Neler Yeni

Nasıl yağ yakımı yapabilirim ?

Arkadaşlar spora başlayalı yaklaşık 3 ay oldu . Spora başlamamla birlikte cok yemek yedim sonucundada biraz yaglandım özellikle kalça bölgemden şikayet ediyordum ama kilo almamla birlikte daha da büyüdü . Aklımdaki düşünce vücudumdaki yağların büyük bir kısmı kalça bölgemde toplanıyor . Sizce buradaki yaglarindan kurtulmam için ne yapmam lazım üst vucudumda çok yağ yok alt vücuda oranla . Boy 179
Kilo 77

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Mehmet Alper Çalışkan
Merhaba, öncelikle gün içindeki beslenmende kalori açığı oluşturman gerekiyor. Örneğin, gün içinde tükettiğin yiyecekler 2000 kalori ise senin 2000 kalorinin üzerini yapacak şekilde spor yapman gerekiyor.
Sonrasında özellikle şeker, trans yağ, kızartma gibi yiyeceklerden ziyade tatlandırıcı, zeytin veya badem yağı ile haşlanmış tüketmen gerekiyor.
Haftada 3 gün spor yapıyorsan, 2 sinin bitimine orta derece kardiyo, 1 inde ise ful kardiyo yapman gerekiyor.
Dediğim gibi önemli olan konu kalori açığı, buna dikkat edersen gerisi kendiliğinden gelecektir.
Ek takviye isterden tonalin cla&l-carnitine kullanabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Diyet vs herseyi uyguluyorum yağlı hicbirsey yememeye çalışıyorum kardiomuda yapıyorum kalori açığıda oluşturdum ama bunları yapalı 1 hafta oluyor yani aceleci davranıyorum sanırım birde l carnitine önemli mi kardio yaparken

Top Bottom