Neler Yeni

Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor

ClasicMan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Arda
Sİstem özellikleri:
RX 550
İntel İ5 3470
H61 İntel anakart
8 GB DDR3 ram
250 W power
Sorun geçen hafta başladı yaklaşık 5 yıl kullandığım bir sistem ve ilk defa böyle bir durum yaşıyorum. efootball 2024,geometry dash,dyinglight gibi oyunlara giriş yaptıktan 15 20 dk sonra bilgisayar kapanıyor. Kapağı açık olarak kullandığım bir sistem ve termal macununu değiştireli 5-6 ay oldu ama daha önce daha uzun süre değiştirmediğim oldu ve kapanma sorunu yaşamadım. İşlemci kullanımı boştayken %50 lere kadar çıkıyor,oyun oynarken sıcaklık 85 ile 90 arasında geziyor. Sistemi değiştirmeli miyim?

Tokuchi77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Ad Soyad
İşlemcin ömrünün sonuna geliyor olmalı.
Çok eski bir işlemci.
En son ne zaman termal macun yenilediniz?
6 ay ve daha fazla ise termal macunu tazeleyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Metehan
Sİstem özellikleri:
RX 550
İntel İ5 3470
H61 İntel anakart
8 GB DDR3 ram
250 W power
Sorun geçen hafta başladı yaklaşık 5 yıl kullandığım bir sistem ve ilk defa böyle bir durum yaşıyorum. efootball 2024,geometry dash,dyinglight gibi oyunlara giriş yaptıktan 15 20 dk sonra bilgisayar kapanıyor. Kapağı açık olarak kullandığım bir sistem ve termal macununu değiştireli 5-6 ay oldu ama daha önce daha uzun süre değiştirmediğim oldu ve kapanma sorunu yaşamadım. İşlemci kullanımı boştayken %50 lere kadar çıkıyor,oyun oynarken sıcaklık 85 ile 90 arasında geziyor. Sistemi değiştirmeli miyim?
Sıcaklık Sebep Oluyor Gibi.

Top Bottom