

Tesla Model Y vs Peugeot E 2008 GT

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan
Isı pompası ısıtma modunda olduğunda, batarya ısısı enerji tüketimini düşürmek için hava kanalındaki ısı değiştirici tarafından soğutuluyor. Isı pompası sistemi kapalı olduğunda ise bataryanın ısısı, araç önündeki ısı değiştirici yoluyla doğal soğutma kaynağından yardım alınarak soğutuluyor.
Kısaca ısı pompası olmayan araçta ısıtma soğutma sistemi tüm gücünü bataryadan alıyor ve menzili epey düşürüyor.
Isı pompası olunca bu sistem kullanılarak menzilden kayıp vermiyor. Kışın aşırı işe yarar. Isı pompası yoksa 450 menzili olan araçta kışın 300 menzili kullanmana sebep olur. Diğer tarafta kayıp yaşamazsın.
Her ne kadar karşılaştırılsa da toggda da ısı pompası bulunmamakta.
Bu videoda bu olaydan bahsediyor.

Kışın menzil ile alakalı olan sorulardan da burada bahsetmiş. İki videoyu da izlemeni öneririm. Teslanın farklarına bakmalısın
Eyvallah teşekkürler. Bilgilendirici oldu. Bu durumdan bahsedince hak vereceğini düşünüyorum. Peki Peugeot'un başka bir dezavantajı var mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Cahit Emin
20080 fiyat ve tasarım olarak daha iyi gözüküyor

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
Talha Açıkgöz
baba beni yanlış anlama ama araç boş moş değil adı üstünde araba göstergeyi ne yapacaksın ayrıca o ortadaki ekrandan aklına gelebilecek çoğu şeyi yapabiliyorsun

WretcheR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Çağrı Arslan

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Kadir
Öncelikle merhaba. İki araba arasında kaldık. Vergi indirimiyle birlikte Tesla Model Y'nin 200 hp ve 550 km menzilli modeliyle fiyatları aynı. Peugeot E 2008 GT yani full paket 156 hp ve 406 km menzili var. Mantıklı olanı Tesla Model Y olarak düşünüyorum ama arabanın içinde tablet dışında gösterge bile yok. Boş bir araba gibi geliyor. Akıllılık konusunda en iyisi tabi ki Tesla Model Y. Sizin tercihiniz nedir ? Model Y'nin veya E 2008 GT'nin piyasası nasıldır ? Bizim pederi Tesla'ya ikna etmeye çalışıyorum ama çok boş bir araba diyor. Yardımcı olun bea :)

Tesla için böyle bir gösterge buldum kullanılabilir mi sizce: https://www.sahibinden.com/ilan/yed...ran-gosterge-paneli-ekrani-9-1129360409/detay
Tesla.

Top Bottom