Neler Yeni

❌İndirim Bitti! 65.611₺'ye 12 GB RTX4080 MSI Vector Laptop (YapıKredi'ye özel 8 taksit)

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Satürn
İşlemciler arasında da dağlar kadar fark var. Ayrıca benim aldığım 2k 240 hz bu full hd+ 144 hz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar sadece ekran kartından oluşmuyor
gene de 4080i tercih ederdim

Son düzenleme:

bado6100

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Ahmet Oz
Baktım ama %30 bir fark göremedim. Hele ki intelde 4 adet fiziksel core sayısı daha fazla iken %30 fark var demen ütopik.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Oğuz

ProHaylas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğulcan Altungök

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Oğuz
Evet i7 daha iyi diyorum ben de zaten? Arkadaş ryzen 9 daha iyi diyor.
Tamamen okursan pardon demişim?
Ayrıca PC işlemcisini atmışsın. Normaliyle ahım şahım bir fark yok ama i7 daha iyi elbette.

YazılımKafa

80+ Silver
Baktım ama %30 bir fark göremedim. Hele ki intelde 4 adet fiziksel core sayısı daha fazla iken %30 fark var demen ütopik.
Bakarsan eğer benim işlemcimin seninkisinden daha iyi olduğunu görebilirsin. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-13700-vs-AMD-Ryzen-9-7845HX/m1963418vsm2064997
Knk attığın linkte i7 daha iyi duruyor ama sen bilirsin.
Ha yazan doğruyu kişiymiş pardon fakat yanlış işlemciyle kıyaslamışsın.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-13700HX-vs-AMD-Ryzen-9-7845HX/m1994585vsm2064997
Userbenchmark a bakmak komikmiş. Cinebench skorlarına bakın. İ7 20 bin puan ryzen 9 26 bin puan. Ayrıca çekirdek sayısına göre olduğunu düşünen arkadaşta komikmiş

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Oğuz
Userbenchmark a bakmak komikmiş. Cinebench skorlarına bakın. İ7 20 bin puan ryzen 9 26 bin puan. Ayrıca çekirdek sayısına göre olduğunu düşünen arkadaşta komikmiş
Dostum komik olan şey 10 saattir boş kıyaslama yapman. Yok benim işlemci daha iyi yok bu kötü? Çocuk musun bro.
Tercih edecek olsam ben de gider 4080 tercih ederdim, bu kadar basit. Boş yapmaya gerek yok.

YazılımKafa

80+ Silver
Dostum komik olan şey 10 saattir boş kıyaslama yapman. Yok benim işlemci daha iyi yok bu kötü? Çocuk musun bro.
Tercih edecek olsam ben de gider 4080 tercih ederdim, bu kadar basit. Boş yapmaya gerek yok.
Böyle anladıysan sende sorun var. Ben en üstte ne yazdım. Bence bu daha mantıkı ama kişiye göre değişir. Benimki iyi seninki kötü meselesi değil. Böyle saçma bir şeyi nasıl anladın?
En başta dedimki aynı paraya işlemcisi güçlü ama ekran kartı 4070 olan alınabilir. Sonra diğerleri işlemcisi daha kötü dedi bende değil diye açıkladım. En başta da dedim bazısı 4070 tercih eder bazısı 4080 kişiye göre değişir. Konuyu buna çevirip boş yapan sensin. Git önce okumayı öğren. Biz ne konuşuyoruz sen ne anlatıyorsun

Son düzenleme:

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,121
İsim
Oğuz
Böyle anladıysan sende sorun var. Ben en üstte ne yazdım. Bence bu daha mantıkı ama kişiye göre değişir. Benimki iyi seninki kötü meselesi değil. Böyle saçma bir şeyi nasıl anladın?
En başta dedimki aynı paraya işlemcisi güçlü ama ekran kartı 4070 olan alınabilir. Sonra diğerleri işlemcisi daha kötü dedi bende değil diye açıkladım. En başta da dedim bazısı 4070 tercih eder bazısı 4080 kişiye göre değişir. Konuyu buna çevirip boş yapan sensin. Git önce okumayı öğren. Biz ne konuşuyoruz sen ne anlatıyorsun
Dostum daha kıyas yapmayı bilmiyorsun. O işlemci ile aralarında 5 FPS fark olan bir video göster bana sadece. Ki olsa bile 4080 ile 4070 arasında ciddi performans farkı varken bir anlamı kalmayacak. Bilgisayar sadece ekran kartı ile olmuyor diyorsun. Yo fark varsa gayet de oluyor. Genel anlamıyla performansını incele 4080 olan sistem her türlü daha iyi performans verecek.
O laptopta geriye kalan tek şey 240 hz ve QHD olması fakat oyuncu olmayan bir adam FPS oyunu dışında 240 hz ile ne yapacak? FPS oyunu için 240 hz'i takan bir adam da küçücük laptop ekranında oyun oynamaz elbette.
QHD için ise değecek bir olayı yok. He çok üst bir performans istemez gider QHD diye alırsın, bu senin bileceğin iş. Zaten sorun kimin neyi aldığı değil. Kişiye göre değişir deyip kıyaslama yapman.

YazılımKafa

80+ Silver
Dostum daha kıyas yapmayı bilmiyorsun. O işlemci ile aralarında 5 FPS fark olan bir video göster bana sadece. Ki olsa bile 4080 ile 4070 arasında ciddi performans farkı varken bir anlamı kalmayacak. Bilgisayar sadece ekran kartı ile olmuyor diyorsun. Yo fark varsa gayet de oluyor. Genel anlamıyla performansını incele 4080 olan sistem her türlü daha iyi performans verecek.
O laptopta geriye kalan tek şey 240 hz ve QHD olması fakat oyuncu olmayan bir adam FPS oyunu dışında 240 hz ile ne yapacak? FPS oyunu için 240 hz'i takan bir adam da küçücük laptop ekranında oyun oynamaz elbette.
QHD için ise değecek bir olayı yok. He çok üst bir performans istemez gider QHD diye alırsın, bu senin bileceğin iş. Zaten sorun kimin neyi aldığı değil. Kişiye göre değişir deyip kıyaslama yapman.
Öncelikle işlemci farkını oyundan değil cinebench ten bakıyorum. 4080 le 4070 arasında tabii ki fark var. Ama herkes sırf 4080 için laptop almıyor. Bende burda diyorum ki 4070 olan ama farklı özellikleri daha iyi laptoplarda tercih edilebilir. İnsanların öncelikleri farklı olabilir. Benim bunu söylememin ne kötü yönü var. Bende alırken araştırdım ekranı işlemcisi gibi bir kaç sebepten başka model tercih ettim. Benim gibi farklı şeylere önem verenler olabilir. Sizin isteğiniz ve tercihlerinize göre bu iyidir bana göre bir başkası. Ben burda sizin tercih ettiğiniz modele kötü benimkine iyi demedim .

Physialis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Oğuzhan Özkuyumcu
beyler sonuç olarak bu laptop alınır mı alınmaz mı yoksa muadili başka bi laptop mu alınır bu fiyatlara ?

YazılımKafa

80+ Silver
Bakarsan eğer benim işlemcimin seninkisinden daha iyi olduğunu görebilirsin. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-13700-vs-AMD-Ryzen-9-7845HX/m1963418vsm2064997
İ7 13700 hx cinebench r23 skoru 21 k
Ryzen 9 7845hx skoru 27k
İ9 13900hx skoru 28k
12 çekirdekli ryzen 9 24 çekirdekli i9 la denk.
Siz i7 ye iyi diyorsunuz
Buna cevap verin. Az önce bana bunları dediniz. Cevabınızı bekliyorum. Bana laf atıyorsunuz ya. Bekliyorum

Aranızda cinebench skoru önemsiz diyecek babayiğit var mı

beyler sonuç olarak bu laptop alınır mı alınmaz mı yoksa muadili başka bi laptop mu alınır bu fiyatlara ?
Güzel laptop dostum. Ama farklı yönleri iyi olan laptoplarda var. Mesele senin neye önem verdiğin. Hikayeli oyun mu fps mi, ekran ne kadar önemli, tasarım ne kadar önemli? Bunlara göre değişir

Top Bottom