Neler Yeni

Kürtler Hakkında Aklıma Takılan Şey ?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Talha Açıkgöz
Bir ırkın var olabilmesi için ülkesi olmasına gerek yoktur kürtler ilk olarak iran dağlarında yaşıyan bir toplumdu ordan anadolunun belli kısımlarına ırak ve suriyeyede indiler kürt diye bir etnik köken vardır
dağda yaşadıkları belli d:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kürt diye bir ırk vardır. " ㅤㅤㅤㅤㅤㅤ" diye bir ülke yoktur.
bu adam benim babam

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,661
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Talha Açıkgöz
HDPye verip vebale ortak olmadık çok şükür
hüdaparıda yedim

yıl olmuş 2024 hala kürt davası
1-doğum gününüz kutlu olsun
2-kürt değil terörist davası adamakıllı yaşayan kürtlere lafımız yok ama ülke isteyenlere anladın sen

öyle valla

hocam ne ülkesi orda boşluk var :ROFLMAO:
what dedin gülüm?

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,661
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
hüdaparıda yedim

1-doğum gününüz kutlu olsun
2-kürt değil terörist davası adamakıllı yaşayan kürtlere lafımız yok ama ülke isteyenlere anladın sen

what dedin gülüm?
' ' .

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,199
İsim
Muhammet Çağrı

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Talha Açıkgöz

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,729
İsim
Oğuz
Bana Göre Kürt Diye Bir Irk Yok Zaten Ülkesi Olmayan Bir Topluluktan Nasıl Bir Millet Oluyor Onu Aklım Almıyor
Kardeşim boş boş şeyler yazma. Sen kimsin de sana göre Kürt diye bir ırk olmuyor?
PKK'yı destekleyen adamları Kürt diye tanımlayıp da tarihten bir haber yorumlar yapmaya gerek yok. Ayrıca yerel halkın da niye HDP'yi her şeye rağmen desteklediğini bir araştırmak gerek.
Kusura bakma da Avrupalıları geç senin tarihinden bile eski tarihleri var.
Evet düzgün bir devletleri yok, tarih kitaplarında adları fazla geçmez fakat Orta Doğu, Arap Coğrafyası ve Anadolu'da en çok yaşamış ırklardan biri ki günümüzde gördüğün kadarıyla yine aynı coğrafyalarda yaşıyorlar.
Evet belki Fars asıllıdırlar, belki göç sırasında yerleşip isim kazandılar ve kendilerini öyle tanımladılar fakat dünyadaki çoğu ülkeye baktığında zaten ırkın birbirlerine dayandığını fakat günümüzde çoğunun bambaşka bir ülke olduğunu göreceksiniz. En basitinden Avrupa'ya göç eden Oğuz Türkleri gibi.
Adam kendini Kürt diye tanımlıyorlar sen adama ''Hayır sen yoksun'' diyorsun. Böyle bir mantık var mı?
Milyonlarca kişi de kendine Kürt diyorsa, hayır Kürt diye bir şey yok diyemezsin zaten.
Ayrıca ülkede Kürt sorunu değil ''Terörist'' sorunu vardır, ''Ayrımcı'' sorunu vardır, ''AKP'' sorunu vardır, ''Torpil sorunu vardır, ''Adalet'' sorunu vardır. Bu ülkede her türlü sorun gördüm ama ''Kürt'' diye bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca neredeyse tüm doğu şehirlerini de gezdim.

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Talha Açıkgöz
Kardeşim boş boş şeyler yazma. Sen kimsin de sana göre Kürt diye bir ırk olmuyor?
PKK'yı destekleyen adamları Kürt diye tanımlayıp da tarihten bir haber yorumlar yapmaya gerek yok. Ayrıca yerel halkın da niye HDP'yi her şeye rağmen desteklediğini bir araştırmak gerek.
Kusura bakma da Avrupalıları geç senin tarihinden bile eski tarihleri var.
Evet düzgün bir devletleri yok, tarih kitaplarında adları fazla geçmez fakat Orta Doğu, Arap Coğrafyası ve Anadolu'da en çok yaşamış ırklardan biri ki günümüzde gördüğün kadarıyla yine aynı coğrafyalarda yaşıyorlar.
Evet belki Fars asıllıdırlar, belki göç sırasında yerleşip isim kazandılar ve kendilerini öyle tanımladılar fakat dünyadaki çoğu ülkeye baktığında zaten ırkın birbirlerine dayandığını fakat günümüzde çoğunun bambaşka bir ülke olduğunu göreceksiniz. En basitinden Avrupa'ya göç eden Oğuz Türkleri gibi.
Adam kendini Kürt diye tanımlıyorlar sen adama ''Hayır sen yoksun'' diyorsun. Böyle bir mantık var mı?
Milyonlarca kişi de kendine Kürt diyorsa, hayır Kürt diye bir şey yok diyemezsin zaten.
Ayrıca ülkede Kürt sorunu değil ''Terörist'' sorunu vardır, ''Ayrımcı'' sorunu vardır, ''AKP'' sorunu vardır, ''Torpil sorunu vardır, ''Adalet'' sorunu vardır. Bu ülkede her türlü sorun gördüm ama ''Kürt'' diye bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca neredeyse tüm doğu şehirlerini de gezdim.
kürtçe meali ne zaman gelir

amacım ırkçılık değil ama sizlerle uğraşmak cidden ama cidden çok keyifli yaaa

benim best friend kürtte onlada uğraşıyom alışmışım ortalıkta dememeliyim ama idare edin işte

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom